• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ofensywa transferowa Arki w tym tygodniu

Jacek Główczyński
13 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 

Arka Gdynia

Z piłkarzy, co do których Arka jeszcze się nie określiła, największe szanse na pozostanie w Gdyni mają: Patrik Lomski (na pierwszym planie) i Jakub Miszczuk (drugi z prawej), a Maciej Wardziński jako piłkarz poniżej 23. roku życia, nawet po wygaśnięciu kontraktu pozostaje w gestii klubu. Z piłkarzy, co do których Arka jeszcze się nie określiła, największe szanse na pozostanie w Gdyni mają: Patrik Lomski (na pierwszym planie) i Jakub Miszczuk (drugi z prawej), a Maciej Wardziński jako piłkarz poniżej 23. roku życia, nawet po wygaśnięciu kontraktu pozostaje w gestii klubu.

Najbliższe dni mają stać pod znakiem transferowej ofensywy Arki. Wojciech Pertkiewicz zapowiedział na spotkaniu z kibicami, że kadra I-ligowej drużyny zostanie skompletowana tak szybko jak nigdy wcześniej w ostatnich latach. Jako pierwszy ma być zakontraktowany bramkarz, a najdłużej przyjdzie czekać zapewne na napastników. Łącznie w podstawowej "11" ma być 4-5 nowych graczy. Dla kierownictwa klubu nie ma tematu odejścia Krzysztofa Sobieraja, którym interesuje się Widzew Łódź. Z siedmiu piłkarzy, którym 30 czerwca kończą się kontrakty, a wobec nich jeszcze się nie określono, najbliżej pozostania w Gdyni jest: Jakubowi Miszczukowi i Patrikowi Lomskiemu. Nie można wykluczyć także angażu dla Pawła Abbotta bądź Michała Szuberta, ale ta decyzja uzależniona jest od tego, kogo uda się pozyskać do ataku.W piątkowy wieczór z kibicami Arki spotkali się: prezes Wojciech Pertkiewicz, przewodniczący Rady Nadzorczej Tomasz Banel oraz trener Grzegorz Niciński. Podczas blisko dwugodzinnej rozmowy poruszono wiele wątków funkcjonowania klubu od aspektu sportowego po finansowy i marketingowy. W najbliższych dniach będziemy informować o deklaracjach, które padły w poszczególnych kwestiach. Rozpoczynamy od spraw, które w tym okresie są najbardziej intrygujące, czyli budowania drużyny na nowy sezon.

- Wszystko wskazuje na to, że drużyny zostanie skompletowana tak szybko jak nigdy wcześniej w ostatnich latach. Przed poprzednimi sezonami jeszcze w lipcu, albo nawet już w trakcie rozgrywek decydowaliśmy się na kontraktowanie zawodników. Oczywiście mogą zdarzyć się jakieś potknięcia, ale na obecny etapie rozmowy z zawodnikami, który chcemy pozyskać, są dobre i obiecujące - zapewnia prezes Pertkiewicz.

Na razie szef żółto-niebieskich potwierdza jedno nowe nazwisko. Jak informowaliśmy już na początku czerwca, Arka osiągnęła porozumienie z Fluminese co do wypożyczenia na cały najbliższy sezon Alana Fialho. Za tę transakcję klub nie musi nic płacić, gdyż jest ona rozliczana w indywidualnym kontrakcie Arki z 22-letnim obrońcą brazylijskim, który ma również polski paszport. To jego atut, gdyż po wakacjach w I lidze można wystawić do składu tylko jednego gracza spoza Unii Europejskiej.

1 CZERWCA: BEZ REWOLUCJI KADROWEJ W ARCE. FIALHO PIERWSZYM NABYTKIEM

- Chcemy pozyskać 4-5 zawodników do podstawowej "11". Myślimy tutaj o: bramkarzu, obrońcy, dwóch napastnikach i graczu do środka pola. Już na początku najbliższego tygodnia powinno udać się zakontraktować nowego golkipera. A najdłużej zapewne przyjdzie poczekać na nowych piłkarzy do ataku, bo do tej formacji kandydatów szukają wszystkie kluby i te rozmowy są najtrudniejsze. O nazwiskach nie chcę mówić, ale bez względu na to, na kogo się zdecydujemy, to drużyna ma być silniejsze od obecnej, a nowi powinni dać nie tylko większą wartość sportową, ale także charakterologiczą - dodaje prezes Pertkiewicz.

