Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 2:1. Pożegnanie z Pucharem Polski po dogrywce

28 września 2023, godz. 23:35
Opinie (104)

Luis Fernandez wykorzystał jednego z dwóch rzutów karnych, co wystarczyło Lechii Gdańsk tylko na rozegranie dogrywki z Wisłą w Krakowie. Dalej w Pucharze Polski grać będą rywale. Luis Fernandez wykorzystał jednego z dwóch rzutów karnych, co wystarczyło Lechii Gdańsk tylko na rozegranie dogrywki z Wisłą w Krakowie. Dalej w Pucharze Polski grać będą rywale.

Lechia Gdańsk przegrała po dogrywce na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:2 (0:1, 1:1) i na pierwszej rundzie zakończyła przygodę z 70. edycją Pucharu Polski. W końcówce regulaminowego czasu gry sędzia dwukrotnie po podpowiedział z VAR dyktował rzutu karne dla biało-zielonych. Jednak Luis Fernandez wykorzystał tylko jednego z nich. W dodatkowej pół godzinie gry zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Angel Baena, a Maksim Chłań po drugiej żółtej kartce przedwcześnie opuścił boisko.

Sobczak

Rezerwowi: 31 Biegański, 6 Uryga, 7 Sapała, 8 Carbo, 9 Rodado, 10 Villar, 25 Jaroch, 41 Duda, 52 Krzyżanowski

Zjawiński

Rezerwa: 29 Sarnawski, 5 Żelizko, 10 Fernandez, 20 Conrado, 26 Brzęk, 42 Kardaś, 79 Sezonienko, 89 Bobcek, 99 Neugebauer
  • 46' 66 Basha Zmiany 7 Sapała
  • 46' 28 Junca Zmiany 52 Krzyżanowski
  • 71' 23 Sobczak Zmiany 9 Rodado
  • 71' 17 Alfaro Zmiany 10 Villar
  • 90+4 80 Olejarka Zmiany 8 Carbo
  • 59' 11 Piła Zmiany 10 Fernandez
  • 59' 9 Zjawiński Zmiany 89 Bobcek
  • 59' 8 Kapić Zmiany 5 Żelizko
  • 59' 23 Kałahur Zmiany 20 Conrado
  • 76' 16 D’Arrigo Zmiany 99 Neugebauer
  • 22' Olejarka
  • 105' Baena
  • 90+7 Fernandez karny
  • 49' Olejarka
  • 112' Rodado
  • 51' Kałahur
  • 90+8 Fernandez
  • 90+8 Chłań
  • 118' Chłań

Wisła - Lechia to ostatnia para 1. rundy Fortuna 1. Ligi. Zwycięzca dołączy do wcześniejszych wygranych i w piątek, 29 września o godzinie 12 weźmie udział w losowaniu kolejnej fazy rywalizacji

Wyniki 1. rundy Fortuna Pucharu Polski 2023/24

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:2 (0:2)
Miedź II Legnica - Stal Rzeszów 0:3 (0:0)
Jagiellonia II Białystok - Korona Kielce 1:2 (1:2)
Wieczysta Kraków - Piast Gliwice 0:4 (0:1)
Pogoń Siedlce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (1:1)
Start Krasnystaw - Zawisza Bydgoszcz 0:4 (0:0)
Wisła Puławy - Chrobry Głogów 3:1 (0:1)
Concordia Elbląg - Widzew Łódź 0:4 (0:2)
Motor Lublin - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)
KKS 1925 Kalisz - ŁKS Łódź 2:3 (1:2)
Odra Opole - Stal Mielec 1:2 (0:2)
Skra Częstochowa - Polonia Warszawa po dogrywce 2:3 (1:1, 2:2)
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
GKS Katowice - Górnik Zabrze 0:4 (0:2)
Chojniczanka Chojnice - Resovia 2:3 (0:2)
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Warta Poznań 1:2 (1:2)
Górnik Łęczna - Cracovia 3:4 (1:1)
Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 2:0 (0:0)
Sokół Kleczew - Zagłębie Lubin po dogrywce 2:3 (1:2, 2:2)
Gryf Wejherowo - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:2)
Carina Gubin - Radunia Stężyca 4:1 (2:0)
Stal Brzeg - Unia Skierniewice 4:0 (2:0)
Garbarnia Kraków - Radomiak Radom 2:1 (2:0)
Legia II Warszawa - Ruch Chorzów 3:2 (1:1)
Pogoń II Szczecin - Polonia Bytom 1:4 (1:2)
GKS Tychy - Wisła Płock 3:1 (1:1)
Kotwica Kołobrzeg - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:4 (2:1, 3:3), karne 3:4
ten dzień dla Lechii jest szczególny, gdyż 40 lat temu grała w Gdańsku z Juventusem Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów. Trener Grabowski zamierzał ten fakt wykorzystać w przedmeczowej odprawie

