Wybrzeże wygrało Memoriał Walleranda

mik
2 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 20:49 (2 września 2016)
Wojciech Prymlewicz w półfinałowym meczu ze Spójnią Gdynia był najskuteczniejszym szczypiornistą Wybrzeża Gdańsk. Prawoskrzydłowy zdobył osiem bramek, z których dwie po rzutach karnych. Wojciech Prymlewicz w półfinałowym meczu ze Spójnią Gdynia był najskuteczniejszym szczypiornistą Wybrzeża Gdańsk. Prawoskrzydłowy zdobył osiem bramek, z których dwie po rzutach karnych.

Piłkarze ręczni Wybrzeża po raz pierwszy wygrali Memoriał Leona Walleranda rozgrywany w gdańskiej hali AWFiS. Podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego w finale pokonali Sokół Browar Kościerzyna 26:23 (16:11). Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Spójni Gdynia, którzy w spotkaniu o trzecie miejsce rozgromili beniaminka I ligi - GKS Żukowo 37:21 (18:9). Była to już piąta edycja imprezy.

Wybrzeże Gdańsk - Sokół Browar Kościerzyna 26:23 (16:11)
WYBRZEŻE:
Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski - Orzechowski 2, Oliveira 4, Podobas, Skwierawski, Kornecki 4, Bednarek 2, Rogulski 1, Prymlewicz 1, Kondratiuk 2, Wróbel 5, Salacz 2, Kostrzewa 3

SOKÓŁ: Skowron, Sokołowski - T. Bronk 5, Konkel, Reichel 9, Piechowski 2, Kuczyński, A. Bronk 2, Chyła 1, Nowak, Zimmermann, Weiner, Bednarek, Derdzikowski 1, Kmieć 3

Gospodarze imprezy byli jedyną drużyną w stawce, która w sezonie 2016/2017 będzie występować na parkietach PGNiG Superligi. