Arka wygrała drugi sparing bez straty gola

Dotychczasowy skrzydłowy Paweł Wojowski w zimowych sparingach gra jako lewy obrońca, co nie przeszkodziło mu zdobyć jedynego gola w sobotnim sparingu. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Na sztucznej murawie przy ul. Uczniowskiej na Witominie piłkarze Arki pokonali II-ligową Kotwicę Kołobrzeg 1:0 (0:0). Był to drugi zwycięski sparing gdyńskiej drużyny zimą, a ponadto znów zagrała ona bez straconego gola. W poniedziałek żółto-niebiescy wyjadą na zgrupowanie do Gniewina.

Bramka:
Wojowski 55

ARKA (pierwsza połowa): Jałocha - Socha, Sobieraj, Wojcinowicz, Warcholak - Yussuff, Mosiejko, Łukasiewicz, Lomski - Tomasiewicz - Abbott

ARKA (druga połowa): Miszczuk - Stolc, Fialho, Marcjanik, Wojowski - Marcus, Sambea Kakoko, Nalepa, Bożok - Siemaszko - Wardziński

KOTWICA: Waśków (84 Marchewka) - Cichy, Poznański (30 Witt), Szutenberg (65 Poznański), Rydzak (46 Strzelecki) - Lewiński (65 Żołądź), Żołądź (30 Sochań), Nowak (46 Wrzesień), Kacprzycki (78 Nowak), Horna (78 Rydzak) - Zieliński (46 Szubert)

W drugim sparingu widzieliśmy znacznie przemeblowane "11" w stosunku do tego co zaprezentowali trenerzy Arki przed tygodniem. To najlepiej świadczy, że zapowiadana rywalizacja o miejsce w składzie rzeczywiście trwa. Grzegorz NicińskiGrzegorz Witt wypróbowali 22 piłkarzy. Nie pojawił się żaden nowy zawodnik. Tym razem skuteczniejsza była "11", która zaprezentowała się po przerwie.

W pierwszych 45. minutach gry z 9. drużyną II ligi gospodarze oddali jeden celny strzał. Po kwadransie gry sprzed pola karnego uderzył Grzegorz Tomasiewicz, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Również raz groźnie zaatakowała Kotwica. Konrad Jałocha zaraz na początku spotkania obronił uderzenie Macieja Horny, testowanego przez Kotwicy pomocnika, który jesień spędził w CK Troszyn, w lidze okręgowej.

Jedyny gol meczu padł w 55. minucie po stałym fragmencie gry. Po strzale z wolnego Marcusa bramkarz Kotwicy, Paweł Waśków odbił piłkę, a skuteczną dobitką popisał się Paweł Wojowski, który tak jak przed tygodniem ustawiony był na lewej obronie.

Nie przeszkodziło to 22-latkowi pod koniec meczu dojść do drugiej strzeleckiej sytuacji. Tym razem posłał piłkę w słupek po akcji z Maciejem Wardzińskim. Chwilę później jeden z obrońców gości wybił piłkę z bramki. Uderzał Yannick Sambea Kokoko.

Wygraną Arce próbował jeszcze odebrać jej... były napastnik. Michał Szubert nieźle wyglądającą kontrę zakończył strzałem nad poprzeczką. Lepiej uderzył w 50. minucie, ale wówczas piłce drogę do siatki zagrodził Jakub Miszczuk.

Zimowe sparingi Arki:
bilans: 2 zwycięstwa, bramki: 5:0

23.01, Gdynia: KS Chwaszczyno 4:0 (3:0)
Bramki: Rafał Siemaszko 2, Paweł Abbott, Patrick Lomski

30.01 Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
Paweł Wojowski

6.02, godzina i miejsca w trakcie ustalania: Stomil Olsztyn (I liga)
13.02, 13, Gdynia: Gryf Wejherowo (II)
17.02, 16, Gdynia: KS Przodkowo (III)
20.02, godzina i miejsca w trakcie ustalania: Olimpia Grudziądz (I)
27.02, godzina do ustalenia, Płock: Wisła Płock (I)

Opinie (50) ponad 10 zablokowanych

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 11.07.2020 godz. 15:00 LIVE!

16 ŁKS Łódź 34 5 6 23 28:61 21

W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.