Sprawdź, co chciał pokazać piłkarzom Szymon Grabowski przed meczem Wisła - Lechia

przypomnij sobie jak mecz sprzed 40 lat wspominali jego uczestnicy oraz zobacz jakie pamiątki z tamtego wydarzenia zgromadzone zostały w Muzeum Lechii Gdańsk

Przeczytaj wspomnienia uczestników meczów Lechia Gdańsk - Juventus Turyn. Zagłosuj w ankiecie

obecna Lechia staje się coraz bardziej międzynarodowa, wiemy jak radzą sobie z tym piłkarze

Jan Biegański: Ciśniemy, aby uczyli się polskiego. Przeczytaj wywiad z pomocnikiem Lechii Gdańsk i młodzieżowym reprezentantem Polski

nadal bardzo wiele zależy od Fernandeza, który przed sezonem przeniósł się do Lechii z Wisły, a w dodatku dziś obchodzi rocznicę urodzin

Lechia Gdańsk strzela najwięcej goli, gdy Luis Fernandez bierze ciężar na barki

Lechia cały czas zmienia się też pod względem organizacyjnym

Poznaj dwoje nowych dyrektorów w Lechii Gdańsk. Czym się będą zajmować?

Lechia w Krakowie będzie starała się podtrzymać dobre nastroje z meczu ligowego z GKS

Lechia Gdańsk chciała strzelić jak najwięcej goli GKS z... szacunku do przeciwnika

Jednak w Krakowie wychodzi znacznie zmieniona "11" w porównaniu z meczem GKS. Miejsce w wyjściowym składzie zachowali tylko: Bugaj, Olsson, Chindris i Chłań. Zwraca uwagę ofensywne ustawienie środka drugiej linii, w której nie ma klasycznego defensywnego pomocnika, gdyż Kapić i D'Arrigo to bardziej piłkarze z pozycji 8 niż 6

Lechia Gdańsk - GKS Katowice 5:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

