Uwaga na Karolinę Kudłacz!

15 stycznia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Z takim tytułowym hasłem powinne na mecze w ekstraklasie w 2006 roku wychodzić na parkiet rywalki piłkarek ręcznych AZS AWFiS Gdańsk. Akademicka rozgrywająca przed tygodniem zdobyła 15, a w sobotę rzuciła 16 bramek! Gospodynie pokonały przy ul. Wiejskiej Sośnicę Gliwice 31:27 (15:16). Wśród nielicznej widowni byli reprezentanci Polski seniorów, którzy od piątku do środy przygotowywać się będą w Gdańsku do finałów mistrzostw Europy.

AZS AWFiS: Sadowska, Skwirowska - Tyda, Stachowska 3, Serwa 3, Bołtromiuk 4, Chudzik, Kudłacz 16, Wilamowska 2, Strzałkowska 3.

SOŚNICA: Łącz, Grabuńczyk - Jochymek 1, Kopeć 3, Ziółkowska 2, Dolny, Jedyńska 1, Kornacka, Kozyra 8, Latyszewska 6, Świszcz 6.

Sędziowali: Adam i Andrzej Mikołajczakowie (Wrocław). Widzów: 200.

Pierwszą bramkędla gospodyń zdobyła Daria Bołtromiuk. Kolejne siedem w akademickich barwach należały do Kudłacz! Dzięki trafieniom rozgrywającej nasza drużyna szybko osiągnęła przewagę 6:2. Dominacja miejscowych skończyła się wraz z ostatnią bramką w pierwszej połowie Karoliny. 21-latka celny rzut numer 9 tego dnia oddała na 15:11 w 21. minucie. Potem aż do przerwy rosło tylko konto Sośnicy. Tym samym zupełnie niespodziewania ta część przyniosła sukces gliwiczankom (16:15). Natomiast zaraz po zmianie stron przewaga przyjezdnych wzrosła do dwóch trafień (18:16).

- Źle zaczęliśmy, gdyż dziewczyny potrzebowały czasu, aby wejść w rytm gry. Ten dzień zaczął się dla nas już o piątej rano. Mamy za sobą 12-godzinną podróż - podkreślał Harald Tłuczykont, trener Sośnicy.

AZS AWFiS dogonił remis (18:18) w 36. minucie po akcjach Kudłacz i Bołtromiuk. Po chwili Sośnica zdobyła ostatnie w tym pojedynku prowadzenie (19:18). Natomiast ostatni remis był w 43. minucie (21:21). Kolejne cztery bramki zdobyły akademiczki. Trzykrotnie trafiła Kudłacz, raz Monika Stachowska. I ten właśnie fragment ustawił mecz. Co prawda w 56. minucie Sośnica zbliżyła się jeszcze na 26:28, a chwilę później na 27:29, ale w porę interweniował Jerzy Ciepliński. Gdański szkoleniowiec poprosił o przerwę. Gdy zespoły wróciły na parkiet, rzucały celnie już tylko akademiczki. Końcowy rezultat ustaliły Bołtromiuk i oczywiście Kudłacz.

- Cieszą dwa punkty, ale uczciwie muszę przyznać, że zagraliśmy słabiej niż przed tygodniem w Koszalinie. Po raz kolejny lepiej nam się gra na wyjazdach niż u siebie. Dzisiaj przede wszystkim za dużo było gry na stojąco. - przyznał trener Ciepliński.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: KU AZS Politechnika Koszalin - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 34:17 (12:9), Vive Kielce - EB Start Elbląg 43:29 (20:15), Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin - Piotrcovia 31:25 (16:15), Zgoda Ruda Śląska - AZS AWF Katowice 41:20 (17:10), Zagłębie Lubin - SPR ICom Lublin (przełożony na 18.01).

• AZS!

Szybka jak blyskawica, dziewczyna ma wyczucie, niesamowicie ambitna z roku na rok coraz to lepsza . Nic dodac nic ując. Gratuluje .

• 0 0

• BRAWO!!!!!!!!!

DOKŁADNIE!!! ONA PO PROSTU JEST NIESAMOWITA. OBY TAK DALEJ...

• 0 0

• w pilke reczna gra druzyna, a rozgrywajaca = w szczegolnosci srodkowa powinna dogrywac pilki, poza tym slaba skutecznosc Karola....

• 0 0

• bez komentarza

Bez przesady z tą skutecznoscia , poza tym nie mozna jej krytykowac jak zagrala taki bdb meczyk. Wygrala mecz z pomocą kolezanek.Azs to Karolina Kudłacz.

• 0 0

• Niestety ale jeszcze jedno! A gdzie obrona? To co graja to na Sośnice wystarczy, ale zobaczymy jak z taką grą pojadą do SPR-u? Bramka "0", obrona "każda sobie", tylko co cieszy to widac ze sa przygotowane kondycyjnie, i tym narazie wygrywaja!A osobny rozdział to Bołtromiuk, czy nie widać że ona sie meczy grą, a druga strona to nie ma kto jej zastapić.
    Co do nielicznej publiczności, to myśle zeby zrobic podwyżkę cen biletów! Tych za 2 zł. to mało kto kupuje, a po 8 zł, to za tak mierne widowisko lekka przesada.

• 0 0

• do poprzednika

Nie przychodz na mecze takich kibicow nie chcemy!!!

• 0 0

• ZOSTAN PRZED POLSATEM SPORT

Jasne ze było duzo błedów ale wygrały maja 2 punkty i cieszymy sie bardzo. Popieram poprzednika!