Wygrana na szczycie

23 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Piłkarki ręczne Łączpolu są ponownie samodzielnymi liderkami I-ligowej tabeli. W meczu na szczycie gdynianki pokonały na własnym parkiecie SMS Gliwice 37:26 (17:11). Z uwagi na finały mistrzostw Polski juniorek kolejna seria gier odbędzie się dopiero na przełomie miesiąca. 1 kwietnia o godzinie 12.00 podopieczne Marii Bochińskiej ugoszczą drużynę o... najdłuższej nazwie na zapleczu ekstraklasy - AZS MKS Beskid WSB NLU Nowy Sącz. Wygrana tego pojedynku da już awans!

ŁĄCZPOL: Górecka, Kordunowska - Jaszkowska 3, Kawecka, Sulżycka 6, Szabała 1, Szejerka-Kwiatek 6, Waldowska 5, Wasak 13, Wasyluk 2, Zagrodzka 1, Zawadzka.

W pierwszej rundzie, w Gliwicach te drużyny zagrały na remis (29:29). Po piętnastu grach miały po tyle samo punktów (27). W Gdyni rywalki dotrzymały kroku Łączpolowi zaledwie do 22. minuty, kiedy to przegrywały "tylko" 9:11. Zaraz po przerwie było już 20:11 dla miejscowych! Rekordowa przewaga miała miejsce w 52. minucie - 32:20. Jak zwykle gdynianki do sukcesu poprowadziła Paulina Wasak. Tym razem rozgrywająca zdobyła 13 bramek.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Słupia Słupsk - MKS PR II Finepharm Jelenia Góra 34:29 (19:11), KSS Kielce - AZS AWF Kusy Kraków 39:15 (17:6), AZS MKS Beskid WSB NLU Nowy Sącz - AZS AWF Warszawa 26:26 (11:11), SPR II Lublin - UKS PCM Lis Kościerzyna
24:26 (12:12). Pauzował: AZS AWF Wrocław.

1. Łączpol Gdynia 16 14 1 1 518:409 29
2. SMS Gliwice 16 13 1 2 493:365 27
3. KSS Kielce 15 9 2 4 477:377 20
4. SPR II Lublin 15 9 1 5 468:423 19
5. Słupia Słupsk 15 9 1 5 466:375 19
6. AZS AWF Wrocław 15 8 0 7 396:365 16
7. AZS AWF Kusy Kraków 16 6 0 10 384:495 12