jeszcze bardziej przemeblował trener Sobolewski. W porównaniu z ostatnim wygranym meczem na Motorem 4:1 Wisła zostawiła w "11" tylko trzech piłkarzy. To: Volley, Junca (Wisła Kraków) i Alfaro (Wisła Kraków)
Większość meczów 1/32 finału Pucharu Polski nie miało VAR. Natomiast w Krakowie arbitrom będzie pomagać ten system
mimo zmian personalnych zanosi się na to, że zostanie zachowane w obu drużynach ustawienie, czyli 1-4-2-3-1
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia zielone stroje, Wisła czerwone koszulki, białe spodenki
kapitanem Lechii dziś Zjawiński, gdyż piłkarze, którzy są przed nim w kolejce do opaski: Fernandez (LECHIA Gdańsk), Conrado (LECHIA Gdańsk) na ławce, a Biegański (Wisła Kraków) poza meczową "20"
dogra wiadomość dla Lechii. Termalica, z którą gdańszczanie zagrają w niedzielę w lidze, gra właśnie dogrywkę Kołobrzegu. Po 90 minutach było 3:3. Piłkarze z Niecieczy ten mecz kosztować będzie dużo sił
1'
od środka boiska mecz rozpoczęła Lechia
3'
spokojny początek z obu stron
6'
na razie częściej przy piłce Wisła
6'
Olejarka (Wisła Kraków) nie zdążył do dośrodkowania w polu karnym Lechii
7'
zderzenie Olsson (LECHIA Gdańsk) i Bashy (Wisła Kraków) przed polem karnym Lechii
7'
sędzia nie dopatrzył się faulu, a obaj zawodnicy pozbierali się z murawy o własnych siłach
8'
Chłań (LECHIA Gdańsk) kontynuował akcję, ale sędzia nie zastosował przywileju korzyści. Odgwizdał faul na Sypku
9'
D'Arrigo (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego strzelił wysoko nad bramką Wisły
10'
przerwany atak Wisły, bo Baena (Wisła Kraków) przy przyjmowaniu piłki pomógł sobie ręką
12'
sędzia na razie ustnie upomina Zjawińskiego, który już po raz drugi faulował
12'
na boisku leżał Kałahur (LECHIA Gdańsk), ale nie była potrzebna pomoc medyczna
13'
dobre wyjście z bramki Mikułko (LECHIA Gdańsk) do zbyt mocnej zagrywanej piłki przez Wisłę
15'
Kapić (LECHIA Gdańsk) zbyt mocno podawał w pole karne do D"Arrigo (LECHIA Gdańsk)
17'
kontra Wisły 3 na 4, strzał Baeny (Wisła Kraków) zablokowany. Jeszcze piłkarz gospodarzy domaga się odgwizdania zagranie ręką Kapicia (LECHIA Gdańsk)
18'
sędzia nie zagwizdał, a VAR potwierdził jego decyzję
19'
wulgarnie z trybun pod adresem Lechii, reaguje spiker
20'
Sypek (LECHIA Gdańsk) zgubił piłkę w "16" Wisły
22'
w strzałach celnych i niecelnych z obu stron na razie 0
22'
[1:0] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Olejarka. Precyzyjny strzał pomocnika gospodarzy sprzed pola karnego po podaniu Sobczaka. Piłka wpadła w lewy róg bramki Mikułko. Olsson nie ruszył zdecydowanie, aby zablokować to uderzenie
25'
w kontrze Wisły piłkę stracił Sobczak
26'
pomylił się bramkarz Wisły, który wybił piłkę w aut
28'
teraz Lechia próbuje dłużej utrzymać się przy piłce
29'
dobre dośrodkowanie Kałahura (LECHIA Gdańsk), ale głową przestrzelił Zjawiński. Z pewnością powinnien uderzyć co najmniej w światło bramki
32'
Sobczak przed polem karnym Lechii faulował Chindrisa (LECHIA Gdańsk)
32'
kolejna strata Lechii w środku pola, ale na kontrę rywali tym razem nie pozwolił Chindris (LECHIA Gdańsk)
33'
Sypek (LECHIA Gdańsk) leży na boisku, ale i tym razem pomoc medyczna nie będzie potrzebna
34'
w indywidualnej akcji piłka uciekła Chłaniowi (LECHIA Gdańsk) i przejął ją Broda (Wisła Kraków)
36'
Lechia nadal bez celnego strzału
40'
nadal sporo niedokładności i niecelnych podań z obu stron
41'
po raz drugi tego dnia bramkarz Wisły wybija piłkę w aut
42'
Junca (Wisła Kraków) przeciął podanie Bugaja (LECHIA Gdańsk) i będzie rzut rożny dla Lechii
42'
Chondris nie doszedł do strzału po dośrodkowaniu D'Arrigo (LECHIA Gdańsk)
43'
niedzielny rywal ligowy Lechii - Termalica wygrał z Kotwicą w Kołobrzegu dopiero po rzutach karnych 5:4. Po 120 minutach gry było 4:4
44'
celny strzał sprzed pola karnego Piły, ale piłka uderzona w środek bramki nie zaskoczyła Brody (Wisła Kraków)
45'
w "16" Lechii Sobczak odgrywał do Alfaro (Wisła Kraków), ale Lechia dobrze się obroniła