JAK ARKA CHCIAŁA PRZEBUDOWAĆ ATAK?

W ocenie klubu, choć nie udało się zrealizować celu sportowego, jakim na rundę wiosenną było zajęcie wyższej lokaty niż 9., to sztab szkoleniowy wywiązał się z drugiego zadania. Dlatego Grzegorz Niciński poprowadzi Arkę także w kolejnym sezonie. W najbliższych dniach szkoleniowiec ma otrzymać nowy kontrakt, gdyż obecny kończy się 30 czerwca.

- Ja dobieram współpracownik. Zarówno z Grzegorza Witta jak i Jarosława Krupskiego jestem zadowolony. Dlatego nie planuje zmian w sztabie - mówi nam szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Tym drugim celem, z realizacji, którego szkoleniowcy zostali, pozytywnie zweryfikowani, była selekcja zawodników pod kątem nowego sezonu oraz wprowadzanie do gry kolejnych młodych piłkarzy. Przypomnijmy, że pozycję w podstawowym składzie ugruntowali: stoper Michał Marcjanik i rozgrywający Michal Nalepa, a debiutancką rundę w I lidze na prawej obronie zaliczył Przemysław Stolc. Dużo grał także inny młodzieżowiec, odkrycie ubiegłorocznej wiosny - skrzydłowy Paweł Wojowski.

MARCUS PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKT. GRAĆ BĘDZIE W ARCE DO 2017 ROKU

- Szkielet drużyny jest, dzięki temu możemy uniknąć kolejnej rewolucji kadrowej, gdyż one zazwyczaj odbijają się "czkawką". Udało nam się zatrzymać wszystkich piłkarzy, których chcieliśmy. Są jeszcze dwa małe znaki zapytania - ocenia prezes Pertkiewicz.

Jak informowaliśmy klub rozstał się z sześcioma piłkarzami, a po przedłużeniu kontraktu z Marcusem zostało jeszcze siedmiu graczy, co do których ostatecznie się nie określono. "W zawieszeniu" znajdują się obecnie: bramkarze Łukasz SkowronJakub Miszczuk, napastnicy Paweł Abbott, Michał SzubertMaciej Wardziński oraz pomocnicy Patrik LomskiBartosz Ława.

Z tego grona jedynie Wardziński, nawet bez ważnego kontraktu, pozostaje w gestii Arki, gdyż za piłkarzy do 23. roku życia klubom należy się ekwiwalent za wyszkolenie.

PIERWSZE ROZSTANIA W ARCE PO SEZONIE. BĘDĄ JESZCZE KOLEJNE

- Rzeczywiście wstrzymaliśmy się z decyzjami. Wynika to z dwóch aspektów. Po pierwsze dalsza przydatność tego czy innego zawodnika do Arki zależy od efektu rozmów z nowymi piłkarzami. Po drugie też chodzi o - nazwijmy to - elastyczność tych graczy w rozmowach o przedłużeniu kontraktu - przyznaje szef Arki.

Według naszych ustaleń, jeśli powiodłyby się obecnie poczynione założenia co do kadry na nowy sezon, to z tego grona największe szanse na pozostanie mają: Miszczuk i Lomski. Jednak pierwszy z nich, który wiosną był podstawowym bramkarzem, musiałby się zgodzić na rolę rezerwowego, a fiński skrzydłowy na przedłużenie co najmniej o pół roku okresu sprawdzającego jego rzeczywiste możliwości.

SPRAWDŹ, JAKIM PIŁKARZOM KOŃCZĄ SIĘ W ARCE KONTRAKTY, A KLUB NIE OGŁOSIŁ JESZCZE DECYZJI CO DO ICH PRZYSZŁOŚCI

- Chcielibyśmy, by Patrik został z nami, jesteśmy z nim w kontakcie, rozmawiamy. Dał sygnał, że umie grać w piłkę, ale chcielibyśmy go jeszcze zweryfikować. Poza dobrym okresem przygotowawczym i 20 minutami w debiucie w I lidze, pozostał niewiadomą. Nieszczęśliwa kontuzja wykluczyła go na długo z gry, a po przerwie był cieniem zawodnika, którego pamiętaliśmy z początku roku - ocenia prezes Pertkiewicz.

