Zmienne szczęście Trefla w Pucharze Polski

10 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarki Trefla znalazły się w gronie dwunastu najlepszych drużyn Pucharu Polski. W kolejnej rundzie sopocianki będą potykać się z zespołami z PlusLigi Kobiet. Natomiast zaledwie jednego punktu do awansu zabrakło siatkarzom Trefla. Gdańszczanie w przekroju dwumeczu ulegli Fartowi Kielce 178:179!

W Sopocie nie miało prawo być niespodzianki. Trefl przed tygodniem wygrał z Legionovią bez straty seta i ten też rezultat powtórzył przed własną publicznością. Podopieczne Edwarda Pawluna zwyciężyły 3:0 (25:13, 25:17, 25:15). Dobra forma żółto-czarnych cieszy, gdyż już w sobotę czeka je trudny mecz wyjazdowy w I lidze do Chemika Police.

Drugą drużyną, która zdobyła awans do najlepszej "12" Pucharu Polski jest PLKS Pszczyna. Ten team po zwycięstwie u siebie po tie-breaku w rewanżu ograł na wyjeździe Sokoł Chorzów 3:0 (25:23, 25:23, 25:21).

TREFL: Gorszyniecka, Nuszel, Rzenno, Kaliszuk, Kruk, Naczk, Śliwa (libero) oraz Lenz, Toborek, Reimus, Szymańska.

Niesłychane emocje były w Gdańsku. Trefl wygrał 3:1 (18:25, 25:15, 25:22, 25:21). Jako, że przed tygodniem w takim samym stosunku przegrał w Kielcach, liczono małe punkty. Okazało się, że na wyjeździe podopieczni Jerzego Strumiłły przegrali w tym elemencie 85:96. U siebie zabrakło im jednego punktu, bo wygrali tylko różnicą dziesięciu (93:83).

TREFL: Gorzkiewicz, Skórski, Świrydowicz, Wilk, Chaberek, Gomez, Żurek (libero) oraz Żuk, Kaczmarek, Węgrzyn.

Gospodarze mieli świadomość, że aby nie liczyć małych punktów muszą wygrać bez straty seta. Jednak uciekła im już pierwsza partia, w której rywale prowadzili od początku do końca.

Po drugim secie nadzieje odżyły, bo Trefl od 11:10 całkowicie zdemolował rywali, zyskując aż 10 punktów. W trzeciej odsłonie nie było już tak łatwo. Kluczowe były cztery punkty zdobyte z rzędu przez gospodarzy od remisu 13:13.

W czwartym secie była olbrzymia szansa na awans. Kielczanie nie potrafili sobie poradzić z zagrywką Daniela Wilka i przegrywali już 4:12! Niestety, potem Trefl nie mógł się przebić w ataku i z przewagi niewiele zostało, gdyż stopniała ona do 12:14! To był kluczowy moment dwumeczu. Fart, choć nie wygrał, to przypilnował różnicy, która była potrzebna to promocji.

Drugą drużyną, która zdobyła prawo gry z zespołami PlusLigi jest MKS MOS Będzin. Ten team po raz drugi w czterech setach pokonał Morze Bałtyk Szczecin, tym razem u siebie 3:1 (25:16, 24:26, 25:17, 25:21).

Treflowi nie pozostaje nic innego jak skoncentrować się na rozgrywkach I ligi. Już w najbliższą sobotę w Gdańsku gościć będzie MOW Orzeł Międzyrzecz AZS AWF. Początek gry w hali przy ul. Kołobrzeskiej o godzinie 16.00.

Opinie (26) 9 zablokowanych

• tak chemik to nie legionovia

przewiduje inna wyjsciowa szostke Trefla Sopot niz na legionovie

• 5 5

• kiedy musza to graja

dziewczyny Trefla jak graja z lepszymi to lepiej sie mobilizuja i wyniki sa dobrze
    jesli tracic beda punkty to ze slabszymi ktore zlekcewaza

• 5 2

• a faceci musza sie wzmocnic

jesli nie to beda tylko baraze

• 1 3

• (1)

Zgadzam się z pierwsza opinia w pierwszej szostce powinny być zmiany na Chemika . Brak było Rejmus i .......

• 4 5

• ...... i Magdy Lenz.

• 3 1

• Witam.
    kurcze znowu ostra wymiana zdań , pytam po co!
    Sklad zawodniczek zależy przede wszystkim od dyspozycji w danym dniu.
    Mamy na prawdę mocną 12. Ja osobiście lubię patrzeć jak rozgrywa Szymanska
    mając na skrzydłach Rejmus i Kaliszuk a jak wejdzie Slodkowicz to dopiero zaczyna się Gra. Na środku tylko NACZK .Każdy ma swoje ulubione zawodniczki, ale przecież nie o to chodzi żeby pozostałe dołować. Zyczmy TREFLOWI zwycięstwa nad CHEMIKIEM

• 7 5

• (1)

tak to prawda Magda gra swietnie o ile dostanie szanse , a dostaje jej bardo malo mam nadzieje ze to sie poprawi - Rumia na pewno zaluje ze stracila tak dobra zawodniczkę - a czy Magda zaluje spędzaja większość czasu na lawce , na pewno nie tak sobie wyobrażała grę w Treflu,
    pozdrawiam

• 6 3

• A jak niby miala sobie wyobrazac gre w Treflu jak w Rumi nie miescila sie w I skladzie ??? Gra dobrze bo non stop grzeje lawe i jest wypoczeta. Jakby grala w kazdym meczu to byloby zupelnie inaczej. Proste