W meczu Startów lepszy ten gdyński

Marta
28 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Piotr Śmigielski Piotr Śmigielski

Pauza w rozgrywkach I ligi najwyraźniej bardzo przydała się koszykarzom Startu. Gdynia pewnie pokonali na własnym parkiecie swoich imienników z Lublina 91:74 (31:18, 31:15, 20:14, 9:27). Niestety, z powodu kontuzji meczu nie dokończył jeden z podstawowych graczy gospodarzy, Aleksander Krauze.

START GDYNIA: Kostrzewski 14, Krajniewski 12, Mordzak 10, Lisewski 4, Krauze 3 - Śmigielski 16, Szpyrka 11, Andrzejewski 8, Bach 4, Malczyk 3, Nowakowski 3, Wojdyła 3.

START LUBLIN: Szymański 13, Kowalski 12, Prażmo 7, Michalski 5, Myśliwiec 2 - Łuszczewski 12, Król 11, Aleksandrowicz 6, Pustelnik 6, Gazarkiewicz 0.

Goście z Lublina zdobyli wprawdzie pierwsze punkty w meczu a stało się to w 2 minucie rywalizacji jednak później gdynianie zaczęli przeważać. Jeszcze przez kilka minut koszykarze z Lublina "trzymali" dystans punktowy na poziomie 4 - 6 "oczek" (13:8 dla gdynian w 5 minucie) jednak nie trwało to długo. Po kolejnych 90 sekundach meczu było już 19:8 dla gospodarzy, który wówczas już w pełni narzucili swoje warunki gry. Pierwsza kwarta zakończyła się 31:18 dla zespołu z Gdyni.

W 7 minucie kontuzji doznał, o czym już wspominaliśmy, Aleksander Krauze, zastąpić go musiał Piotr Śmigielski, który wprawdzie przestrzelił pierwszego wolnego po wejściu na plac gry ale później trafiał już z bardzo dobrą, 70-procentową skutecznością i stał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu.

Druga kwarta w praktyce przesądziła o losach tego spotkania. W 13 minucie było już 36:18 dla gospodarzy. Gdynianie grali szybciej i skuteczniej, przeważa też w sposób zdecydowany w walce na tablicach. W 15 minucie przewaga gospodarzy sięgnęła 20 punktów (43:23) a na nieco ponad 2 minuty przed końcem pierwszej połowy już 30 "oczek" (55:25). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gdyńskiego Startu 62:33.

Gdynianie mogli pozwolić sobie na grę szerokim składem i każdy gracz wpisany do protokołu zdobywał punkty. W trzeciej kwarcie tempo budowania przewagi już nieco opadło i gdynianie wygrali ją "zaledwie" 6 punktami. W ostatniej odsłonie pewni już zwycięstwa gospodarze pozwolili na nieco więcej zespołowi lubelskiemu i choć przegrali tą część meczu wyraźnie (9:27) to nie wpłynęło to na odniesienie przez nich pewnego i wysokiego zwycięstwa.

W innych meczach 11 kolejki rozgrywek 1.Ligi koszykarzy: SKK Siedlce - AZS Radex Szczecin 60:59 (25:12, 6:12, 18:15, 11:18), Spójnia Stargard Szczeciński - Znicz Basket Pruszków 79:73 (23:14, 15:19, 21:16, 20:24), Rosa Radom - MKS Budimpex Polonia Przemyśl 61:57 ( 14:11, 16:13, 13:15, 18:18 ), Focus Mall Sudety Jelenia Góra - AZS WSGK Kutno 62:81 (12:23, 20:22, 17:16, 13:20), NETO PTG Sokół Łańcut - MKS Dąbrowa Górnicza 79:72 (20:18, 19:13, 19:15, 21:26), POLOmarket Sportino Inowrocław - PC Siden Toruń 60:73 (17:24, 16:10, 20:22, 7:17).

Tabela 1.Ligi koszykarzy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans punkty)

• myślę, że będzie tak: (2)

APG połączy się z Treflem i gracze typu Dylu czy Koszarek zasilą team Euroligowy, Start zaś zjednoczy się z resztkami Trefla i APG na potrzeby PLK

• 11 10

• nie ma czegos takiego jak team euroligowy (1)

jest trefl sopot, jest start gdynia, asseco znika!

• 0 1

• jeszcze nie ma to fakt

ale będzie w przyszłym sezonie i może rzeczywiście zniknie Asseco jako sponsor tytularny,ale na 100% nie zniknie Prokom, nie ma obaw:)

• 0 0

• I jak uważam,

czekamy w PLK na beniaminka z Gdyni

• 7 1

• 100

Wyglądało do przerwy, że na koniec będzie 120 oczek i różnica minimum 50. Co się stało w 4 kwarcie? Grać się nie chciało czy były szkoleniowe zagrywki ćwiczone? Pierwsze 3 kwarty - koncertowo.