Szczypiorniści Spójni i SMS przegrali na wyjazdach

9 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Pod nieobecność na I-ligowych parkietach graczy Wybrzeża, ani Kar-Do Spójnia, ani SMS nie były w stanie wywalczyć punktów dla Trójmiasta. Na zdjęciu zawodnik gdynian Paul Mbanefo. Pod nieobecność na I-ligowych parkietach graczy Wybrzeża, ani Kar-Do Spójnia, ani SMS nie były w stanie wywalczyć punktów dla Trójmiasta. Na zdjęciu zawodnik gdynian Paul Mbanefo.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przełożyli o tydzień mecz z Meble Wójcik Elbląg, gdyż nie mogli skorzystać z hali AWFiS, która jest obiektem treningowym halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce. Podczas przymusowej pauzy czerwono-biało-niebieskich na I-ligowych parkietach zaprezentowali się gracze SMS Gdańsk i Kar-Do Spójni Gdynia, ale obydwa zespoły doznały wyjazdowych porażek.

Warmia Traveland Olsztyn - Kar-Do-Spójnia Gdynia 39:30 (17:14)
WARMIA: M.Koledziński, Gawryś - Kryszeń 10, Kopyciński 5, Królik 5, Deptuła 4, Hegier 4, Jankowski 4, Wojciechowski 3, Idzikowski 2, S.Koledziński 1, Sikorski 1 oraz Bąk, Droździk, Kempiński

KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Wróbel 10, Mbanefo 5, Dorsz 4, Gębala 4, Szlinger 4, Kowalski 3 oraz Bielec, Bronk, Borzymowski, Dziemian, Naus.

Z dużo wyżej notowanym rywalem przyszło się w Olsztynie zmierzyć Kar-Do Spójni. Gdynianie bardzo słabo weszli w mecz z Warmią przegrywając w pierwszych minutach spotkania 1:5. Po kwadransie gry podopieczni Marcina Markuszewskiego przegrywali już 5:12, ale zakasali przysłowiowe rękawy i przed przerwą zniwelowali straty do zaledwie 3 bramek.

- Drugą połowę rozpoczęliśmy dobrze. Wprawdzie jako pierwszy straciliśmy bramkę, ale następnie zdobyliśmy trzy z rzędu. Do 43 minuty spotkania nasza strata oscylowała wokół dwóch, trzech trafień, ale od tego momentu w naszą grę wkradła się nonszalancja - mówi trener Markuszewski.

Gdynianie zaczęli popełniać karygodne błędy tak w ataki, jak i w obronie. Wykorzystali to olsztynianie, którzy od momentu uzyskania 4 bramek przewagi, spokojnie kontrolowali ostatnie minuty gry.

- Coś się zacięło, kompletnie zawaliliśmy końcówkę meczu, w którym na parkiecie w ogóle nie widziałem po naszej stronie zespołu. Szkoda tego meczu, bo choć olsztynianie są bardzo solidnym zespołem, byli do ogrania. Teraz czekają nas ważne z Grunwaldem Poznań i MKS Poznań. Aby zapewnić sobie utrzymanie w lidze musimy skupić się na sobie i poprawić naszą grę. Nie możemy liczyć na to, że inne zespoły nam pomogą. Trzeba zbierać punkty, a nie powtarzać błędy - podsumował szkoleniowiec gdynian.

Grunwald Poznań - SMS Gdańsk 29:21 (14:15)
GRUNWALD: Pietrowski - Fogler 8, Martyński 8, Przybylski 7, Koligat 2, Draszkiewicz 1, Guraj 1, Wachowiak 1, Westwal 1, Meissner, Nieradko, Walczak.

SMS: Dyszer, Mentel, Glabik - Kowalczyk 9, Skwierawski 3, Chyła 2, Gasin 2, Szopa 2, Czarnecki 1, Kawka 1, Matuszak 1, Pedryc 1, Bekasz, Brukwicki, Mrozowicz, Pletruszko.

W Poznaniu porażki doznał SMS Gdańsk. Licealiści prowadzeni przez trenera Dariusza Tomaszewskiego przed wyjazdem mieli na koncie trzy porażki z rzędu i niestety, nie zdołali się przełamać. Początek spotkania był dla SMS udany, bo w 10. minucie gdańszczanie prowadzili już 6:2, ale "wojskowym" wystarczyło kilka minut by zniwelować straty do jednej bramki.

W 21. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania 11:11. Ich grę znakomitymi interwencjami napędzał bramkarz Mateusz Pietrowski. Ostatecznie przyjezdni wygrali pierwsze 30 minut różnicą jednak bramki, ale po przerwie kompletnie się pogubili. W drugiej połowie poznanianie bezlitośnie punktowali gdańszczan, a znakomitą dyspozycję podtrzymywał Pietrowski, który pozwolił SMS na zdobycie zaledwie 6 bramek!

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek licealistom nie grozi degradacja z ligi. Zwycięstwo bardzo przydało się natomiast gospodarzom, którzy dzięki zdobyciu kompletu punktów wydostali się ze strefy spadkowej.

Ze względu na halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce rozgrywane w Ergo Arenie, o tydzień swój mecz przenieśli szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk. Hala AWFiS przy ul. Górskiego, w której rozgrywają swoje spotkania została na czas mistrzostw obiektem treningowym dla najlepszych lekkoatletów globu. Niepokonani w tym sezonie w ligowych rozgrywkach gdańszczanie w sobotę o godz. 17 zagrają z Meble Wójcik Elbląg. Pozostałe zespoły wykorzystają najbliższy weekend na przerwę.