Udany powrót na ligowe parkiety

Marta
7 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Ponad miesiąc trwała przerwa koszykarek Lotosu PKO BP w rozgrywkach krajowej ekstraklasy. Okres ten nie wpłynął jednak negatywnie na ich formę. Gdynianki w sobotę pewnie pokonały, oczywiście już w nowej hali, zespół PKM Duda Super Pol Leszno 88:64 (19:18, 29:14, 21:17, 19:15).

LOTOS PKO BP:Currie 26, Catchings 24, Matović 10, Tomiałowicz 9, Snitsina 7, Pawlak 4, Sosnowska 4, Marchanka 3, Leciejewska 1, Zawadka 0.

PKM DUDA SOPER POL:Drzewińska 15, Krężel 14, Krysiewicz 10, Koc 8, Shields 7, Czarnecka 4, White 4, Durak 2, Nawrotek 0, Król 0.

Do pierwszego po przerwie meczu ligowego gdyńskie koszykarki przystapiły bez trzech zawodniczek. Emilija Podrug leczy kontuzję, podobnie jak Marta Jujka, zaś Alanie Beard dokucza ból w kontuzjowanej kostce i trener postanowił ją oszczędzać.

Te osłabienia nie wpłynęły jednak na wynik meczu z leszczyńskim zespołem. Tylko w pierwszej kwarcie ekipa gości nawiązywała walkę z wicemistrzyniami Polski. Wysoko wygrana druga część gry w praktyce przesądziła o losach meczu.

W zespole Lotosu PKO BP najlepsze wrażenia pozostawiły po sobie Amerykanki. Tamika Catchings zakończyła zawody ze świetną skutecznością. Trafiła 9 na 10 rzutów z gry i ani razu nie pomyliła się przy rzutach wolnych.

Więcej punktów niż Catchings uzbierała Monique Currie, jednak ona przebywała na boisku ponad dwa razy dłużej. Zapewne sił do gry dodawał jej, kibicujący z trybun ojciec. Warto dodać, że Amerykanka do 26 punktów dołożyła 6 zbiórek oraz wymusiła na rywalkach aż 8 fauli.

W sumie gdynianki dość łatwo rozprawiły się z leszczyńską ekipą, poprawiając sobie zapewne nieco humory po porażce w Stambule.

Tabela wprowadzona: 2009-02-04
Pozostałe wyniki 21 kolejki PLKK: Wisła Can Pack Kraków - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 88:41 (24:20, 29:9, 21:3, 14:9), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Utex ROW Rybnik 87:55 (24:16, 23:7, 20:18, 20:14), CCC Polkowice - Cukierki Odra Brzeg 74:42 (14:8, 27:17, 17:8, 16:9), Finepharm AZS KK Jelenia Góra - INEA AZS Poznań 52:61 (13:16, 15:16, 8:9, 16:20), ŁKS Siemens AGD Łódź - MUKS Poznań - mecz przełożony.