VBW Arka Gdynia - Elfic Fribourg 77:47. Pogrom w pierwszym domowym meczu EuroCup

mip.
18 października 2023, godz. 19:35
Opinie (16)

Laura Miskiniene w meczu z Elfic Fribourg doskonale radziła sobie pod koszem, zdobywając 17 punktów. Laura Miskiniene w meczu z Elfic Fribourg doskonale radziła sobie pod koszem, zdobywając 17 punktów.

VBW Arka Gdynia wygrała z tureckim Elfic Fribourg 77:47 (19:12, 22:9, 17:14, 19:12) w drugim meczu fazy grupowej EuroCup. Żółto-niebieskie dominowały od samego początku, nie dając rywalkom najmniejszych szans i były górą w niemal każdej statystyce. Po 17 punktów zapisały na swoim koncie Laura Miskiniene i Rennia Davis, która zaliczyła także double-double.

VBW ARKA: Miskiniene 17 pkt (6 zb.), Kastanek 14 (2x3 pkt), Cowling 7 (1x3, 7 zb.), Wrzesiński 8 (7 as.), Podgórna 2 oraz Davis 17 (2x3, 10 zb.), Puter 5, Szymkiewicz 4, Borkowska 3, Puter 0, Żytkowska 0, Bazan 0

Elfic: Uro-Nille 21 (3x3), Hoppie 8, Fogg 8 (6 zb.), Carpreaux 2 (8 zb., 7 as.), Jacquot 0 oraz Abrossio 4, Ranisavlevic 4, Stoianov 0

VBW Arka Gdynia rozegrała pierwszy domowy mecz w EuroCup i od razu odniosła w nim pierwsze zwycięstwo. Żółto-niebieskie wygrały ze szwajcarskim Elfic Fribourg 77:47.

VBW Arka Gdynia - Elfic Fribourg. Zobacz transmisję z meczu

Gdynianki od początku objęły prowadzenie, do czego przyczyniały się zbiórki w ofensywie i punkty z ponowienia. Po premierowych 10 minutach na tablicy wyników było 19:12. Z kolei już w drugiej partii przy wyniku 29:14 o drugi czas w pierwszej połowie poprosił sztab trenerski przyjezdnych. Gospodynie zanotowały bowiem serię 10:2.

VBW Arka Gdynia przegrała na inaugurację EuroCup. Lepsze Francuzki VBW Arka Gdynia przegrała na inaugurację EuroCup. Lepsze Francuzki

Do przerwy podopieczne Phillipa Mestdagha prowadziły już 44:21. Spora w tym zasługa prawie dwukrotnie lepszej skuteczności (42 do 25 proc.). Dość także powiedzieć, że żadna z koszykarek gości nie miała na swoim koncie dwucyfrowego dorobku punktowego, a po stronie VBW Arki takim mogły pochwalić się Laura Miskiniene (12) i Marissa Kastanek (10), która rzuciła także jedyne celne "trójki" Arki do przerwy (2/13).

Po zmianie stron gdynianki jeszcze powiększyły swoją przewagę. Dobrze funkcjonowało przede wszystkim wchodzenie pod kosz, bowiem rywalki nie potrafiły zupełnie znaleźć na to recepty. Wciąż źle funkcjonowały za to rzuty "zza łuku", bo w całym meczu trafiły zaledwie 5 z 23 takich prób. Poza tym, żółto-niebieskie lepsze były w niemal każdej statystyce.

VBW ARKA Gdynia
Elfic Fribourg

46% 92 typowania VBW ARKA Gdynia
54% 107 typowań Elfic Fribourg

EuroCup. Grupa L

Wynik drugiego meczu
Roche Vendee Basket - Emlak Konut 67:89 (8:22, 26:22, 18:21, 15:24)

Wyniki 21 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - MKS Pruszków 101:69 (25:15, 32:12, 23:22, 21:20)
  • Energa Polski Cukier Toruń - Enea AZS Politechnika Poznań 93:83 (20:21, 27:17, 20:20, 26:25)
  • Basket Ekstraklasa Bydgoszcz - MB Zagłębie Sosnowiec 60:84 (20:23, 15:17, 13:24, 12:20)
  • Polski Cukier AZS UMCS Lublin - KGHM BC Polkowice 84:92 (20:19, 30:24, 19:17, 15:32)
  • Polonia Warszawa - Ślęza Wrocław 71:79 (15:24, 20:22, 19:16, 17:17)
  • pauza: PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp