W Gdyni po sukcesie nad Finlandią czas na Belgię

26 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Polscy siatkarze udanie zainaugurowali turniej finałowy mistrzostw Europy juniorów, który w sobotę rozpoczął się w Gdyni. Biało-czerwoni pokonali Finlandię 3:1 (23:25, 25:20, 25:20, 25:21). W niedzielę o godzinie 20.30 w hali przy ul. Górskiego podopieczni Jacka Nawrockiego zmierzą się z Belgią, która w pierwszej serii gier sprawiła największą niespodziankę, obrywając ubiegłorocznych brązowym medalistów i to bez straty seta. zapowiada się niesłychanie emocjonujący turniej, gdyż przegrali także broniący tytułu - Rosjanie. Wstęp na wszystkie mecze dla publiczności jest bezpłatny.

POLSKA: Nowakowski zdobył 17 punktów, Muzaj 21, Krulicki 8, Wachnik 2, Łapszyński 12, Janusz 1, Woś (libero) oraz Bednorz 10, Maruszczyk 1

FINLANDIA: Seppanen 11, Krastins 17, Kurpa 1, Kaurto 6, Siirila 8, Kulaots 8, Kerminen (libero) oraz Pirinen, Karinen, Harkonen, Kossi

W inauguracyjnym secie nasza drużyna dyktowała warunki tylko do pierwszej przerwy technicznej, na którą schodziła z prowadzeniem 8:5. Potem inicjatywa przeszła w ręce Finów. Ostatni remis w tej partii pojawił się przy 17:17. Nasza drużyna próbowała jeszcze wrócić do gry od 21:24 broniąc dwie piłki setowe, ale aspiracje do wygrywania trzeba było odłożyć na kolejne partie.

W drugiej i trzeciej odsłonie Polacy znów uzyskiwali przewagę przed pierwszą przerwą techniczną, ale tym razem starannie ją pielęgnowali i pewnie - najpierw wyrównali, a potem objęli prowadzenie w meczu.

Finowie starali się doprowadzić do tie-breaka. W czwartym secie to oni przeważali do 9:7. Jednak biało-czerwoni wyrównali na 12:12, a na drugiej przerwie technicznej mieli już trzy punkty przewagi (16:13). Po powrocie na parkiet rywale jeszcze "postraszyli", zdobywając dwa punkty z rzędu, ale na więcej nie było już ich stać.

-Bardzo zależało nam na wygranej, bo porażka ustawiała nas mało komfortowo, przecież przy przegranej nie ma nas w tym turniej nawet w walce o miejsca. Stąd takie zrywy w meczu. Chłopcy nie ustrzegli się błędów. Było nam naprawdę ciężko. Finowie to solidna, walcząca o każdą piłkę drużyna, naprawdę ciężko i trudno się z nimi gra - podsumował na oficjalnej stronie związku Jacek Nawrocki, trener biało-czerwonych.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze trudniejsza przeprawa czeka jego podopiecznych w niedzielę. Na inaugurację rozgrywek w gdyńskiej grupie Belgowie sensacyjnie ograli Serbów 3:0 (25:20, 25:21, 25:19). Niespodziankę przyniósł również drugi mecz, gdyż Włosi pokonali broniących tytułu Rosjan 3:0 (25:21, 25:18, 25:21).

Wyniki inauguracyjnych meczów grupy w duńskim Randers:
Hiszpania - Grecja 3:0 (27:25, 25:20, 25:17)
Turcja - Niemcy 3:0 (25:22, 25:16, 25:20)
Bułgaria - Dania 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

ME Juniorów w Piłce Siatkowej

turniej

Opinie (8)

• dlaczego PZPS nie promuje w ogole tego turnieju??? (1)

zabrakło kasy czy chęci

• 9 0

• kasa pewnie na to poszła

CBA doszuka sie do kogo:)

• 1 1

• Na portalu gdynia moje miasto nic a nic o tej impezie ,jakby nie bylo duzej rangi.Za to duzo o II ligowych kopaczach.Chwała więc temu portalowi za ta informacje.Gdynia wydaje kupę forsy na rózne imprezy dla snobów i tzw elit,ale dla przecietnego zjadacza chleba( czytaj kibica) już nie ma nic.Stad brak wystarczającej informacji o impezie ,która przecież promuje to miasto.Wladze maja się czym chwalić za zbudowanie super hali sportowej,dlaczego więc tego nie robia .Na meczach na hali pustki ,a wielu kibicow ,w tym przebywajacych turystów,na pewno z checią obejrzałoby te zawody