• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Już ośmiu pewniaków do "11" Arki Gdynia

jag.
16 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 

Arka Gdynia

Walka o miejsce w "11" Arki nadal trwa, ale coraz więcej w niej pewniaków. Antoni Łukasiewicz (na zdjęciu) najwcześniej może zagrać w drugiej wiosennej kolejce. Walka o miejsce w "11" Arki nadal trwa, ale coraz więcej w niej pewniaków. Antoni Łukasiewicz (na zdjęciu) najwcześniej może zagrać w drugiej wiosennej kolejce.

Po czterech z siedmiu zaplanowanych sparingów są już faworyci do gry na inaugurację wiosny w "11" Arki Gdynia aż na ośmiu pozycjach. Najostrzejsza rywalizacja o skład toczy się na lewym skrzydle i prawej obronie. Największą niewiadomą jest obsada ataku ze względu na kontuzję Pawła Abbotta i czynione nadal wysiłki zakontraktowania jeszcze jednego napastnika. Czy w tej hierarchii istotne zmiany wniesie gra kontrolna z liderem III ligi? W środę o godzinie 15 na trawiastym boisku w Kosakowie żółto-niebiescy zmierzą się z KS Przodkowo.W każdym z dotychczasowych sparingów szkoleniowiec wystawiał po dwa składy i tak też będzie w środę. Nowością w tym okresie przygotowawczym będzie to, że gra kontrolna odbędzie się na trawiastym podłożu. Jak potwierdził oficjalnie klubu Arka z Przodkowem zagrała na boisku w Kosakowie na os. Złote Piaski, na granicy z Mostami.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNEGO SPARING ARKI NA TYM BOISKU. PORÓWNAJ, JAK ZMIENIŁ SIĘ SKŁAD OD TAMTEGO CZASU

Przypomnijmy, że przed rokiem na tym obiekcie żółto-niebiescy odbyli ostatni sprawdzian przed inauguracją wiosny. Wówczas pokonali Gryfa Wejherowo 3:1 po dwóch golach Marcusa oraz trafieniu Pawła Wojowskiego.

- Na razie nie można mówić o pierwszym i drugim składzie Arki. Rywalizacja o miejsce w "11" nadal trwa - zapewnia Grzegorz Niciński.
Mimo deklaracji szkoleniowca już widać, że okres przygotowawczy nie przyniesie dużych zmian w "11" w porównaniu z tą podstawową z jesieni. Zresztą rewolucji nie można było się spodziewać skoro ci, na których stawiał szkoleniowiec w poprzedniej rundzie, wyprowadzili Arkę aż na pozycję wicelidera I ligi. Trener Niciński od razu po zakończeniu rundy podkreślał, że to nowi będą musieli wykazać, że są lepsi od tych co już byli przy ul. Olimpijskiej wcześniej, a nie na odwrót.

KOLEJNY NAPASTNIK W POCZEKALNI. ARKA BEZ DNIA WOLNEGO MIĘDZY SPARINGAMI

Mateusz Szwoch w pierwszym występie w Arce po 1,5-rocznej przerwie.Z zimowych nabytków najmocniejszą pozycję wydaje się mieć Mateusz Szwoch. To on nie tylko przejął koszulkę z numerem "10", ale właśnie ma grać na tej pozycji. Za jego plecami ustawiany jest inny pozyskany w tym oknie transferowych piłkarz - Yannick Kakoko Sambea. Niemiecki pomocnik w trzech ostatnich sparingach grał na środku drugiej linii wspólnie z Michałem Nalepą. To wyraźniej jest wariant na pierwszy mecz w Katowicach.

Jak pamiętamy na inaugurację wiosny z powodu żółtych kartek nie może zagrać Antoni Łukasiewicz. On do rywalizacji o odzyskanie miejsca w "11" na dobre włączy się od 2. wiosennej kolejki. Zapewne ze wspomnianej czwórki najczęściej trener Niciński wyłaniać będzie trzech graczy do podstawowego składu.

Nalepa ma tę przewagę nad konkurentami, że jest młodzieżowcem. Jak wiadomo przepisy nakazują, aby przez pełne 90 minut na boisku przebywał jeden taki piłkarz. Tej zasady przestrzega trener już w sparingach, gdy w każdej "11" wysyłanej do gry jest co najmniej jeden zawodnik do lat 21.

Na środku drugiej linii ten limit mogą wypełnić również: Grzegorz TomasiewiczDamian Mosiejko. Pierwszy ma więcej walorów ofensywnych, a drugi defensywnych.

