Impreza już się odbyła

Wybrzeże Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg

W sobotę o godzinie 17:00 Wybrzeże Gdańsk zagra mecz 21 kolejki z Meblami Wójcik Elbląg. To najgroźniejszy rywal, jakiego nasza drużyna będzie gościć we własnej hali w dobiegających końca rozgrywkach I ligi.

cze 1

sobota, godz. 20:45

bilety 42,90 zł
przedsprzedaż 34,90-39,90 zł
Pierwszy mecz obu drużyn odbył się 9 listopada. Wówczas po ciężkim spotkaniu Wybrzeże wygrało 24:21, chociaż po 30 minutach górą byli Meblarze, którzy prowadzili 9:7. - Liczę, że nie przegramy do końca sezonu i zrewanżujemy się Wybrzeżu w Gdańsku. Będzie ich bardziej bolała porażka we własnej hali - mówił wówczas Mateusz Kostrzewa, zawodnik klubu z województwa warmińsko-mazurskiego. Rzeczywistość okazała się inna. Podopieczni Grzegorza Czapli przegrali po drodze sporo meczów i obecnie zajmują szóste miejsce w lidze.

Pozostałe mecze 21 kolejki odbyły się w ubiegłą sobotę czyli wtedy, gdy w Ergo Arenie odbywały się Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiejatletyce. Z tego względu mecz z elblążanami odbędzie się 15 marca. Wybrzeże mimo, że ma rozegrany mecz mniej, wciąż prowadzi w tabeli z Nielbą Wągrowiec. Co ciekawe jeśli gdańszczanom uda się rzucić w sobotę ponad 30 bramek, Wybrzeże będzie miało najwięcej zdobytych i najmniej straconych bramek spośród wszystkich zespołów grających w grupie A I ligi.

Dłuższą przerwę pomiędzy meczami nasz zespół wykorzystał bardzo dobrze. Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak zaprosili na zajęcia czterech juniorów starszych, a w ubiegły wtorek szczypiorniści trenowali celność podczas... gry w paintballa. - Dwutygodniową przerwę między meczami wykorzystujemy na ciężką pracę. Jest to troszeczkę inny cykl przygotowań niż zazwyczaj. W ubiegłym tygodniu trochę czasu poświęciliśmy na zabawę i przygotowanie beztlenowe. 4 marca całą drużyną bawiliśmy się w lesie podczas gry w paintball, za co serdecznie dziękujemy firmie Specunit.info, która zorganizowała nam świetną zabawę. Po ciężko przepracowanym tygodniu dostaliśmy wolny weekend, a od poniedziałku przygotowujemy się pod mecz z elblążanami w normalnym cyklu startowym - powiedział Krzysztof Jasowicz.

W ostatnim czasie Wybrzeże miało spore problemy kadrowe. Sytuacja powoli ulega poprawie. - Przez cały ostatni tydzień trenował Mateusz Wiak. Bardzo bliski powrotu jest Krzysztof Mogielnicki. Problemy z plecami ma nadal Łukasz Rogulski, a Piotrek Papaj dopiero za trzy tygodnie ściąga gips - opisał sytuację Damian Wleklak.

Wybrzeże Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg / sob 15.03.2014 godz. 17:00