Szczypiorniści Kar-Do Spójni lepsi od SMS

2 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Kar-Do Spójnia okazała się lepsza od SMS w debrach Trójmiasta. Na zdjęciu Mateusz Wróbel, który rzutem w 60 minucie ustalił wynik spotkania. Kar-Do Spójnia okazała się lepsza od SMS w debrach Trójmiasta. Na zdjęciu Mateusz Wróbel, który rzutem w 60 minucie ustalił wynik spotkania.

Szczypiorniści Kar-Do Spójni Gdynia pokonali we własnej hali SMS Gdańsk 26:24 (12:12). Wygrana w derbowym pojedynku to dla podopiecznych Marcina Markuszewskiego ważny krok w stronę utrzymania w I lidze. Z kolei zmierzające pewnym krokiem do Superligi Wybrzeże Gdańsk, już teraz prezentuje się jak zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej. Czerwono-biało-niebiescy rozbili na wyjeździe AZS UKW Bydgoszcz 42:18 (21:8), przekraczając drugi mecz z rzędu granicę 40 bramek.

Kar-Do Spójnia Gdynia - SMS Gdańsk 26:24 (12:12)
Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Szlinger 6, Gębala 5, Kowalski 4, Dorsz 3, Wróbel 3, Borzymowski 2, Bronk 2, Bielec 1 oraz Mbanefo.

SMS: Dyszer, Glabik, Mentel - Szopa 6, Potoczny 5, Gąsiorek 3, Majdziński 3, Chyła 2, Grzegorek 2, Skwierawski 2, Matuszak 1 oraz Łyszkowski, Brukwicki, Pedryc, Czarnecki.

Zarówno Kar-Do Spójnia jak i SMS w tabeli I ligi zajmują miejsca w jej dolnej części. Zgodne z regulaminem rozgrywek, licealistom nie grozi jednak spadek. Dlatego też derbowy pojedynek był bardzo ważny przede wszystkim dla gdynian.

To podopieczni Maricna Markuszewskiego rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 5:3. Gdańszczanie zdobyli jednak 4 bramki pod rząd i po trafieniu Michała Chyły prowadzili 7:5. Gracze Spójni odpowiedzieli identyczną serią trafień. Na przerwę obydwa zespołu schodziły jednak przy stanie remisowym.

W drugiej połowie spotkanie było jeszcze bardziej wyrównane. Przez 10 minut żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalom na więcej niż jedną bramkę. Dopiero w 45 minucie po trafieniu Aleksandra Bronka, Kar-Do Spójnia objęła prowadzenie 19:17. Chwilę później na 22:19 rzucił bramkę Mateusz Wróbel.

Goście podjęli jeszcze walkę i po bramce Tomasza Grzegorka zbliżyli się do gdynian na jedno trafienie (21:22). Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, dla których dwie bramki rzucił Stanisław Gębala. Na minutę przed końcową syreną bramkę na 24:25 rzucił wprawdzie Michał Skwierkawski, ale ostatnie słowo należało do Wróbla.

• Kibice

AZS UKW Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk 18:42 (8:21)
AZS UKW: Makowski, Paulus - Zaborowski 4, Żochowski 3, Wojdak 3, Kowalczyk 3, Łyszczarz 2, Zakrzewski 2, Andrzejewski 1 oraz Siekacz, Kłoś, Orędowicz, Wiśniewski, Bieranowski.

WYBRZEŻE: Sokołowski, Głębocki, Chmieliński - Jasowicz 9, Prymlewicz 7, Kondratiuk 6, Rakowski 6, Kornecki 5, Żak 4, Abram 3, Nilsson 1, Sulej 1.

Bez najmniejszych problemów w Bydgoszczy triumfowało Wybrzeże. Gdańszczanie, którzy zdają się już oswajać z myślą, że za moment otrzymają status drużyny z Superligi. Brakuje im do tego jeszcze czterech wygranych spotkań w sześciu ostatnich kolejkach.

Na spotkanie z AZS UKW podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka stawili się w sporym osłabieniu spowodowanym urazami. Do Bydgoszczy nie pojechali Krzysztof Mogielnicki, Mateusz Wiak i Piotr Papaj, a cały mecz na ławce spędził najlepszy strzelec drużyny Łukasz Rogulski.

Gdańszczanom nie przeszkodziło to w rozbiciu najsłabszego zespołu I ligi. Już po sześciu minutach Wybrzeże prowadziło 5:1. Gospodarze wprawdzie zminimalizowali straty do dwóch bramek (6:8), ale to właśnie w tym momencie mecz praktycznie się dla nich skończył. Gdańszczanie przez 10 minut zdobyli 10 bramek pod rząd, a do przerwy pozwolili rywalom tylko na dwa celne trafienia.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 47. minucie po bramce Patryka Abrama przewaga czerwono-biało-niebieskich wynosiła już 34:11 i gdańszczanie mogli się skupić na... ćwiczeniu efektownych, niekonwencjonalnych zagrań.

Kolejny mecz Wybrzeże rozegra 15 marca we własnej hali z KS Wójcik Meble Elbląg. Kar-Do Spójnia i SMS zagrają natomiast w najbliższą sobotę na wyjazdach. Gdynianie zmierzą się z Warmią Traveland Olsztyn, a gdańscy licealiści zagrają z Grunwaldem Poznań.

Wyniki 20 kolejki

• KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - SMS GDAŃSK 26:24 (12:12)
  • AZS UKW Bydgoszcz - WYBRZEŻE GDAŃSK 18:42 (8:21)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Grunwald Poznań 35:32 (22:19)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - KS Meble Wójcik Elbląg 29:29 (14:12)
  • MKS Real-Astromal Leszno - Wolsztyniak Wolsztyn 29:26 (13:11)
  • MKS Poznań - AZS UW Warszawa 29:29 (16:13)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Nielba Wągrowiec 27:31 (12:16)

Opinie (4)

• SMS

Szkoda chłopaków, widać że się starają ale jakoś nie wychodzi. Następnym razem będzie lepiej.

• 8 0

• drobna korekta

najbliższy mecz Wybrzeże rozegra 15 marca o godzinie 17:oo w hali AWFiS z KS Meble Wójcik Elbląg