Basket 90 pożegnał się z Eurocup

11 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Kahleah Copper robiła co mogła w końcówce meczu na Sycylii, ale nie udało się jej poprowadzić drużyny do ćwierćfinału Eurocup. Kahleah Copper robiła co mogła w końcówce meczu na Sycylii, ale nie udało się jej poprowadzić drużyny do ćwierćfinału Eurocup.

Basket 90 Gdynia przegrał na wyjeździe z Virtus Eirene Ragusa, w 1/16 finału Eurocup 66:71 (11:20, 21:10, 17:19, 17:22). A że poległ także w pierwszym spotkaniu z tym rywalem - w Gdynia Arenie 72:76, to był gorszy w dwumeczu i pożegnał się w tym sezonie z europejskimi pucharami. Drużynie Gundarsa Vetry nie pomógł świetny występ Kahleahy Copper, która zdobyła 21 punktów. W niedzielę Basket 90 powraca do krajowych rozgrywek. Od godz. 18 podejmować będzie Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

Virtus Eirene: Hamby 23 (9 zb.), Ndour 16 (1x3, 7 zb.), Kuster 12 (2x3, 9 zb.), Consolini 11 (1x3, 5 as.), Soli 0 oraz Gorini 5 (6 zb.), Formica 4, Spreafico 0

BASKET 90: Copper 21 (1x3, 5 zb.), Skerović 11 (3x3), Vitola 8 (5 zb,), Aleksandravicius 6 (10 zb.), Handy 5 (1x3) oraz Jankoska 11 (2x3, 5 zb.), Morawiec 4, Rembiszewska 0

Misja odrobienia czterech punktów z pierwszego meczu nie była obca koszykarkom Basketu 90. W końcu w poprzedniej rundzie także przegrały w takim stosunku inauguracyjne spotkanie tyle, że na wyjeździe z Umea Udominate. W domu udało się zdominować szwedzki zespół. Tym razem trzeba było odrabiać stratę na Sycylii. Licencję na grę w pucharach dostałą Chantelle Handy, więc trener Gundars Vetra miał nieco szersze pole manewru, jeżeli chodzi o rotację składem.

W PIERWSZYM MECZU Z VIRTUSEM BASKET 90 ULEGŁ W GDYNIA ARENIE 72:76

Mecz nie zaczął się jednak udanie dla jego drużyny. Rywalki zdobyły w 3 min. 9 pkt, a na nie odpowiedziała tylko jednym trafieniem Sofija Aleksandravicius. Zastój w celnych rzutach do kosza gdynianki miały także w ostatnich czterech minutach pierwszej części gry. Wtedy też Virtus Eirene Ragusa zbudowała przewagę do wyniku 20:11. Przyjezdne miały więc do odrobienia już 13 pkt.

A kiedy Jessica Kuster dołożyła kolejne dwa punkty na początku drugiej kwarty, sytuacja wyglądała nieciekawie. Pogoń rozpoczęła celnym rzutem za trzy punkty Victoria Jankoska (22:14}. Rywalkom udawało się jednak utrzymywać Basket 90 na dystansie do 17 min. Kolejne trafienie Aleksandravicius, celny rzut za trzy punkty Jeleny Skerović oraz za dwa Aldony Morawiec i było już tylko 27:25 dla włoskiej drużyny. Do remisu, a następnie przewagi na koniec pierwszej połowy doprowadziła Kahleah Copper (30:32).

Przyjezdne świetnie weszły w trzecią kwartę. Trafienie Handy, a później celnej rzuty za trzy Copper i Skerović, a na tablicy wyników pojawiło się 40:32 dla ich drużyny. W tym momencie to Basket 90 był w ćwierćfinale Eurocup. I choć Skerović miała świetny fragment meczu, to Virtus w grze trzymała Dearica Hamby. Ty razem to ono dała sygnał do odrabiania strat, które włoszki zniwelowały na koniec trzeciej kwarty (49:49).

Hamby zaczęła od punktów czwartą kwartę, a w 34. min, po trafieniu Maddaleny Gorini Virtus ponownie miał względnie bezpieczną przewagę (58:51). Pierwsza z nich zabrała się za jej utrzymywanie, ale z drugiej strony boiska trafiały Copper oraz Jankoska. Dzięki ich skuteczności w 37. min Basket 90 dalej mógł mieć nadzieje na awans (62:59). Rywalki dorzuciły jednak szybko 5 pkt i ponownie poczuły się pewnie. Po stronie Basketu znowu uaktywniła się dwójka Amerykanek i na nieco pomad 100 sekund przed końcem na tablicy wyników było 67:64 dla Virtusu. Niestety szybko trójką odpowiedziała Kuster, a to ostatecznie załamało grę gdynianek.

• do przewidzenia

Teraz przegrają z Lublinem i seria kontynuowana :)

• 7 16

• EVAL i wszystko jasne

Brawo za walkę i dobry mecz
    Awans nierealny drukarze odgwizdali nam 25 fauli, a im tylko 9, w Gdyni 16-15

• 17 6

• Było blisko

Brawa za zaangażowanie i walkę do końca. Ale jak to jest możliwe, że przeciwniczki rzucają 25 razy z lini osobistej a my tylko 9. Sędziowanie bardzo stronnicze. Szkoda :-( ale liczę że w niedzielę dziewczyny poprawią sobie i nam humory wygraną z Pszczółkami Lublin. Do boju !!!

• 13 6

• Niestety pierwszy mecz zadecydowal

Gdyby zespół miał przewagę 10 pkt to w rewanżu trudniej byłoby wyrolować gwizdkami sędziów. Brawo z walkę za świetna druga kwartę i teraz w lidze i Pucharze Polski. Za tydzień PP okraszony pożegnaniem Biby jak czynnej zawodniczki.)

• 7 5

• Sport&Show&Biznes

I teraz cała energia na kraj.

• 3 0

• Kolejny mecz po występie w Umei w Szwecji z dopingiem miejscowej polonii (2)

Świetna robota PR dla Gdyni i koszykówki. Widok rodzin polsko-włoskich dopingujących nasz zespół
    tak żywiołowo jak na meczu calcio wart dużych pieniędzy. Brawo i podziękowania!!! A dziewczyny odwdzięczyły się walką do końca i tylko można wzdychać, że gdyby nie ten bałagan lotniskowy z bagażami i przez to brak treningu w przeddzień meczu to efekt starcia mógłby być inny.

• 5 6

• Trening

Prawdziwa koszykarka bierze buty na podręczny a nie s*ajphony, s*ajwatche, laptopy, tablety, Sennheisery i drony ...

• 6 1

• Zlej baletnicy......

W Gdyni też nie mialy bagażu,że przegrały?

• 5 2

• W niedzielę zapowiada się wyrównany mecz (1)

Nie należy zapominać przed niedzielnym meczem, że Pszczółki, to jeden z najlepiej grających zespołów w EBLK na wyjazdach. Wygrane z CCC, Ślęzą czy z Energą to nie jest dzieło przypadku.

• 2 2

• Aż 4 mecze w okresie 11 dni

Mecz w niedzielę będzie 4 meczem gdynianek w ciągu 11 dni. Oby tylko nie było problemu z kondycją w spotkaniu z Lublinem - zwłaszcza u Skerović. Żadne z 3 ostatnich spotkań nie było spacerkiem, tylko twardą walką do końca meczu.

Wyniki 22 kolejki

• MB Zagłębie Sosnowiec - KGHM BC Polkowice 73:65 (16:20, 14:15, 22:16, 21:14)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - Ślęza Wrocław 96:86 (20:20, 26:23, 25:23, 25:20)