Na porodówkę zamiast na mecz

18 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Jacek Sulej (w środku) może nadać synowi imię Wiktor, gdyż został ojcem, gdy jego koledzy z Wybrzeża Gdańsk ogrywali MKS Poznań. Jacek Sulej (w środku) może nadać synowi imię Wiktor, gdyż został ojcem, gdy jego koledzy z Wybrzeża Gdańsk ogrywali MKS Poznań.

Dwa zwycięstwa i porażka to bilans trójmiejskich piłkarzy ręcznych w 6. kolejce grupy A I ligi. Wybrzeże Gdańsk, mimo wygranej straciło pozycję lidera, gdyż bardziej bramkostrzelna okazała się Warmia Traveland Olsztyn. Innego rodzaju emocje przeżywał Jacek Sulej. Rozgrywający opuścił drużynę, gdyż podczas sobotniego meczu urodził mu się syn. Cenny sukces w Kościerzynie zanotowała Spójnia Gdynia, która po przerwie straciła tylko 8 bramek. Natomiast licealiści SMS tylko do przerwy przeciwstawili się Pomezanii w Malborku.

WYBRZEŻE GDAŃSK - MKS Poznań 30:25 (15:9)
WYBRZEŻE:
Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak - Ćwikliński 6, Rogulski 4, Kondratiuk 4, Prymlewicz 4, Skrzypczak 3, Kornecki 3, Bednarek 2, Papaj 2, Nilsson 1, Dworaczek 1, Abram, Niedziółka, Suwisz

MKS: Góral, Badowski, Zarzycki - Tokaj 7, Bartłomiejczyk 5, Bekisz 3, Klopsteg 2, Przedpełski 2, Pacała 2, Kasperczak 2, Niedzielak 2, Łączkowiak, Grycman

Wybrzeże od "wstrząsu", jakim było dla zespołu zwolnienie Daniela Waszkiewicza wygrało czwarty mecz z rzędu. Jednak nie zdobyło się na walkę w korespondencyjnym pojedynku z Warmią Traveland Olsztyn i to ta drużyna, dzięki lepszemu bilansowi bramek z całego sezonu, objęła pozycję lidera.

JEDEN TRENER ZAPŁACIŁ ZA SŁABY START, DRUGI PRACUJE DALEJ

Podopieczni Damiana Wleklaka mieli wszelkie dane ku temu, aby rozgromić MKS Poznań. Jednak zadowolili się dominacją na parkiecie przez niespełna pół godziny. Wynik 6:6 z 13. minuty zamienili na 18:10 w 35. Osiem bramek przewagi utrzymywali do 41. minuty, gdy było jeszcze 22:14. Wcześnie i później gości byli równorzędnym rywalem, a nawet niekiedy przeważali. Na przykład, gdy spotkanie otworzyli prowadzeniem 3:1 i 4:2.

Wybrzeże opanowało sytuację, gdy powstrzymało Macieja Tokaja. Do przerwy ten zawodnik zdobył 6 bramek. Jednak wówczas, gdy wynik uciekał MKS i on nie stanął na wysokości zadania, dwukrotnie marnując karne.

Gościom trzeba oddać, że walczyli do końca. Czasem aż za bardzo. Gdy zegar pokazywał 50 minutę i 30 sekundę, Artur Klopsteg otrzymał karę dyskwalifikacji po faulu na Patryku Abramie. Natomiast pod koniec meczu Tomasz Łączkowiak po starciu z Dawidem Nilssonem nabawił się kontuzji prawego kolana. Z parkietu zniesiony został na noszach.

W spotkaniu nie wziął udział Jacek Sulej. Gdy jego koledzy walczyli z MKS, jemu urodził się syn. Kadra Wybrzeże jest szeroka do tego stopnia, że mimo absencji rutynowanego rozgrywającego, wypełnione zostało wszystkie 16 miejsce w meczowym protokole i wszyscy też zawodnicy zaprezentowali się na parkiecie.

Jeśli gdańszczanie i Warmia Traveland nie będą tracić punktów w najbliższych tygodniach to o pozycji lidera różnica bramek decydować będzie aż do 28 listopada. Wówczas w Olsztynie, w ramach 11. kolejki te drużyny staną naprzeciw siebie.