Tak wygląda obsada na poszczególnych pozycjach w Arce Gdynia
Bramka:
Konrad Jałocha, zmiennik Jakub Miszczuk, w odwodzie Kamil Kotkowski (młodzieżowiec)

Prawa obrona:
rywalizują: Przemysław Stolc i Tadeusz Socha

Środek obrony:
Alan Fialho, Krzysztof Sobieraj, zmiennik Michał Marcjanik, w odwodzie Tomasz Wojcinowicz (młodzieżowiec)

Lewa obrona:
Marcin Warcholak, zmiennik Paweł Wojowski

Prawa pomoc:
Marcus, zmiennik Rashid Yussuff, w odwodzie Patrik Lomski

Lewa pomoc:
rywalizują: Miroslav BożokDariusz Formella (młodzieżowiec)

Środkowi pomocnicy pozycje 6 i 8
Michał Nalepa i Yannick Kakoko Sambea; Antoni Łukasiewicz nie może grać na inaugurację po 4. żółtej kartce, w odwodzie Damian Mosiejko (młodzieżowiec)

Ofensywny pomocnik/cofnięty napastnik
Mateusz Szwoch, zmiennik Grzegorz Tomasiewicz (młodzieżowiec), w odwodzie Maksymilian Hebel

Napastnik:
Rafał Siemaszko, leczy kontuzję: Paweł Abbott

TUTAJ AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI GDYNIA


Z nowych graczy najtrudniejsze zadanie, by przebić się do podstawowego składu ma Dariusz Formella, który na domiar złego w poniedziałek nie trenował, gdyż się rozchorował. Jego rywalem na lewym skrzydle jest rutynowany Słowak Miroslav Bożok. Atutem skrzydłowego wypożyczonego do końca sezonu z Lecha Poznań jest również to, że jest młodzieżowcem.

Zresztą na tej pozycji żółto-niebiescy mogą mówić o kłopotach bogactwa. Na razie, aby każdy z potencjalnych lewoskrzydłowych, mógł wykazać się w sparingach - Rashid Yussuff gra na prawej flance, a Wojowski na dobre przekwalifikowany został na lewego obrońcę. Na obu tych pozycjach są zdecydowani faworyci, mających za sobą dobrą jesień - odpowiednio - Marcus i Marcina Warcholaka.

Mimo że popularny "Wojo" kilkakrotnie błysnął już w sparingach, przede wszystkim dynamicznymi rajdami wspierając ofensywę, strzelając jednego z goli, to lewa strona defensywny wydaje się być tą pozycją w obronie, w której zmian nie będzie. Dla odmiany najbardziej wyrównana rywalizacja trwa z drugiej strony tej formacji. Podobnie jak i jesienią, także i teraz szanse Przemysława StolcaTadeusza Sochy są zbliżone.

Najdłuższa akcja sparingu Arka Gdynia - Gryf Wejherowo. Po podaniu Pawła Wojowskiego w pojedynku sam na sam z bramkarzem Rafał SiemaszkoNa środku defensywy jest trzech kandydatów do "11", ale wyżej stoją obecnie notowania Alana FialhoKrzysztofa Sobieraja niż Michała Marcjanika. Dwaj pierwsi wspólnie zagrali w trzech z czterech dotychczasowych sparingów. Marcjanik tylko raz mógł wystąpić tak jak kończył jesień, czyli w parze z Brazylijczykiem. W pozostałych sprawdzianach był ustawiany z Tomaszem Wojcinowiczem, któremu ze środkowych obrońców do podstawowego składy najdalej.

Nic nowego w bramce. Pewniakiem jest Konrad Jałocha, który jesienią wystąpił we wszystkich ligowych spotkaniach.

DYREKTOR SPORTOWY ARKI GDYNIA O ZIMOWYCH TRANSFERACH I PRZYMIARKACH DO NAPASTNIKÓW

Natomiast obecnie najtrudniej wskazać, kto zagra w ataku. Indywidualnie trenuje Paweł Abbott. Z pozycji numer 10 na "9" przesunięty został Rafał Siemaszko, ale w ostatnich sparingach dostawał tylko po około pół godziny gry, gdyż w większym wymiarze czasowy wykazać się musieli testowani gracze: Jan PawłowskiAdam Nagórski. Ostatecznie obaj trafili do poczekalni, a Arka sprawdza jeszcze inne dostępne opcje, jeśli chodzi o napastników, których można wypożyczyć bądź przejąć na zasadzie wolnego transferu.

