W niedzielę Spójnia Wybrzeże przy ul. Kołobrzeskiej

20 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Piłkarze ręczni Spójni Wybrzeże (czerwone stroje) zremisowali w Kościerzynie Piłkarze ręczni Spójni Wybrzeże (czerwone stroje) zremisowali w Kościerzynie

Piłkarze ręczni Spójni Wybrzeża jako pierwsi w tym sezonie "urwali" punkt Vetreksowi Sokołowi Kościerzyna. Natomiast nadal w rozgrywkach I ligi nie wiedzie się drużynie licealistów SMS ZPRP Gdańsk, która przegrała dwa kolejne mecze. W najbliższą niedzielę, wyjątkowo w hali przy ul. Kołobrzeskiej Spójnia Wybrzeże zmierzy się z ekipą Wójcik Meble-Techtrans Elbląg. Dla kibiców wstęp na mecz jest bezpłatny

.

Derby województwa pomorskiego wydawały się mieć zdecydowanego faworyta. Podopieczni Igora Stankiewicza, wieloletniego skrzydłowego Wybrzeża, który potem karierę kontynuował m.in. w lidze tureckiej, mieli nie tylko atut własnej hali, ale także przewagę psychologiczną, wynikającą z dwóch zwycięstw nad gdańszczanami w okresie przygotowawczym.

Początek gry zapowiadał i tym razem sukces kościerskiej drużyny, w której występuje wielu szczypiornistów, którzy mają na koncie występy w przeszłości w ekstraklasie w barwach gdańskich klubów, by wymienić tylko tych najbardziej znanych: Seweryna Żyndę, Marka Boneczkę, Grzegorza Sibigę czy Michała Janusiewcza.

Gdańszczanie dopiero w siódmej minucie strzelili pierwszą bramkę (Marcin Siódmiak), a w 20. minucie przegrywali już 2:7, nie mogąc powstrzymać zwłaszcza Pawła Grynisa. Mecz z przewagą 4-5 trafień na korzyść gospodarzy toczył się aż do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech udanych akcji gdańszczan. Do bramek Michała DerdzikowskiegoMacieja Wojciechowskiego, którzy trafiali także przed przerwą swoją pierwszą udaną akcję tego dnia dołożył Jacek Sulej.

Podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka szczególnie dobrze zagrali między 44. a 50. minutą, gdy zdobyli 6 bramek, stracili tylko jedną i wyszli na prowadzenia 20:18 po rzutach Derdzikowskiego i Suleja. Jeszcze na trzy minuty przed końcem po kolejnych udanych akcjach Wojciechowskiego Spójnia Wybrzeża prowadziła 22:20.

Niestety, nie tylko udało się utrzymać korzystnego wyniku, ale w ostatniej minucie to gdańszczanie musieli rzucić bramkę na remis, bo dali się zaskoczyć rywalom trzy razy z rzędu, w tym dwukrotnie Janusiewczowi i absolwentowi gdańskiej SMS, Adamowi Lisiewiczowi. Końcowy rezultat ustalił Andrzej Rakowski.

SPÓJNIA WYBRZEŻE: Kasperek, Głębocki - Abram 1, Derdzikowski 5, Jasowicz 2, Misiewicz 1, Mogielnicki, Rakowski 4, Siódmiak 1, Sulej 4, Szczutowski 1, Trojanowicz, Wojciechowski 4

W najbliższą niedzielę Spójnię Wybrzeże czekają kolejne derby, bo taką rangę na gruncie piłki ręcznej od lat mają konfrontację na linii Gdańsk - Elbląg, choć wcześniej emocjonowaliśmy się nimi głównie w żeńskim szczypiorniaku. W niedzielę o 16.00 gdańszczanie ugoszczą zespół Wójcik Meble-Techtrans Elbląg. Mecz wyjątkowo odbędzie się przy ul. Kołobrzeskiej, a kibice wejdą do hali MOSiR za darmo.

SMS ZPRP przy ul. Kołobrzeskiej w niedzielę ustąpi miejsca drugiej gdańskiej drużynie. SMS ZPRP przy ul. Kołobrzeskiej w niedzielę ustąpi miejsca drugiej gdańskiej drużynie.
Na co dzień w tym obiekcie grają licealiści gdańskiej SMS, ale w tym sezonie im się nie wiedzie w I lidze. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego właśnie przy Kołobrzeskiej przegrali dwa kolejne mecze. Najpierw zgodnie z rozkładem ligowym ulegli GSPR Gorzów 29:35 (11:12), a następnie zagrali awansem z 7. kolejki i doznali porażki w spotkaniu z Arot-Astromal Leszno 20:26 (8:11). Szkoleniowiec wypróbował aż 18 zawodników.

W najbliższą sobotę gdańszczanom trudno będzie przełamać złą serię, gdyż o 17.00 czeka ich starcie na wyjeździe z liderem - Gaz-System Pogoń Szczecin.

Na pocieszenie licealistom pozostaje tylko dobra forma strzelecka Pawła Gendy. Szczypiornista SMS z dorobkiem 41 bramek otwiera klasyfikację najskuteczniejszych I-ligowców w grupie A wraz z Krzysztofem Martyńskim (Grunwald-Allegro Poznań).

SMS ZPRP: Morawski, Plaszczak (tylko z GSPR), Gryzio (tylko z Arotem) - Genda 4 bramki w w meczu z GSPR i 4 z Arot-Astromal, Bartłomiejczyk 3 i -, Chełmiński 0 i 0, Ciosek 0 i 0, Gębala 3 i 3, Kondratiuk 5 i 2, Krupa 0 i 0, Kupiec 3 i -, Misiejuk 1 i 1, Przymlewicz 4 i 2, Rogulski 3 i 2, Wesołek 3 i 3, Kowalski - i 1, Król - i 2, Malczewski - i 0.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
Polski Cukier-Pomezania Malbork - Gaz-System Pogoń Szczecin 26:31 (13:17), Arot-Astromal Leszno - Wolsztyniak 28:26 (8:17), Grunwald-Allegro Poznań - Orlen Wisła II Płock 31:21 (18:9), Wójcik Meble-Techtrans Elbląg - Zepter AZS UW Warszawa 23:24 (10:11).

Opinie (8)

• co już AWFiS pogonił ich ze swojej hali???

• 3 9

• niedziela będzie dla nas :)

Trzymam kciuki za chłopaków ze Spójni Wybrzeże!!