VBW Arka Gdynia - Basket Bydgoszcz 62:48. Pierwszy krok do finału EBLK

mip.
27 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Barbora Balintova była najlepszą zawodniczką VBW Arki w pierwszym półfinałowym meczu z Basketem Bydgoszcz. Kapitan żółto-niebieskich zdobyła 25 punktów. Barbora Balintova była najlepszą zawodniczką VBW Arki w pierwszym półfinałowym meczu z Basketem Bydgoszcz. Kapitan żółto-niebieskich zdobyła 25 punktów.

VBW Arka Gdynia wygrała z Basketem Bydgoszcz 62:48 (14:14, 13:13, 16:10, 19:11) w pierwszym meczu półfinału Energa Basket Ligi Kobiet. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero na początku czwartej kwarty, w której żółto-niebieskie wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Świetny mecz zagrała Barbora Balinotva, która zdobyła 25 punktów. Drugi mecz odbędzie się już w niedzielę o godz. 17.

VBW ARKA: Balintova 25 pkt (5x3, 7 zb.), Podgórna 8 (2x3), Kastanek 8 (2x3), Spanou 7 (7 zb.), Miskiniene 4 (7 zb., 6 st.) oraz Greinacher 10 (2x3, 11 zb.), Slamova 0 (5 as.), Borkowska 0, Morawiec 0

Basket: Evans 19 (1x3), Mcbride 7 (6 as.), Michałek 6 (1x3), Burdick 4 (13 zb.), Międzik 0 oraz Boonstra 10, Stankiewicz 2, Zasada 0, Sobiech 0, Faleńczyk 0

Półfinałową rywalizację w Energa Basket Lidze Kobiet gdynianki rozpoczęły dość sennie. Podopieczne Gundarsa Vetry pozwalały bydgoszczankom na zbyt wiele i te z łatwością wchodziły pod kosz, zdobywając punkty. Żółto-niebieskie na prowadzenie wyszły dopiero w 7. minucie, gdy "trójkę" rzuciła Barbora Balintova (12:9).

Spotkanie było niezwykle wyrównane i po pierwszej kwarcie był remis po 14. W drugiej partii zespoły nie grzeszyły skutecznością, bowiem w 5 minut zdobyły solidarnie po zaledwie 5 "oczek". Gdy zza łuku trafiłą Marissa Kastanek był remis 19:19, ale później to bydgoszczanki utrzymywały minimalną przewagę. Zmieniła to dopiero Balintova, która do przerwy miała już na koncie 14 punktów. Jednak równo ze syreną trafiła Julie Mcbride i ponownie był remis (27:27).

Laura Miskiniene: Tożsamość, czyli wygrywanie

TERMINY MECZÓW PÓŁFINAŁOWYCH

• Gdynia, 28 marca (niedziela), 17
  • Bydgoszcz, 31 marca (środa)
  • ew. Bydgoszcz, 1 kwietnia (czwartek)
  • ew. Gdynia, 7 kwietnia (środa)

Niska skuteczność z obu stron utrzymywała się również w drugiej połowie. Wprawdzie to ponownie bydgoszczanki lepiej rozpoczęły kwartę, ale po chwili już na prowadzeniu były gospodynie. Przyjezdne nie pozwoliły jednak na rozpędzenie się żółto-niebieskim i te przed ostatnimi 10 minutami miały skromną zaliczkę (43:37).

Podopieczne trenera Vetry ostatnią partię rozpoczęły od festiwalu "trójek". Zza łuku trafiły: dwukrotnie Balintova, Kamila Podgórna oraz Sonja Greinacher. To pozwoliło Arce na odskoczenie aż na 13 punktów, co było ich najwyższym prowadzeniem tego wieczora.

Miejscowe zachowały zimną krew i utrzymały prowadzenie do końca, robiąc pierwszy krok w kierunku awansu do wielkiego finału.