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WISŁA KRAKÓW - LECHIA GDAŃSK 1:0
Przeciętny mecz w Krakowie. Widać, że obie drużyny są dalekie od optymalnych składów. W mocno przemeblowanych zestawieniach w porównaniu do ostatnich meczów ligowych oba zespoły mają kłopoty z płynną grą. Dużo jest niedokładności i niecelnych podań. Z obu stron było po 1 celnym strzale. Jednak to Wisła prowadzi, gdyż Olejarka (Wisła Kraków) wcale w nie najłatwiejszej sytuacji strzelił gola. Dla porównania bliżej bramki z drugiej strony boiska był Zjawiński, ale nie posłał piłki do siatki głową. Jedyne celne trafienie Lechii na razie należało do Piły.
w przerwie dwie zmiany, ale obie w Wiśle
46'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Basha, w jego miejsce wchodzi Sapała.
46'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Junca, w jego miejsce wchodzi Krzyżanowski.
46'
od środka drugą połowę rozpoczęła Wisła
46'
Lechia w przerwie bez żadnej zmiany
49'
Żółtą kartką został ukarany Olejarka (Wisła Kraków) za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego
51'
Żółtą kartką został ukarany Kałahur (LECHIA Gdańsk) po faulu na Baenie
52'
zablokowany strzał Olejarki (Wisła Kraków)
54'
Sobczak dostał piłkę od... Kapicia, ale nie skorzystał z prezentu. Co prawda przed polem karnym Lechii wyprzedził Olssona, ale Szwed nie odpuścił i nie pozwolił rywalowi na oddanie strzału
55'
pewna interwencja Mikułki (LECHIA Gdańsk) na przedpolu bramki Lechii
56'
Chindris (LECHIA Gdańsk) przed własnym polem karnym przerwał atak Krzyżanowskiego (Wisła Kraków)
57'
kapitalna interwencja Mikułki (LECHIA Gdańsk). Odbił piłkę po strzale Sobczaka
58'
Zjawiński postraszył Brodę (Wisła Kraków), który otrzymał podanie od obrońcy, ale bramkarz ostatecznie sobie poradzić
58'
Lechia przygotowuje poczwórną zmianę!
59'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Fernandez.
59'
gwizdy i okrzyki "wy..." z trybun pod adresem Fernandeza (LECHIA Gdańsk). Widać, że kibice Wisły nie wybaczyli mu odejścia do Lechii. Hiszpan przejął opaskę kapitana
59'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Bobcek.
59'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Żelizko.
59'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałahur, w jego miejsce wchodzi Conrado.
61'
dwa rzuty rożne dla Lechii, ale mimo że było zamieszanie w "16" Wisła się obroniła
62'
i trzeci rzut rożny dla Lechii, ale też bez zagrożenia dla gospodarzy
63'
Lechia coraz większą liczbę zawodników przesuwa do przodu, Wisła stara się to wykorzystać, i już po raz drugi w ciągu kilkudziesięciu sekund zagrała piłkę długą za plecy gdańskich obrońców. Na razie niedokładnie w obu przypadkach
65'
Fernandez (LECHIA Gdańsk) faulowany niespełna 30 metrów od bramki Wisły
65'
świetne uderzenie Fernandeza (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego, ale Broda (Wisła Kraków) wybił piłkę obok słupka
66'
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu z narożnika boiska Fernandeza (LECHIA Gdańsk)
67'
Lechia po zmianach atakuje
68'
złe dogranie w "16" D'Arrigo (LECHIA Gdańsk)
68'
i już jesteśmy z drugiej strony boiska. Szot (Wisła Kraków) pada w polu karnym po starciu z Chindrisem (LECHIA Gdańsk), ale o rzucie karnym nie ma mowy
69'
szykuje się podwójna zmiana w Wisle
71'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobczak, w jego miejsce wchodzi Rodado.
71'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Alfaro, w jego miejsce wchodzi Villar.
74'
Mikułko (LECHIA Gdańsk) wypuścił piłkę z rąk, ale bez negatywnych konsekwencji
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza D’Arrigo, w jego miejsce wchodzi Neugebauer.
77'
Conrado (LECHIA Gdańsk) dobrze podał w pole karne do Fernandeza (LECHIA Gdańsk), który ograł Colleya (Wisła Kraków), ale Sapała (Wisła Kraków) zabrał mu piłkę
77'
Rodado (Wisła Kraków) w indywidualnej akcji zablokowany w polu karnym Lechii. Jeszcze domaga się od sędziego faulu
78'
po chwili oczekiwania na podpowiedzi z VAR rzut rożny dla Wisły