KONTRAKT KAPITANA ARKI PRZEDŁUŻYŁ SIĘ AUTOMATYCZNIE

Obecnie ważne kontrakty na kolejny sezon lub sezony ma 16 piłkarzy, z tych którzy dotychczas tworzyli pierwszą drużynę. Z tego grona niektórzy, głównie młodzi zawodnicy, mogą zostać skierowani na wypożyczenia. Natomiast klub nie zamierza pozbywać się podstawowych piłkarzy.

- Jeśli jakiś klub chciałby pozyskać któregoś z naszych piłkarzy, który podpisał dłuższy kontrakt niż do 30 czerwca lub umowa przedłużyła mu się po wypełnieniu limitu gier, to musiałby z nami rozmawiać o warunkach ewentualnego transferu. Na dzisiaj żadnego takiego sygnału nie mamy ani od innych klubów, ani od naszych zawodników - zapewnia szef Arki.

RUCHY KADROWE ARKI GDYNIA PRZED SEZONEM 2015/16
Przyszedł: Alan Fialho (paszport Brazylia/Polska, pozycja obrońca, klub Fluminense, Brazylia, wypożyczenie do 30.06.2016)

Może przyjść: Damian Mosiejko (pomocnik, z drużyny rezerw)

Przedłużenie automatyczne kontraktów po wypełnieniu limitu gier: Krzysztof Sobieraj (obrońca, do 30.06.2016), Michał Renusz (pomocnik, 30.06.2016), Antoni Łukasiewicz (pomocnik, 30.06.2016)

Nowe kontrakty: Marcus (pomocnik/napastnik, 30.06.2017), Dawid Kędra (bramkarz, 30.06.2017), Tomasz Wojcinowicz (obrońca, 30.06.2017)

Mogą zostać: Jakub Miszczuk (bramkarz), Patrik Lomski (Finlandia, pomocnik), Maciej Wardziński (napastnik) - kontrakty do 30.06.2015

Odeszli: Łukasz Kowalski (obrońca), Glauber Souza Couto (Brazylia, obrońca), Grzegorz Lech (pomocnik), Piotr Karłowicz (napastnik) - nie przedłużono kontraktów, Aleksander Jagiełło (pomocnik, koniec wypożyczenia z Legii Warszawa), Michał Rzuchowski (pomocnik, koniec wypożyczenia z Ruchu Chorzów)

Mogą odejść: Łukasz Skowron (bramkarz), Bartosz Ława (pomocnik), Michał Szubert (napastnik), Paweł Abbott (napastnik)

Kluby sportowe

Opinie (58) 6 zablokowanych

 • Weryfikacja (5)

  14 meczów, 1 zwycięstwo. Niciński i kolesie pakować walizki. Wstydu nie macie. Zarząd do dymisji.

  • 44 21

  • Elek ty chyba sklonowany sks jesteś

   • 8 14

  • oceniasz 14 meczów czy cały sezon? (1)

   o serii 9 meczów bez porażki w tym 7 zwyciestw z rzedu już nie pamiętasz?

   • 8 14

   • Ludzie w wiekszosci mysla i pamietaja wybiorczo.

    • 1 0

  • Chyba Elek Kartofelek a nie Arkowiec!

   • 4 5

  • ELEK powszechnie znany zadymiarz na forum

   Pewnie lepsze wyniki osiaga z Arka w FM i dymi populistycznymi hasłami prawda jest taka ... nie ma Rysia nie ma $$$ nie ma E-klasy.....

   • 1 0

 • Z tym Sobierajem niech nie przesadzają... (4)

  Jak jest chętny aby jego pozyskać to podziękować Krzysiowi. To już nie te lata i nie ten poziom. W większości ostatnich meczy był jeśli nie autorem to współautorem błędów po których nie tylko traciliśmy gole ale przede wszystkim punkty.
  Ale niestety widać ,że będę kolejny rok musiał drżeć na widok Krzyśka przy piłce.

  • 38 9

  • nie bedziesz

   bedzie gral Alan z Marcjanikiem
   a Sobi na zmiane
   wyczul chlopina ze sie nie zlapie i stad chce zwiewac
   jak widzew da siano to niech idzie
   za darmo nie puszczac

   • 15 2

  • Sobi był najlepszym obrońcą Arki, w sezonie poełnił tylko jednen błąd po ktorej padła bramka! (2)

   Przyjdzie Alan konkurencja się wzmocni. Sobi ma wazny kontrakt a Widzewa nie stać na jego wykupienie

   • 3 9

   • Na to wygląda, że widziałeś tylko ten jeden mecz

    • 6 1

   • 1 błąd Sobieraja = sie 1 bramka

    i tyle

    • 0 1

 • Może Kupcewicz wznowi treningi?

