Vineta Wolin - Gedania 1922 Gdańsk 2:3. Paweł Flis zdobył dwie bramki

dak.
8 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (26)

Gedania 1922 Gdańsk

Paweł Flis zdobył dwie bramki dla Gedanii 1922 Gdańsk. Paweł Flis zdobył dwie bramki dla Gedanii 1922 Gdańsk.

Gedania 1922 Gdańsk wygrała na wyjeździe z Vinetą Wolin 3:2 (2:1) w 23. kolejce grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego dwukrotnie musieli wyrywać prowadzenie i ostatecznie wracają do domu z kompletem punktów. Dwie bramki po rzutach rożnych zdobył Paweł Flis. Trzecie trafienie dołożył Bartosz Zalewski. Natomiast Bałtyk Gdynia w wielkanocny weekend pauzuje, gdyż w zaplanowanym wcześniej starciu z Unią Janikowo został mu przyznany walkower.

Wiśniewski 4, Nagorski 51 - FLis 37, 74, Zalewski 39

GEDANIA: Zieliński - Flis, Bąk, Stawikowski - Kankowski (90 Łazarski), Sumiński (83 Szymański), Niewiadomski (90 Molga), Pogorzalski - Zalewski, Waliszewski (64 Sosnowski) - Duda (64 Zyska)

Gedania 1922 Gdańsk bardzo szybko straciła prowadzenie, bo już w 4. minucie. Po dograniu z prawej strony, Jakuba Zielińskiego płaskim strzałem pokonał Kamil Wiśniewski.

Na tym gospodarze nie chcieli poprzestać i chwilę potem mieli aż 4 rzuty rożne w krótkim odstępie czasu. Po tym fragmencie gra się wyrównała, aż do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Krystiana Ryczkowskiego. W końcu w 37. minucie doprowadzili do wyrównania, gdyż po dośrodkowaniu z kornera, piłkę do siatki skierował Paweł Flis.

Gedania 1922 Gdańsk - Sokół Kleczew 1:3. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Goście szybko poszli za ciosem i zaledwie minuty później było już 2:1, bo bramkę dającą prowadzenie zdobył Bartosz Zalewski. Dzięki temu gedaniści wychodzili na drugą połowę ze spokojniejszymi głowami.

Jednak po zmianie stron okazało się, że tak łatwo nie będzie, bo w 51. minucie znów mieliśmy remis. Tym razem na listę strzelców wpisał się Adam Nagorski.

Sprawdź, kto i w jakim celu obserwuje gdańskie akademie?

Decydujące słowo należało do Flisa. Obrońca gdańskiego zespołu zdobył bramkę niemal identyczną, jak w pierwszej połowie. Znów idealnie odnalazł się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artura Stawikowskiego, jednak ten gol był już na wagę 3 punktów.

W końcówce obie drużyny miały jeszcze swoje okazje. Najpierw słupek obił Zalewski, a chwilę potem przewrotką próbował Marek Niewiadomski. Z kolei po stronie Gedanii pewnie bronił Zieliński. Ostatecznie wynik się już nie zmienił i Gedania wygrała 3:2. Po tym zwycięstwie wciąż traci 3 "oczka" do liderującej Olimpii Grudziądz.

18 Unia Janikowo 23 2 4 17 17:52 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-04-09