Up Fitness Skra Warszawa - Lechia Gdańsk 80:0. Pogrom w rewanżu za mały finał

8 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Rugby. Lechia - Ogniwo w pierwszych derbach wiosną. Arka zagra u siebie
Rugbiści Lechii Gdańsk w Warszawie nie zdobyli choćby punktu. Rugbiści Lechii Gdańsk w Warszawie nie zdobyli choćby punktu.

Lechia Gdańsk została rozgromiona na wyjeździe przez Up Fitness Skrę Warszawa aż 0:80 (0:38) w meczu 6. kolejki ekstraligi rugby. Podopieczni Pawła Lipkowskiego chcieli zrewanżować się za mecz w małym finale o brąz z poprzedniego sezonu, ale od początku spotkania byli wyraźnie słabsi i nawet nie zbliżyli się do pola punktowego gospodarzy. Po przepychance czerwone kartki obejrzeli: Radosław Dabkiewicz i Bercho Botha.

Przeczytaj relacje z pozostałych meczów 6. kolejki ekstraligi oraz wystaw oceny rugbistom i trenerom:

Awenta Pogoń Siedlce - Arka Gdynia 17:25

Ogniwo Sopot - Edach Budowlani Lublin 30:24

LECHIA: Ngonyama, Olszewski, Wojnicz (65 Koper) - Dabkiewicz, Krużycki (69 Kossakowski) - Płonka, Afrika, Smoliński - Janeczko - Kolas (69 Sidorowicz) - Wesołowski (31 Czerniak), Klaasen, Wójtowicz, Niespodziany, Kruszczyński (45 Górniewicz)

Gdańszczanie jechali do Warszawy z chęcią rewanżu za mecz o brązowy medal z ubiegłego sezonu. Paweł Lipkowski nie miał jednak do dyspozycji wszystkich rugbistów, a zabrakło m.in. kontuzjowanego Grzegorza Buczka, Pawła Boczulaka, który w derbach z Ogniwem obejrzał czerwoną kartkę, Kewina Bracika oraz największej gwiazdy Payia Xoleli.

Przypomnij sobie jak relacjonowaliśmy mecz o brązowy medal mistrzostw Polski w rugby 2022

Biało-zieloni starcie ze Skrą rozpoczęli tak, jak poprzednie swoje starcia. Od bardzo przespanego początku. Już w 9. minucie przegrywali 0:24. Gospodarze w tym czasie trzykrotnie "położyli" punkty, a trzy podwyższenia i rzut karny wykorzystał były zawodnik Ogniwa Sopot - Paul Walters.

Następnie spotkanie nieco się uspokoiło, ale wciąż przewagę mieli warszawianie. Lechia nie potrafiła z "jajem" przedostać się w pobliże pola punktowego Skry. Gospodarze parli do przodu i kolejne przyłożenie zdobyli w 34. minucie, gdy po molu 5 punktów zdobył Arkadiusz Janeczko. Kolejny raz celnie pomiędzy słupy kopnął Walters, a po chwili Południowoafrykańczyk sam znalazł się na polu punktowym.

Przeczytaj, co przed meczem w Warszawie mówił trener Paweł Lipkowski

Do przerwy biało-zieloni przegrywali 0:38. Już po rozpoczęciu drugiej połowy kolejne dwa szybkie przyłożenia zdobył zespół z Warszawy i podwyższył prowadzenie na 50:0. Rugbiści Skry dominowali w każdym aspekcie gry i już po 5 minutach drugiej połowy gromili Lechię.

Gdańszczanom nie wychodziło absolutnie nic. Podopieczni trenera Lipkowskiego popełniali proste błędy i właściwie cały czas musieli się bronić przed atakami warszawskiego zespołu. Frustracja wynikiem przerodziła się w niemałą przepychankę w 57. minucie. Arbiter najbardziej krewkich zawodników ukarał czerwoną kartką. Boisko opuścić musieli: Bercho Botha ze Skry i Radosław Dabkiewicz z Lechii.

Później Skra dołożyła jeszcze cztery przyłożenia i ostatecznie zwyciężyła aż 80:0. Biało-zielonym nie wyszedł zatem rewanż za mecz o brązowy medal z poprzedniego sezonu. Była to też ich najwyższa porażka w tym sezonie.

10 Awenta Pogoń Siedlce  6 0 0 6 58:314 0
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
Tabela wprowadzona: 2022-10-09