Wybrzeże ponownie liderem II ligi

7 grudnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Po dwutygodniowej przerwie na parkiety wróciły najlepsze gdańskie drużyny w piłce ręcznej. AZS AWFiS Gdańsk rundę rewanżową w grupie A I ligi rozpoczął od zwycięstwa w Warszawie, a Wybrzeże Gdańsk po sukcesie w Olsztynie wróciło na fotel lidera II ligi grupy pomorskiej

.

AZS AWF Warszawa - AZS AWFiS Gdańsk 31:36 (14:16)
AZS AWFiS:
Zych - Pasternak 8, Rostankowska 8, Brzezińska 7, Malich 5, Siekańska 5, Litwin 3, Drobińska, Wójcik.

Akademiczki prezentują kameleonową formę. Gdyby nie to, miałyby już tyle samo punktów co liderzy. Na zakończenie pierwszej rundy gdańszczanki jako jedyne w tym sezonie przegrały z outsiderem z Kwidzyna, a na inaugurację rundy rewanżowej tym bardziej niespodziewanie wygrały w Warszawie.

Ireneusz Rudkowski zdecydował się w derbach akademickich zagrać wąskim składem. Mimo że miał 14 zawodniczek, szkoleniowiec na parkiet posłał tylko dziewięć. Trzymał się ustawienia, bo mecz rozpoczął się bardzo dobrze.

W 8. minucie po trzech bramkach z rzędu Katarzyny Pasternak gdańszczanki prowadziły 6:1. W 16. minucie było już 11:3, a rywalki nie mogły zdobyć bramki nawet z karnego. Joanna Zych nie tylko dobrze broniła, ale celnymi podaniami uruchamiała również kontrataki.

Niestety, wszystko co dobre w pierwszej połowie dla przyjezdnych skończyło się w 20. minucie przy wyniku 15:7. Do przerwy piłkę w stołecznej siatce umieściła już tylko Natalia Brzezińska, a rywalki w tym czasie podwoiły swój dorobek! Zaraz też po zmianie stron na konto warszawskiej drużyny zapisano kontaktową bramkę.

Gdańszczanki zdołały opanować niemoc. Nie pozwoliły dojść gospodyniom na remis. Cenne bramki zaczęła zdobywać Brzezińska. Na kwadrans przed końcem nasza drużyna prowadziła 25:21. Tym razem obyło się bez horroru, gdyż zespół Rudkowskiego na moment dekoncentracji pozwolił sobie dopiero w 53. minucie, gdy prowadził już z przewagą siedmiu bramek.

W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 AZS AWFiS będzie miał kolejną szansę na punkty. W Gdańsku stawią się rezerwy Startu Elbląg. Gdyby nie ta kameleonowa forma akademiczek już można byłoby obstawiać ich wygraną.

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
Start II Elbląg - AZS AWF Poznań 43:21 (22:6), MTS Kwidzyn - Sparta Oborniki Wlkp. 26:39 (11:15), Słupia Słupsk - Pogoń Handball Szczecin 37:28 (17:14).

8. MTS Kwidzyn 8 1 0 7 222:279 2

AZS UWM Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk 26:36 (12:18)
WYBRZEŻE:
Głębocki, Połom - Steege 6, Ciszewski 6, Derdzikowski 5, Ludian 4, Bronk 4, Walasek 4, Jasowicz 4, Konop 1, Młynarek 1, Sulej 1.

W II lidze Wybrzeże nieco zmodyfikowało terminarz, ale najważniejsze, że gdańszczanie są znów liderami. Podopieczni Marka Mońki wykorzystali pauzę Pomezanii Malbork i po pewnym sukcesie w Olsztynie wrócili na czoło tabeli.

W 10. kolejce Wybrzeże nie będzie grało, jak nakazuje terminarz, z Sokołem Gdańsk, gdyż ten mecz rozegrało awansem (46:14), a zmierzy się w zaległy pojedynku z... 8. serii gier.

Przy ul. Smoleńskiej na Oruni w niedzielę o godzinie 18.30 stawi się LKS Kęsowo. W Gdańsku zagrają również szczypiorniści AZS PG, którzy w sobotę o 12.00 przy Al. Zwycięstwa ugoszczą AZS UWM Olsztyn.

Pozostałe wyniki 9. kolejki:
LKS Kęsowo - AZS PG Gdańsk 28:26 (16:11), Energetyk Gryfino - Sokół Gdańsk 37:19 (19:9), MKS Grudziądz - Gwardia Koszalin 25:40 (13:13), Alfa Strzelno - Szczypiorniak Olsztyn 29:38 (15:20). Pauzowała Pomezania Malbork.

• 4 0

• AZS AWFiS Gdańsk - Start II Elbląg 25:29 (11:15) (2)

ZYCH (7/21 = 33%, k 1/5 = 20%, 1 asysta), Dziełak (4/14 29%, k 0/1 0%) - P. Wójcik 0 (0/1 = 0%), BRZEZIŃSKA 1 (1/1 = 100%, CZ za faul w 14 minucie), ROSTANKOWSKA 9 (9/12 = 75%, 4 asysty, 2 min., Ż), Labuhn 0, Maszota 0 (0/1 = 0%), SIEKAŃSKA 0 (0/1 = 100%, 4 min.), Juchniewicz 1 (1/1 = 100%), LITWIN 10 (8/14 = 57%, k 2/2 = 100%), JEZIOREK 1 (1/2 = 50%, Ż), Drobińska 0, MALICH 3 (3/13 = 23%, Ż), Rzepka -.

Mimo dzisiejszej porażki akademiczki są nadal na 4. miejscu w tabeli.