W Kwidzynie znów porażka jedną bramką

Marta
10 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Szczypiorniści AZS AWFiS nie zrewanżowali się drużynie MMTS za mecze o brąz minionego sezonu. Podobnie jak przed kilkoma miesiącami piłkarze ręczni Daniela Waszkiewicza przegrali w Kwidzynie jedną bramką, choć zwłaszcza po pierwszej połowie pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Gdańszczanie ulegli 27:26 (13:17).

MMTS: Gawlik, Suchowicz - Wardziński 4, Adamuszek 4, Seroka 4, Mroczkowski 3, Marhun 3, Witaszak 3, Cieślak 2, Markuszewski 2, Rombel 1, Czertowicz 1, Peret 0, Orzechowski 0.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Kostrzewa 11, Wysokiński 4, Chrapkowski 4, Olęcki 2, Woynowski 2, Marciniak 1, Sulej 1, Bednarek 1, Ringwelski 0, Jankowski 0, Suwisz 0, Fogler 0.

Sobotni mecz w Kwidzynie miał dwa oblicza. W pierwszej połowie szczelnie grający w defensywie gdańszczanie, wspierani przez świetnego miedzy słupkami Mateusza Zimakowskiego przez większość czasu gry prowadzili różnicą 2-3 bramek.

Po zmianie stron sytuacja zmieniła się diametralnie. To MMTS poprawił defensywę, a od pewnego w bramce Sebastiana Suchowicza rozpoczynały się składne i groźne akcje gospodarzy.

Gdańszczanie w pierwszej połowie rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Po szybkich kontrach wyprowadzanych z własnego przedpola, bramki zdobywali Damian Kostrzewa i Michał Wysokiński. Gospodarze tylko na chwilę wyszli na prowadzenie (5:4 w ósmej i 7:6 w dwunastej minucie), ale gdańszczanie nie pozwolili im powiększyć tej przewagi.

Między 12. a 15. minutą akademicy zdobyli trzy, nie stracili natomiast żadnej bramki, co dało im prowadzenie 10:7. Dwa karne w wykonaniu Jacka Wardzińskiego dały gospodarzom bramkowy kontakt (10:9), ale kolejne minuty należały do gdańszczan, którzy tuż przed końcem pierwszej połowy prowadzili nawet 17:12.

Przerwa przyniosła diametralną zmianę obrazu gry, a goście polegli od własnej broni. Ekipa MMTS zagrała twardo w obronie, w bramce udanie interweniował Suchowicz, a wybici z rytmu gdańszczanie zaczęli ostrzeliwać słupki.

Pierwsze 10 minut drugiej połowy zakończyło się wynikiem 5:0 dla MMTS, w którego szeregach na prawym skrzydle szalał Mateusz Seroka, w tym czasie zdobywając 3 gole. Gdańszczanie jeszcze trzykrotnie doprowadzali do remisu. Niestety, od 46 minuty oddali już inicjatywę brązowym medalistom minionego sezonu.

Szczypiorniści MMTS w 52. minucie mieli już na swoim koncie o 4 bramki więcej niż gdańszczanie (26:22) i chyba trochę za szybko uwierzyli w wygranie tego spotkania. Ostatni zryw AZS AWFiS przyniósł im kontaktową bramkę Kostrzewy w 57. minucie (26:25).

W kolejnych sekundach jednak kwidzynianie szanowali piłkę, grali długie akcje, gdańszczanie natomiast nie znaleźli sposobu na umieszczenie piłki w bramce. 27. bramkę dla MMTS zdobył Łukasz Cieślak. Już po czasie z karnego trafił Kostrzewa, jednak zmienić losów zwycięstwa w tym meczu nie zdołał.

Tabela wprowadzona: 2009-10-11
Pozostałe mecze 6 kolejki ekstraklasy szczypiornistów: 7 października: OKPR Traveland-Społem Olsztyn - Wisła Płock 26:34 (11:14), sobota: Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Nielba Wągrowiec 32:27 (17:15), MMTS Kwidzyn - AZS AWFiS Gdańsk 27:26 (13:17), AS-BAU Śląsk Wrocław - Azoty Puławy 31:25 (15:11), Zagłębie Lubin - NMC POWEN Zabrze 32:27 (16:12), niedziela: AMD Chrobry Głogów - Vive Targi Kielce 26:34 (10:17)
Marta

Opinie (17) 1 zablokowana

• Zdjęcia (1)

Droga redakcjo, poprosimy więcej zdjęć z wydarzeń sportowych.

• awf to lipa

hehe dobrze ze widzicie poprawe . . . co nie zmienia faktu ze i tak przegrali hahaha :D Cieniasy

• 4 11

• jerrrry cieniasie,a ty komuś w ogóle kibicujesz czy jak większość "znawców" tylko przed komputerkiem siedzisz i udzielasz się pisząc swoje głupie mądrości na forach?!

• 9 0

• AwF - Madzia

Ubolewam...i tak jesteście najlepsi!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 5 0

• Marta

No co zrobić...mówi sie trudno. Mamy nadzieję że następnym razem będzie lepiej.
    Gorąco pozdrawiam ;)

• 4 0

• Izabell...

cześć Martuś dawno cie tutaj nie było ;P kiedy pokibicujemy razem wiesz % i te sprawy :) .....

• 1 0

• ...nic się nie stało...

Nic się nie stalo chłopaki :) następnym razem będzie napewno lepiej :) buziki:*

• 3 0

• spokówka :)

przegrać 1 bramką z trzecią drużyną zeszłego sezonu to nie taka wielka tragedia. Szkoda tego meczu bo chłopaki dzielnie walczyli, ale napewno jeszcze pokażą klasę :) TRZYMAM KCIUKENY!!! ;D