W derbach Lechia gromi Ogniwo

Tomasz Napiórkowski
11 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk na 7. miejscu w ekstralidze. Grzegorz Buczek zakończył karierę
W sobotę w samo południe rozegrany został mecz 3 kolejki rugby pomiędzy zespołami Lechii Gdańsk a Ogniwem Sopot. W tym spotkaniu widoczna była tylko jedna drużyna - Lechia. To oni przez cały mecz dyktowali rywalom tempo gry. Ogniwo grało bardzo słabo, wystarczy spojrzeć na wynik 60:6 (33:6).

Składy obu drużyn:

Lechia Gdańsk: Janusz Urbanowicz, Dariusz Marcinak, Sławomir Kaszuba, Paweł Sienkiewicz, Jakub Wiktorski, Rafał Kochański, Rafał Sajur, Stanisław Więciorek, Piotr Piszczek, Maciej Szablewski, Karol Hedesz, Grzegorz Śliwiński, JacekGrebasz, Marcin Szymański, Adam Latopolski.
Rezerwowi: Grzegorz Zieńczuk, Mirosław Klusek, Tomasz Piwka, Jakub Laskowski,Mariusz Szniger, Paweł Lenartowicz, Wojciech Smok.

Ogniwo Sopot: Łukasz Mikołajczak, Rafał Witoszyński, Łukasz Kasperek, Michał Dembicki, Dariusz Wantoch - Rekowski, Zeszutek Robert, Maciej Wojtkuński, Adam Pogorzelski, Grzegorz Kurdelski, Daniel Podolski, Filip Karaś, Mariusz Wilczuk, Łukasz Jasiński, Wojciech Czaja, Łukasz Szostek.
Rezerwowi: Dariusz Pionk, Michał Plich, Jarosław Rycewicz, Jakub Irla, Krzysztof Mikołajczak, Marcin Baraniak, Marcin Pogorzelski.

Mecz źle się zaczął dla gospodarzy gdy w 5 min rzut karny na 3pkt zamienił Daniel Podolski (3:0). Lechia odpowiedziała 4 minuty później, 3 pkt dla gospodarzy zdobył Janusz Urbanowicz (3:3). Pierwsze przyłożenie padło w 12 min gry, a zdobywcą punktów był Rafał Kochański z Lechii Gdańsk, podwyższał Urbanowicz ale kop na słupy był niecelny (8:3). Po upływie kilku minut Lechia znowu przyłożyła punkty, a skutecznym podwyższeniem popisał się Urbanowicz (15:3). W 20 min karnego dla Ogniwa nie trafił Podolski. Do 27 min Lechia trafiła jeszcze dwa rzuty karne (21:3). Chwilę później boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Daniel Podolski, a w jego miejsce wszedł Marcin Baraniak. W 32 min to właśnie on zdobył 3pkt z rzutu karnego dla Ogniwa zmniejszając dystans do rywali. Ale jak się okazało później były to ostatnie punkty w tym meczu dla zawodników z Sopotu. Gdańszczanie do przerwy zdobyli jeszcze 12pkt, po przyłożeniu zaliczyli Stanisław Więciorek oraz Sławomir Kaszuba, jedno podwyższenie trafił Urbanowicz. Do przerwy Lechia prowadziła 33:6. W drugiej połowie Lechia nie spuściła z tonu i sumiennie kładła punkty swoim rywalom. W 3 minuty po przerwie karnego na 3 pkt zamienił Urbanowicz (36:6). Sopocianie nie potrafili przeciwstawić się atakom gospodarzy, byli słąbsi fizycznie i to widać było na boisku. W rezultacie po kolejnych szybkich akcjach gospodarzy punkty przykładali Adam Latopolski i Stanisław Więciorek, a po niecelnym podwyższeniu zaliczyli Urbanowicz i Latopolski (46:6). W 60 min kolejne punkty dla Lechii zdobył .Karol Hedesz, podwyższył Latopolski (53:6). Sopocian dobił 8 min później Maciej Szablewski przykładając im punkty, podwyższenie trafił Latopolski (60:6). W rezultacie Gdańszanie rozbili Sopocką drużynę aż 60:6.

Opinie (23)

• jakie pieniadze dla kadry-o czym wy mowicie,nie dostajemy zlamanej zlotowki stypendium,tylko jakas jalomuzne za zgrupowania i mecze,k***** polska reprezentacja nie zaistnieje bez kasy

• 0 0

• Czarni Pruszcz Gda.- RC ARKA II

5:29 dla Arki, jeśli dobrze liczyłem

• 0 0

• do goscia ktory sie podpisal jako K F:widze ze jestes mocny w gebie.zobaczymy podczas derby jak to bedzie-wygra lepszy.
    i niepodszywaj sie pod innych-bo to jest zalosne...

• 0 0

• Baraniak

To wszystko wina Baraniaka "bo wiedzial i nie powiedzial"...

• 0 0

• napiszcie wyniki 2 ligi

• 0 0

• do Skra ha ha ha

ale nikt nie twierdzil ze Skra jest mistrzem Polski ani ze bedzie w najblizszej przyszlosci. Inna sprawa ze dobrze by bylo gdyby warszawskie derby wlasnie Skra wygrala...

• 0 0

• kadra

dostają po 950 zł neeto miesiecznie stypendium

• 0 0

• Na stronie związku podają ze kadrowicze dostają stypendia, czy ktoś powie mi ile ? 50 pln miesięcznie czy troche więcej ??

• 0 0

• SKRA ha ha ha

jedno zwyciestwo nie czyni ze skry mistrza polski zwlaszcza ze bylo nad slabym azsem takze zobaczymy jak bedzie dalej zycze kolejnych sukcesow wszystko jeszcze przed wami

• 0 0

• Krzysui Folc

Co maja do powiedzenia Folcowe chlopaki? Najpierw z Lechia teraz z Lodzia malo brakowalo, wczesniej totalna kompromitacja w Lublinie... Z upragieniem czekam na Warszawskie derby mam nadzieje ze Skierka dokopie AZSowi.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 15 2 0 13 167:387 -42
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.