Szczypiorniści SMS zebrali cięgi za wygraną gdynian

Rafał Sumowski
19 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
SMS Gdańsk z Pomezanią walczył dzielnie w pierwszej połowie. W drugiej istnieli tylko goście, którzy powetowali sobie ostatnią porażkę przeciwko Kar-Do Spójni. Na zdjęciu najlepszy strzelec gdańszczan w meczu z malborczanami Bartosz Kowalczyk. SMS Gdańsk z Pomezanią walczył dzielnie w pierwszej połowie. W drugiej istnieli tylko goście, którzy powetowali sobie ostatnią porażkę przeciwko Kar-Do Spójni. Na zdjęciu najlepszy strzelec gdańszczan w meczu z malborczanami Bartosz Kowalczyk.

Szczypiorniści SMS Gdańsk przegrali z Polski Cukier-Pomezanią Malbork 30:43 (17:20) doznając drugiej porażki z rzędu w rozgrywkach I ligi. Licealiści padli ofiarą podrażnionej ambicji malborczan, którzy w poprzedniej kolejce sensacyjnie przegrali w Gdyni. W sobotę o godzinie 17 w Gdańsku i w Wągrowcu swoje mecze rozegrają Wybrzeże i Kar-Do Spójnia.

SMS: Dyszer, Mentel, Glabik - Kowalczyk 6, Majdziński 5, Czarnecki 3, Grzegorek 3, Potoczny 3, Gąsiorek 2, Pietruszko 2, Szopa 2, Matuszak 2, Chyła 1, Gasin 1 oraz Brukwicki, Pedryc.

POMEZANIA: R.Kądziela, Sibiga - Boneczko 10, Baraniak 8, Suwisz 7, Cieślak 5, Lipiński 5, Kawczyński 3, Babicki 2, Hanis 2, Perwenis 1 oraz Cielątkowski, Derdzikowski, Miedziński, Walasek.

SZCZYPIORNIŚCI KAR-DO SPÓJNI SPRAWILI SENSACJĘ

Spotkanie zostało rozegrane awansem ze względu na weekendowe półfinały mistrzostw Polski juniorów, w których wezmą zawodnicy gdańskiej SMS. Malborczanie w Gdańsku stawili się rozdrażnieni niespodziewaną porażką z innym trójmiejskim zespołem, Kar-Do Spójnią Gdynia. Podopieczni Igora Stankiewicza bardzo chcieli poprawić sobie samopoczucie po tej przegranej.

Przynajmniej w pierwszej połowie, nie mieli jednak łatwego zadania. Nasi licealiści dzielnie stawiali opór Pomezanii nie dając odskoczyć przyjezdnym an więcej niż trzy trafienia.

Zaraz po zmianie stron różnica klas była już widoczna. Goście w ciągu 12 minut zanotowali serię 10:1 i praktycznie rozstrzygnęli spotkanie, które kontrolowali do samego końca.

W sobotę swoje mecze rozegrają Wybrzeże Gdańsk i Kar-Do Spójnia Gdynia. Gdańszczanie, których od awansu do Superligi dzieli już tylko sześć wygranych spotkań, o godzinie 17 w Hali AWFiS przy ul. Górskiego zagrają z Realem Astromal Leszno. Wstęp w cenie 10 zł za bilet normalny i 5 zł za bilet ulgowy (młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji).

Każdy kibic, który zdecyduje się na zakup biletu normalnego w przedsprzedaży, drugą wejściówkę będzie mógł kupić w cenie 1 zł. Przedsprzedaż odbywać się będzie w biurze klubu w Hali AWFiS (pokój nr 7) do piątku w godzinach 15 - 18. Kasy w dniu meczu czynne będą od godziny 16.

W Wągrowcu zagra natomiast Kar-Do Spójnia. Podopieczi Marcina Markuszewskiego uskrzydleni zwycięstwem z Pomezanią, zmierzą się z Nielbą. To rywal, który ma w tabeli 4 punkty straty do Wybrzeża i oprócz liczenia na jego porażki, nie może sobie pozwolić na najmniejszą wpadkę. Początek spotkania również o godzinie 17.