VBW Arka Gdynia - MB Zagłębie Sosnowiec 83:63 w hicie 4. kolejki koszykarek

29 października 2023, godz. 19:55
Opinie (12)

Barbora Wrzesiński w hitowym meczu 4. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet zdobyła 24 punkty i 6 asyst. Barbora Wrzesiński w hitowym meczu 4. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet zdobyła 24 punkty i 6 asyst.

Koszykarki VBW Arka Gdynia pokonały MB Zagłębie Sosnowiec 83:63 (20:9, 20:19, 27:20, 16:15) (20:9, 20:19, 27:20, 16:15) w hitowym meczu 4. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet. Na ustawienie gry od swoje dyktando gospodyniom wystarczyło niewiele ponad 10 minut. Na początku drugiej kwarty prowadziły już 24:9. Najlepsza na parkiecie była Barbara Wrzesiński, która zdobyła 24 punkty i zaliczyła 6 asyst.

VBW ARKA: Wrzesiński 24 (2x3, 6 as.), Borkowska 8 (10 zb.), Podgórna 8 (2x3), Kastanek 7 (1x3), Miskiniene 4 (11 zb.) oraz Davis 14 (2x3, 8 zb.), Puter 9 (3x3), Bazan 4 (6 as.), Żytkowska 3, Rudzka 2, Szulc

MB ZAGŁĘBIE: Zempare 13 (1x3, 8 zb.), Wadoux 10 (5 as.), Jasiulewicz 9 (1x3), Q.Urbaniak-Dornstauder 6, Wnorowska 5 (1x3) oraz Jones 11, Jarząb 5, Marciniak 4, Czyżewska, Z.Urbaniak-Dornstauder

MB Zagłębie stawiło się w hali GCS jako niepokonany lider Orlen Basket Ligi Kobiet. Jednak gdynianki nie miały dla rywalem najmniejszego respektu. Mecz dwoma udanymi akcjami rozpoczęła Kamila Borkowska.

Również od 4:0 gospodynie rozpoczęły drugą kwartę, z tą tylko różnicą, że tym razem punktowała Rennia Davis. Na początku 13. minuty VBW Arka prowadziła już 24:9.

Bardzo dobra w wykonaniu miejscowych była także trzecia kwarta. Wówczas przewaga osiągnęła rekordowe rozmiary - 24 punkty (67:43).

Jak pokazują statystyki ta różnica wynikała głównie z rzutów za 3 punkty. Gdynianki trafiły 11 z 25 takich prób. Natomiast przyjezdne przy ul. Olimpijskiej zupełnie pod tym względem zawiodły. W tym elemencie zapisano im zaledwie 17 procent skuteczności (3 z 17). Na przykład Zoe Wadoux próbowała rzucać za trzy siedmiokrotnie i za każdym razem pudłowała.

Dzięki temu gdynianki mogły wykazać się także na tablicach. Dwucyfrowe wyniki zbiórek osiągnęły: Laura Miskiniene i Borkowska. Zbiórki zostały wygrane 42:31, a 10 piłek udało się też zdjąć w ofensywie.

Na uwagę zasługuje też obrona przed tzw. punktami z drugiej szansy. Dorobek przyjezdnych w tej statystyce to 0.

Trener Philip Mestdagh, przy kontroli meczu, starał się rotować składem. Aż 9 koszykarek zaliczyło ponad 14 minut na parkiecie. Zawodniczki, które zaczynały spotkanie na ławce, łącznie zdobyły 32 punkty.

Wyniki 4 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - MB Zagłębie Sosnowiec 83:63 (20:9, 20:19, 27:20, 16:15)
  • KGHM BC Polkowice - KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz 95:71 (26:17, 25:23, 25:14, 19:17)
  • MKS Pruszków - Ślęza Wrocław 53:100 (16:28, 17:26, 13:26, 7:20)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 71:65 (24:18, 12:17, 19:5, 16:25)
  • Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 49:82 (14:26, 19:17, 11:26, 5:13)
  • pauza: Polonia Warszawa