  • 19 5

 • Znowu ta sama bajka!!!! (2)

  Żenada co roku robią z kibiców Arki głupków, na pewno Arka z Nicińskim nie awansuje do Ekstraligi. Poza tym z takimi piłkarzami jak Ława, Abott i reszta, to co roku będzie to samo, walka o utrzymanie. Mam nadzieję, że miasto Gdynia za to że utrzymuje Arkę ma jakiś wpływ.. I w końcu Pan prezydent Szczurek weźmie się za nich..

  • 29 10

  • nie łudź się, Szczurek nie da więcej pieniędzy na Arkę bo miasto ich nie ma

   A źródełko w postaci pana Rysia już dawno wyschło.

   • 7 2

  • Znowu ta sama bajka !!!! z Ekstraligą?

   No tam wejść na pewno nie wejdą bo na żużlówkach nie jeżdżą.

   • 0 0

 • Na spotkaniu mocno dostało się zarządowi, trenerowi i radzie po uszach. (4)

  Kibice słusznie byli mocno na nich wkurzeni. Albo działacze wezmą się do roboty albo następnym razem wywiozą ich na taczkach.

  • 34 4

  • (3)

   Tych działaczy już dawno powinno się pogonić.Rozliczac z efektow pracy,czy Arka miała zajac 10 miejsce w tym sezonie?Przed sezonem były buńczuczne zapowiedzi Pertkiewicza,teraz widać czym to się skonczylo.

   • 10 1

   • Brac Stasiaka z Gryfa Slupsk,w tym sezonie prawie 50 !!! bramek, IVliga,ale to chyba nie jest przypadek ,ze gość strzela tyle bramek.

    • 10 6

   • w tym sezonie mieli sie spokojnie utrzymać, tak był cel

    ciezko sie przyczepić

    • 3 5

   • Co ty gadasz?

    To co mówili czy co ci się przyśniło?

    • 3 1

 • Mówisz Gdynia - myślisz Arka, mówisz Arka - myślisz Gdynia!!! (1)

  Ps. Potrzeba sponsora krajowego & zagranicznego.

  • 28 28

  • Ile zwycięztw arka odniosła w 2015 roku i z kim? Kto by to chciał sponsorować

   • 12 5

 • Mocno brzmi!!! (3)

  Ofensywa transferowa???? A ile milionów Arka wyda na transfery skoro nie jest w stanie kupić zawodnika za 300 tys.? Pewnie przyjdą odrzuty albo ktoś z 4 i 5 ligi.

  • 31 6

  • Z 7 ligi

   Dzwoń do dziennikarza że taki tytuł dał.

   • 1 2

  • A skąd 300 tys

   Skoro na mecze przez płot wchodzisz i kradniesz w fan shopie?

   • 2 1

  • Lotos !

   Był już go nie ma !

   Koniec sponsorowania prywatnych klubików ze Skarbu Państwa !

   • 5 1

 • Komedia !!! (3)

  Ze też ktoś się jeszcze daje nabierać na takie bajki. Bieda w klubie, że aż piszczy, znowu szykuje się walka o spokojny środek tabeli, a ci o jakiś ofensywach mówią. Z czym do ludzi???!

  • 34 4

  • (1)

   Jak bieda to sie dolurz

   • 3 7

   • dołożę się tobie do słownika kibolu

    • 8 1

  • Za słowa dziennikarza odpowiada dziennikarz

   Na spotkaniu nie padły żadne obietnice ani słowo ofensywa transferowa.
   A że kasy jest ile jest to po prostu fakt.

   • 2 1

 • Ofensywa transferowa? Nie rozśmieszajcie mnie. (1)

  Pewnie znowu będzie zbieranie składu z tych co nie mają pracy bo nikt ich nie chciał i są do wzięcia za darmo.

  Tak to Arka może budować zespół na walkę o utrzymanie w pierwszej lidze a nie na awans do ekstraklasy.

  • 19 2

  • Ja p...dole

   95 proc zmian klubow jest bezgotowkowa. I co to za problem? Czy lepiej wydać 700 tys euro na Łukasika?

   • 2 3

 • Smieszy mnie to (4)

  Wardziński, nawet bez ważnego kontraktu, pozostaje w gestii Arki.

  Może i pozostaje ale nie musi grać za darmo lub jako amator czasy niewolnictwa się skończyły, przez pierwsze pół roku za darmo w pierwszej lidze tak jak w tej chwili P. Stolc, a potem znając życie z głodowym kontraktem!!!