Siemaszko, choć jesienią należał do najskuteczniejszych piłkarzy Arki (6 goli w I lidze, 1 w Pucharze Polski), obecnie nie wydaje się zawodnikiem pierwszego wyboru na żadnej z pozycji. Na "10" wyżej stoją notowania Szwocha. Natomiast na "9" trener Niciński preferuje napastnika o bardzo dobrych warunkach fizycznych, a Rafał takowych nie posiada. Natomiast ma smykałkę do zdobywania bramek i powinien być przydatny żółto-niebieskim bez względu na to, czy grać będzie wiosną od początku, czy przypadnie mu w udziale rola jokera, wchodzącego z ławki rezerwowych.

Jako że kadra pierwszej drużyny Arki liczy obecnie 25 piłkarzy, nie dla wszystkich wystarcza miejsca w składzie nawet przy grze na dwie "11". W sobotę przez 90-minutowy występ w rezerwach musiał wykazać się na przykład Patrik Lomski, któremu wcześniej w treningach w pełnych zakresie znów przeszkadzały kłopoty zdrowotne.

TUTAJ AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI GDYNIA

ZIMOWE SPARINGI ARKI GDYNIA:
Bilans: 3 zwycięstwa, 1 porażka, bramki: 8:2


23.01, Gdynia: KS Chwaszczyno 4:0 (3:0)
Bramki:
Rafał Siemaszko 2, Paweł Abbott, Patrik Lomski

30.01, Gdynia: Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
Bramka:
Paweł Wojowski

6.02, Gdynia: Znicz Pruszków 1:2 (0:2)
Bramka:
Marcin Warcholak

13.02, Gdynia: Gryf Wejherowo 2:0 (1:0)
Bramki:
Adam Nagórski, Marcus

17.02, godzina 15, Kosakowo: KS Przodkowo (III liga)
20.02, godzina 13, Gdynia: Olimpia Grudziądz (I)
27.02, godzina do ustalenia, Płock: Wisła Płock (I)
jag.

Kluby sportowe

Opinie (37) 1 zablokowana

 • (1)

  conrad azong

  • 4 11

  • nie wiem co się z nim dzieje

   ale jakby był w formie jak wtedy na testach i Arka ma na niego kasę
   to mega grajek byłby na 1 ligę

   • 0 0

 • (5)

  i co z napastnikiem bedza mieli w kincu czy nie nie dlugo liga sie zaczyna potem beda pitolili ze sie nie zgral z druzyna jak zakontraktuja tydzien przed liga.

  • 12 8

  • Będzie napastnik last minet!

   • 7 3

  • W kincu w kincu. (3)

   Napistnik bindzie

   • 5 2

   • (2)

    Boże co za d....

    • 3 0

    • a co Bóg ma z tym wspólnego? (1)

     to raczej wina allaha

     • 0 0

     • Nie z tym tylko z kim

      • 0 0

 • (5)

  Obrona nie wygląda dobrze, Jałocha wpuszcza niemal wszystko co leci w światło bramki Mam nadzieję, że z Sobierajem to żart, że jego notowania stoją wyżej niż Marcjanika. Aż 7 zespołów straciło mniej bramek jesienią

  • 22 9

  • nie Allan i Marcjano!Tylko!!!

   • 2 2

  • Jałocha wpuszcza? (2)

   Brać Kiełpina. To dopiero solidny bramkarz. Hue hue.

   • 3 4

   • (1)

    takich bramek jak w siedlcach to nawet miszczuk nie wpuszcza

    • 4 3

    • Nie takie cuda Van Der Sar wpuszczał

     • 5 3

  • no ale jesienia gral wlasnie Marcjanik :)

   więc sam sobie odpowiedziałeś

   • 3 3

 • ja znam skład (3)

  Jałocha - Warcholak, Sobieraj, Alan, Socha - Bożok, Nalepa, Kakoko (od 2 kolejki Łukasiewicz), Marcus - Szwoch - Abott

  zmiany w drugiej połowie jak nie wydarzy się nic niespodziewanego:
  Siemaszko za Szwocha
  Formella za Bożoka
  Yousuf za Marcusa

  chyba, że zostanie Nagórski to zamiast Yousufa wejdzie Nagórski za Abotta

  • 11 14

  • Stolc i Socha. (1)

   Z dwojga złego wole tego pierwszego.

   • 4 9

   • Ja drugiego

    • 8 4

  • Tylko nie !!!!

   Sobieraj !

   jak on będzie grał to jasny sygnał - awans nas nie interesuje !!!