Sokół Browar Kościerzyna - SPÓJNIA GDYNIA 24:25 (16:15)
SOKÓŁ BROWAR:
Pieńczewski, Kasperek - Jasowicz 7, Kmieć 7, Lisiewicz 3, Czaja 2, T.Bronk 1, Kuczyński 1, Szala 1, A.Bronk 1, Janusiewicz 1

SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Oliferchuk 7, Rychlewski 4, Rakowski 3, Brukwicki 3, Wróbel 3, Matuszak 3, Pedryc 2, Kowalski, Chyła, Nazimek, Ringwelski, Derdzikowski

Za plecami liderów nadal jest liczna grupa zespołów. Dla Spójni mecz w Kościerzynie był właśnie na wagę utrzymanie się w towarzystwie drużyn, które utrzymują kontakt ze ścisłą czołówką. I podopieczni Marcina Markuszewskiego zrobili to co nie udało się m.in. Wybrzeżu, które przegrało z Sokołem 23:25 w 2. kolejce.

WYBRZEŻE ZDOBYŁO TYLKO 6 BRAMEK PO PRZERWIE W KOŚCIERZYNIE

Początek spotkania wskazywał, że gdynianie nie mają czego szukać. W 20. minucie przegrywali już 7:13. Gości w meczu utrzymali: Wojciech Matuszak, Bohdan OliferchukRafał Rychlewski. Każdy z nich przed przerwą zaliczył po dwa trafienia, a straty udało się zniwelować o połowę (13:16).

Noty dwóch ostatnich spadły po przerwie. Zmarnowali oni karne, a co gorsza z 7 metrów bramki nie zdobył też Mateusz Wróbel. Tym samym w 47. minucie zamiast remisu, Spójnia nadal przegrywała 17:20.

O tym, że to jednak gdynianie cieszyli się ze zwycięstwa przesądził okres między 50. a 53. minutą.. Wówczas do bardzo dobrej defensywy w drugiej połowie przyjezdni dołożyli też skuteczność. Bramki: Borysa Brukwickiego, Andrzeja Rakowskiego i Rychlewskiego zmieniły wynik z 19:21 na 22:21.

Od tego momentu Spójnia zaproponowała grę bramkę za bramkę. W miejscowej drużynie najmocniej o remis walczył Szymon Kmieć, który zaliczył 4 z ostatnich 5 trafień dla Sokoła, w tym w 60. minucie. Zwycięską akcją zdążył jednak odpowiedzieć Rakowski.

Polski Cukier Pomezania Malbork - SMS GDAŃSK 31:20 (12:9)
POLSKI CUKIER POMEZANIA:
Kądziela, Kochański - Dukszto 5, Michałów 4, Nawrocki 4, Gryz 4, Boneczko 3, Cielątkowski 3, Perwenis 3, Dawidowski 2, Nowaliński 2, Maluchnik 1, Wiak, Dobosz

SMS: Kozłowski, Wenta - Moryto 6, Śićko 4, Skuciński 2, Marszałek 2, Pedryc 2, Ziółkowski 1, Krzyżanowski 1, Jarosiewicz 1, Salacz 1, Harasymek, Mauer, Piekarski

W 13. minucie SMS remisował w Malborku 6:6. Od tego wyniku Pomezania zaliczyła 3 trafienia z rzędu. Z taką też przewagą gospodarzy zespoły zeszły na przerwę.

Niestety, w drugiej połowie posypała się gdańska defensywa. Licealiści w ciągu 19 minut zainkasowali niemal tyle samo bramek (19) co sami byli w stanie rzucić przez cały mecz. Nie potrafili zatrzymać podopiecznych byłego szczypiornisty Wybrzeża Gdańsk, Igora Stankiewicza. Zawodnicy Pomezanii, z których wielu spędziła po kilka sezonów w krajowej elicie głównie w barwach MMTS Kwidzyn, bezwzględnie wykorzystali brak rutyny gdańszczan. A różnica w doświadczeniu juniorów SMS z liczącym np. 41 lat Markiem Boneczko była kolosalna.

Wyniki 6 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - MKS Poznań 30:25 (15:9)
  • Sokół Browar Kościerzyna - SPÓJNIA GDYNIA 24:25 (16:13)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - SMS GDAŃSK 31:20 (12:9)
  • Mueller MKS Grudziądz - Warmia Traveland Olsztyn 21:32 (11:14)
  • Orlen Wisła II Płock - Wolsztyniak 27:27 (15:12)
  • ŚKPR Świdnica - Real-Astromal Leszno 23:28 (11:17)
  • MKS Kalisz - Meble Wójcik Elbląg 25:23 (11:12)