  Jak zawsze mydlenie oczu kibicom , napastnicy przyjdą albo Emeryci (Abbott Ślusarski), albo zawodnicy z 4 lub 5 ligi którzy się nie odnajdą w realiach I ligi tak jak większość tak samo było z Siemaszko który w Gryfie strzelał bramkę za bramką, a w Arce nie dał rady!!!
  Prezes P. pewnie miał na myśli Ślusarskiego za 50 tyś miesięcznie kontraktu, zamiast zostawić Szuberta, Wardzińskiego i do tego ściągnąć jakiegoś napastnika przyszłościowego, a nie Emerytów widać to po poczynaniach dyrektora sportowego na przykładzie Karłowicza który miał się odbudować a wyszło jak zawsze 1 bramka w rezerwach albo Abbott 2 bramki w sezonie na tyle minut spędzonych na boisku, ale rozlicza go z tego Kibice!!!
  Arka powinna być złożona z zawodników mająca ją w Sercu i walczących tj. G. Tomasiewicz zawodnik na wypożyczeniu z Legii a walczy w każdym meczu jakby był jej wychowankiem, nie zrozumiem nigdy decyzji zarządu!!

  • 17 1

  • (1)

   Szubert nie jest złym napastnikiem,ale niestety Nicinski stawia na kolesi.Ten chłopak rozegral kilka dobrych meczy,ale przeważnie grzeje lawe.Na pewno jest dużo lepszy od Abbota ,perspektywiczny i z wieksza ambicja.

   • 4 1

   • Wardzińskie też nie jest złym zawodnikiem , ale za mało gra , a jak już gra w rezerwach to jako prawy pomocnik bo tu ważniejszy jest Karłowicz, ale tak jak piszę poprzednik Abbott to koleś , nie wiem co Niciński w nim widzi i to samo jest z Lomskim , prezes sam przyznał że to cień zawodnika 95 % straconych piłek!!!!

    • 4 1

  • Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś

   I napisz gdzie to się kupy nie trzyma. Zejdz na ziemię.

   • 0 1

  • haha

   Wraca Labukas nie slusarski tym razem

   • 3 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Wisła Kraków
68% ARKA Gdynia
20% REMIS
12% Wisła Kraków

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 24 48 66.7%
2 Artur Wielkopolski 23 44 65.2%
3 Radosław Dymkowski 25 44 60%
4 Sławek Surkont 25 44 60%
5 RYSZARD KIWATROWSKI 19 43 73.7%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 22 13 4 5 37:21 43
2 GKS Tychy 22 13 1 8 28:23 40
3 Motor Lublin 22 12 3 7 30:26 39
4 Lechia Gdańsk 21 11 5 5 31:18 38
5 Wisła Kraków 22 10 7 5 42:25 37
6 Miedź Legnica 22 9 8 5 33:23 35
7 Górnik Łęczna 22 8 11 3 22:19 35
8 Odra Opole 22 10 4 8 25:22 34
9 Wisła Płock 22 9 7 6 32:30 34
10 GKS Katowice 22 9 6 7 34:25 33
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 22 7 8 7 36:30 29
12 Znicz Pruszków 22 8 2 12 17:27 26
13 Stal Rzeszów 22 6 5 11 29:39 23
14 Chrobry Głogów 22 6 5 11 21:35 23
15 Resovia 21 6 4 11 22:36 22
16 Polonia Warszawa 22 5 5 12 26:34 20
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 22 3 9 10 17:31 18
18 Zagłębie Sosnowiec 22 2 6 14 14:32 12
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 22 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Resovia (poniedziałek, godz. 18)
 • GKS Tychy - ARKA Gdynia 0:1 (0:0)
 • Stal Rzeszów - Miedź Legnica 1:3 (0:1)
 • GKS Katowice - Znicz Pruszków 3:1 (2:0)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 2:2 (2:1)
 • Odra Opole - Wisła Kraków 1:2 (0:0)
 • Górnik Łęczna - Motor Lublin 1:1 (0:1)
 • Polonia Warszawa - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0

Ostatnie wyniki Arki

1 marca 2024, godz. 20:30
HIT
22% GKS Tychy
34% REMIS
44% ARKA Gdynia
91% ARKA Gdynia
5% REMIS
4% Stal Rzeszów

Relacje LIVE

Najczęściej czytane