79'
zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego Krzyżanowskiego (Wisła Kraków)
82'
niecelne uderzenie Sapały (Wisła Kraków) sprzed pola karnego Lechii
83'
po dośrodkowaniu Neugebauera (LECHIA Gdańsk) na spalonym Fernandez (LECHIA Gdańsk)
84'
Chidris zablokował strzał Krzyżanowskiego (Wisła Kraków). Rzut rożny dla gospodarzy
84'
Olsson (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Baeny (Wisła Kraków) z narożnika boiska
85'
Lechia znacznie częściej jest przy piłce w drugiej połowie niż przed przerwą, ale pod bramką rywali nadal brakuje konkretów
86'
Colley (Wisła Kraków) wybił piłkę poza bramkę spod nóg Fernandeza (LECHIA Gdańsk)
86'
jeszcze VAR sprawdza, czy nie było chwilę wcześniej faulu Krzyżanowskiego (Wisła Kraków) na Chłaniu
87'
sędzie biegnie do monitora, aby obejrzeć tę sytuację na monitorze
88'
Rzut karny dla Lechii!
89'
Fernandez (LECHIA Gdańsk) podszedł do rzutu karnego przy gwizdach publiczności. Strzał Hiszpana sygnalizowany w lewy róg bramki. Broda (Wisła Kraków) odbił piłkę, a po chwili ją złapał!
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
Broda (Wisła Kraków) wybił piłkę po zgraniu ją przez Colleya (Wisła Kraków), który blokował strzał Żelizko. Będzie rzut rożny
90+3
rykoszet po strzale Bugaja (LECHIA Gdańsk). Broda (Wisła Kraków) odbił piłkę poza bramkę
90+3
jeszcze sędzia czeka na podpowiedź VAR, czy zagranie ręką Colleya (Wisła Kraków), które na pewno było, nie kwalifikuje się na rzut karny dla Lechii
90+4
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Olejarka, w jego miejsce wchodzi Carbo.
90+4
Sędzia biegnie do monitora obejrzeć kolejną sytuację, która może przynieść rzut karny dla Lechii
90+6
Rzut karny dla Lechii! Sędzia taką decyzję podjął po powrocie od monitora
90+7
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fernandez z rzutu karnego. Tym razem mocne uderzenie w prawy róg bramki. Tam rzucił się Broda, ale nie sięgnął piłki
90+8
Żółtą kartką został ukarany Fernandez (LECHIA Gdańsk).
90+8
Żółtą kartką został ukarany Chłań (LECHIA Gdańsk).
90+9
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. WISŁA KRAKÓW - LECHIA GDAŃSK 1:1. BĘDZIE DOGRYWKA
dziś musimy poznać zwycięzcę. Przed nami dogrywka 2x15 minut. Gdyby i ona nie przyniosła rozstrzygnięcia, będą strzelane rzuty karne
91'
pierwszą połowę dogrywki rozpoczęła Lechia
93'
rykoszet po strzale Rodado (Wisła Kraków). Rzut rożny dla gospodarzy
94'
Baena (Wisła Kraków) spudłował z 4. metra po zgraniu piłki głową przez Rodado (Wisła Kraków)
95'
kapitalny wślizg Chidrisa. Wybił piłkę spod nóg Rodado (Wisła Kraków)
95'
zablokowany strzał Baeny (Wisła Kraków). Jeszcze sygnalizuje zagranie ręką Olssona (LECHIA Gdańsk), ale sędzia nie reaguje
97'
Bobcek (LECHIA Gdańsk) nie ograł Colleya (Wisła Kraków), a byłby sam na sam z bramkarzem, gdyby to zrobił
98'
rzut rożny dla Lechii
98'
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu z narożnika boiska Neugebauera (LECHIA Gdańsk)
98'
zablokowany strzał Villara (Wisła Kraków) z dystansu
99'
Sypek (LECHIA Gdańsk) otworzył drogę do bramki Bobckowi, ale Słowak strzelił wysoko nad bramką
101'
niecelne uderzenie Neugebauera (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
103'
Bobcek (LECHIA Gdańsk) w polu karnym Wisły stracił piłkę, gdyż wdał się w pojedynek z dwoma rywalami
104'
Krzyżanowski (Wisła Kraków) zabrał piłkę Bugajowi (LECHIA Gdańsk) i zagrał wzdłuż pola bramkowego. Rodado (Wisła Kraków) nie zamknął tej akcji
105'
[2:1] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Baena. Mikułko odbił piłkę po strzale Rodado, ale wobec dobitki był już bezradny. A wszystko zaczęło się od dośrodkowania z lewego skrzydła Krzyżanowskiego
105'
KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI DOGRYWKI. WISŁA KRAKÓW - LECHIA GDAŃSK 2:1
nie powtórzy się już wynik sprzed 5 lat, ale nadal Lechia nie musi tego meczu przegrać. Jeszcze 15 minut dogrywki na doprowadzenie do remisu, a nawet odniesienie zwycięstwa

