W Gdyni zmieniono wicelidera

23 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze Lechii tylko zremisowali w wyjazdowym meczu z Polonią Bytom 0:0, ale ten punkt pozwolił im samodzielnie rozgościć się na pozycji wiceliderów Młodej Ekstraklasy. Biało-zielonym pomogła w tej kolejce Arka. Gdynianie u siebie rozgromili Lecha Poznań 4:1 (3:0), który przed tą kolejką wspólnie z gdańszczanami i Górnikiem Zabrze dzielił drugą pozycję.

POLONIA: Różalski - Basta (30 Urbaniak), Stanicki, Nazar, Mamos - Bębenek (46 Jugović), Królikowski, Zalewski (70 Kucharczyk), Tomasik - Wojsyk, Gikiewicz (82 Konieczny).

LECHIA: Małkowski (55 Krysiński), Midzierski, Gładczuk, Osłowski - Kądziela (46 Gacek), Pietrowski, Stępień, Tofil (70 Włodkowski), Łuczak (75 Bobrowski) - Kowalkowski (46 Duda).

Od 22 listopada przez pięć kolejnych kolejek gdańszczanie kolekcjonowali wygrane. Ta passa została przerwana w Bytomiu. Polonia plasuje się w dolnych rejonach tabeli, ale na kolejny sukces biało-zielonym nie pozwoliła. Najlepszą okazję na gola dla Lechii zmarnował Damian Tofil. Już w pierwszej minucie pomocnik dwukrotnie strzelał w pojedynku sam na sam z bramkarzem, ale nie potrafił posłać piłki do siatki.

Mimo remisu podopieczni Tomasza Borkowskiego zanotowali kolejny awans w tabeli. Stało się to za sprawą Legii i Arki, którzy pokonali najgroźniejszych rywali gdańszczan do drugiego miejsca.

ARKA: Bledzewski - Płotka (46 Barnik), Wilczyński, Kowol - Sulima (82 Dziubiński), Budziński, Przytula (75 Weinar), Czoska, Bułka, - Kojder (78 Kaźmierczak), Niciński.

LECH: Burić - Przybylski (46 Łoziński), Pater, Woźniak, Murynowicz - Wicberger, Kowalski, Czechanowski (70 Królak), Możdżeń (46 Głaz), Białożyt (46 Wrzeszcz) - Handzić (62 Wicher).

Na podkreślenie zasługuje zwłaszcza wynik w Gdyni. Zespół Jacka Dziubińskiego, wsparty rutyniarzami z pierwszej drużyny, rozbił Lecha. Miejscowy szkoleniowiec ustawił zespół bardzo ofensywnie, gdyż rozpoczął z zaledwie trzema obrońcami.

Wynik otworzył w 23. minucie Grzegorz Niciński, który na gola zamienił karnego. W 32. minucie bramkę z rzutu wolnego strzelił Krzysztof Przytuła. Z 3:0 żółto-niebiescy zeszli na przerwę po akcji Michała Kojdera. Po przerwie ten 19-latek ustalił końcowy wynik, odpowiadając na honorowe trafienie dla Lecha autorstwa Piotra Wrzeszcza.

W najbliższy weekend pauzować będzie ekstraklasa, ale młodzież odrobi zaległości z inauguracyjnej kolejki wiosny. W Gdyni, w sobotę o godzinie 15.00 Arka ugości Jagiellonię Białystok, a już w piątek w południe Lechia zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Tabela wprowadzona: 2009-03-24

Pozostałe wyniki: Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:4 (1:1), Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3 (1:2), GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 2:2, Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław 3:1 (0:0), Cracovia - Wisła Kraków 2:1 (1:0), Odra Wodzisław - Ruch Chorzów 0:0.

Opinie (23) 1 zablokowana

• ja bym ęki lechi nie podał (5)

• 14 35

• nic, tylko siedzieć i płakać

• 7 0

• Podaj rękę słownikowi ortograficznemu, błaźnie :)

• 14 4

• ja bym podał,choć jestem śledziem

może nie w każdej sytuacji,ale napewno by utrzymać i arkę i lechię w ekstraklasie

• 17 2

• a ja bym ręke podał ! (1)

Chciałbym , aby obok mnie kibica Arki usiadł na meczu obu drużyn kibic lechii w szalu , on by dopingował swoim , a ja swoim , potem po meczu poszedł bym z nim na piwko. Chciałbym , abyśmy mogli bez ograniczeń jechać do Gdańska na mecz w swoich barwach i żeby Gdańszczanie mogli równiez przyjechać do Gdyni i usiąść razem znami, swoimi rodzinami itp. KOMU to przeszkadza ??? Jedynie tym bez karków !!!

• 17 1

• przeszkadza to wiejskim głupkom, którzy od setek lat nienawidzą sąsiadów zza miedzy

A że 90% kibiców to wiejskie głupki więc sam sobie odpowiedz czy twoje marzenie kiedyś ma szansę się spełnić ;)

• 10 2

• Lechia Gdansk Wladcy Polnocy i wszystko jasne!!! (3)