W sobotę mecze w Gdańsku i w Sopocie

18 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarki Trefla wygrał pierwszy mecz w rundzie rewanżowej, a siatkarze Trefla stanęli nieoczekiwanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzów półmetka w I lidze. W sobotę obie drużyny można obejrzeć w Trójmieście. Warto tym bardziej, gdyż będzie to ostatnia tegoroczna kolejka. Panowie zapraszają do Gdańska o godzinie 16.00, a panie zagrają w Sopocie o 18.00

.

Podopieczni Jerzego Strumiłły po raz drugi z rzędu wygrali po tie-breaku. Gdańszczanie tym bardziej zasługują na uznanie za występ w środę, gdyż przywieźli z Piły dwa punkty, mimo że przegrali dwa pierwsze sety, w czwartej partii bronili się przed piłkami meczowymi rywali, a wcześniej odrobili 10-punktową stratę!

Trefl pokonał na wyjeździe Jokera-Rodło Piła 3:2. (23:25, 19:25, 25:22, 29:27, 15:9). Ten wynik, w zestawieniu z przegraną dotychczasowego przodownika, dał gdańszczanom pierwszy raz w tym sezonie fotel lidera I ligi.

Nasza drużyna stoi przed wielką szansą, aby zdobyć tytuł półmetka sezonu zasadniczego i spędzić aż trzy najbliższe tygodnie jako lider. W sobotę gdańszczanie w hali przy ul. Kołobrzeskiej zmierzą się z SMS PZPS Spała, jedną z najsłabszych drużyn I ligi. Początek gry o godzinie 16.00. Następna seria gier odbędzie się dopiero 9 stycznia.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
Fart Kielce - Avia Świdnik 0:3 (25:27, 22:25, 10:25); Orzeł Międzyrzecz - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 17:25, 15:12); Morze Bałtyk Szczecin - AZS PWSZ Nysa 3:2 (25:21, 21:25, 20:25, 25:23, 16:14); Ślepsk Suwałki - Pronar Parkiet Hajnówka 0:3 (15:25, 19:25, 19:25); Energetyk Jaworzno - Rajbud GTPS Gorzów 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:23). Pauza: SMS PZPS Spała.

13. Ślepsk Suwałki 11 9 13:25

Siatkarki Trefla w takim samym stylu rozpoczęły rundę rewanżową, jak zakończyły pierwszą, czyli kolejnym zwycięstwem. Aby zapisać jedenastą ligową wygraną, podopieczne Edwarda Pawluna potrzebowały niewiele ponad godziny. Sopocianki triumfowały na wyjeździe nad MOSiR Mysłowice 3:0 (25:15, 25:21, 25:22).

TREFL: Gorszyniecka, Nuszel, Rzenno, Kaliszuk, Kruk, Naczk, Śliwa (libero) oraz Szymańska, Reimus, Lenz.

Po raz ostatni w tym roku liderki I ligi będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę. O godzinie 18.00 w hali przy ul. Haffnera zmierzą się one z Budowlanymi Nestą Toruń. Następna kolejka na zapleczu ekstraligi zaplanowana jest 9 stycznia.

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Sokół Chorzów - SMS PZPS Sosnowiec 3:2 (24:26, 25:8, 22:25, 25:22, 15:11); EC Wybrzeże TPS Rumia - Legionovia 3:0 (25:18, 25:21, 25:14); PLKS Pszczyna - Chemik Police 3:0 (25:15, 25:23, 25:14); Budowlani Nesta Toruń - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 0:3 (17:25, 18:25, 8:25). Pauza: Jedynka Aleksandrów Łódzki.

• Fajnie

A jak by tak wyrównac tą tabelę ??? To takie cieżkie ?

• 7 2

• Fart Kielce - Angole mili by polewke z takiej nazwy (1)

• (1)

Mecz w sobotę był fajny. Dziewczyny weszly na bosiko po zwycięstwo. Gdyby doszlo do "zamierzonej" zmiany w drugim secie wynik byłby 3:0 dla TREFLA.

• 0 4

• jakby babcia miala wasy to by byla dziadkiem. tak sobie mozesz gdybac.

• 3 1

• Byłam na meczu,podzielem opinie , ze gdyby doszlo do zmiany wynik 3 0 murowany czy ci sie to podoba czy nie . W drugim secie coś się zacieł i dla tego straciliśmy 3 seta.