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1, karne 4:5. Rewanż za ligę w Pucharze Polski

106'
drugą połowę dogrywki rozpoczęła Wisła
107'
rzut rożny dla Wisły, ale bez zagrożenia dla Lechii
108'
Olsson (LECHIA Gdańsk) przyjął na głowę strzał Sapały (Wisła Kraków)
109'
szwedzki obrońca Lechii może kontynuować grę
109'
Chindris (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po akcji Baeny (Wisła Kraków)
110'
Wisła naciera, Lechia broni się przed stałymi fragmentami gry.
111'
po podaniu Neugebauera (LECHIA Gdańsk) na spalonym Conrado (LECHIA Gdańsk)
112'
Mikułko (LECHIA Gdańsk) nogą odbił piłkę po strzale z pola bramkowego Rodado (Wisła Kraków)
112'
Żółtą kartką został ukarany Rodado (Wisła Kraków) po faulu na Conrado
113'
sędzia wstrzymuje grę i czeka na podpowiedzi VAR. Sprawdzany jest wślizg Neugebauera (LECHIA Gdańsk) w nogi Carbo (Wisła Kraków)
114'
VAR zakończył analizę, sędzia nie pobiegł do monitora. Nie ma kartki dla piłkarza Lechii
115'
zbyt mocne dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk)
żółta i czerwona
118'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Chłań (LECHIA Gdańsk).
118'
Lechia kończy w "10"
120'
Lechia mimo osłabienia zamyka Wisłę na jej połowie
120'
2 minuty doliczone
120+1
kontra Wisły 2 na 4. Mikułko (LECHIA Gdańsk) odbił nogą piłkę po strzale Szota (Wisła Kraków)
120+2
strzelał Neugebauer (LECHIA Gdańsk), ale sędzia odgwizdał spalonego
120+2
KONIEC DOGRYWKI. WISŁA KRAKÓW - LECHIA GDAŃSK 2:1
Lechia już na 1. rundzie zakończyła udział w jubileuszowej, 70. edycji Pucharu Polski. Gra występujących w mocno zmienionym składzie biało-zielonych ożywiła się, gdy trener Grabowski po godzinie wymienił 4 zawodników, stawiając na tych podstawowych. Udało się doprowadzić do dogrywki, choć Fernandez (LECHIA Gdańsk) z dwóch rzutów karnych wykorzystał tylko jednego. Były też inne sytuacje, aby w końcówce regulaminowego czasu gry przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, gdyż goście wyraźniej wówczas przeważali.
W dogrywce więcej okazji miała już Wisła, a jedną z nich wykorzystała. Baena skutecznie dobijał, choć w innych sytuacjach odbicia piłki przez Mikułko trzymały gdańszczan w walce o rzuty karne. W Lechii na gola w dodatkowej pół godzinie gry szansę miał w tylko Bobcek (LECHIA Gdańsk). Natomiast Chłań po drugiej żółtej kartce przedwcześnie opuścił boisko.

28 września 2023, godz. 21:00