   • 8 4

 • Nagorski musi byc w Arce! (4)

  • 17 19

  • Nagorski (1)

   Beda tak długo czekali,az im ktoś sprzątnie Nagorskiego z przed nosa

   • 9 8

   • Tego sie obawiam

    • 10 6

  • (1)

   Nagorski idzie do bałtyku

   • 7 9

   • chyba buty opłukać

    • 2 2

 • Arka najlepszy skład w Polsce ma (3)

  • 14 10

  • (2)

   Nastepny ....

   • 4 2

   • jak nie wierzysz, to wpisz w wyszukiwarkę (1)

    "Arka najlepszy skład w Polsce ma..."

    • 4 2

    • Noe

     Chyba Noego.

     • 2 2

 • co wy się odniecacie tym Nagórskim (5)

  facet nic nie pokazał ,ani dryblingu ani nie potrafi się zastawić (przewraca się jak kręgle na kręgielni) nie wypracowuje sobie sytuacji. Na uwagę zasługuje fakt że strzelił bramkę ......farciarsko. Dla mnie na tej pozycji jedynie Trytko może coś pokazać , tym bardziej że nie poszło mu za granicą.

  • 13 17

  • Dlatego idzie do Baltyku

   • 5 5

  • Trytko (1)

   Wczoraj oglądałem tylko jak gra Trytko w Koronie . Kolego ten człowiek jest już nikim. Tylko truchtał.Koniec piłkarza.Ale mnie zdziwił bo zapuścił włosy.A myślałem że jest łysy od zawsze i na zawsze

   • 9 3

   • to była peruka

    • 1 1

  • Trytko grzeje lawe. On sie nie nadaje! Nagorski sto razy lepszy!

   • 6 0

  • " tym bardziej że nie poszło mu za granicą"

   argumentacja powala 10/10

   Mi nie poszło w Realu, nawet nie wysłałem zgłoszenia, zatem wg Ciebie jestem prawie graczem "wielkiego" Realu i murowanym zawodnikiem pierwszego składu Arki

   • 1 1

 • Joel tshibamba (1)

  Bierzemy Joela i awansik mamy w połowie rundy

  • 8 8

  • niestety Joel to wrak

   on chyba już nawet podczas snu łapie kontuzje... niestety

   • 3 3

 • Emeryci do Arki II (1)

  Sobieraj będzie się tam mógł nagadać z sędziami

  • 4 4

  • Jak

   Sobieraj to i Abbott

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Wisła Płock
85% ARKA Gdynia
13% REMIS
2% Wisła Płock

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 28 17 5 6 47:22 56
2 Arka Gdynia 27 15 7 5 45:27 52
3 GKS Katowice 27 13 6 8 47:28 45
4 Wisła Kraków 28 12 9 7 52:35 45
5 Motor Lublin 27 13 6 8 38:33 45
6 Górnik Łęczna 28 11 12 5 30:25 45
7 GKS Tychy 28 14 3 11 36:34 45
8 Wisła Płock 27 11 9 7 39:36 42
9 Odra Opole 27 11 7 9 32:28 40
10 Miedź Legnica 27 9 11 7 35:28 38
11 Stal Rzeszów 28 10 6 12 40:45 36
12 Chrobry Głogów 27 9 6 12 29:41 33
13 Znicz Pruszków 28 9 4 15 24:36 31
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27 7 9 11 40:42 30
15 Polonia Warszawa 28 7 9 12 35:41 30
16 Resovia 28 8 4 16 31:50 28
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 28 4 10 14 23:45 22
18 Zagłębie Sosnowiec 28 2 9 17 19:46 15
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 28 kolejki

 • ARKA GDYNIA - Wisła Płock (niedziela, godz. 12:40)
 • Górnik Łęczna - LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:0)
 • Stal Rzeszów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0)
 • Polonia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 3:3 (1:2)
 • Znicz Pruszków - Wisła Kraków 2:3 (2:0)
 • GKS Tychy - Resovia 1:3 (1:1)
 • Odra Opole - Chrobry Głogów
 • niedziela
 • Miedź Legnica - Motor Lublin
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice

Ostatnie wyniki

12 kwietnia 2024, godz. 20:30
HIT
28% Motor Lublin
30% REMIS
42% ARKA Gdynia
Chrobry Głogów
86% ARKA Gdynia
7% REMIS
7% Chrobry Głogów

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 29 55 62.1%
2 Sławek Surkont 30 50 56.7%
3 Mariusz Kamiński 30 49 53.3%
4 Marek Dąbrowski 30 49 53.3%
5 Przemek Żuk 30 48 53.3%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane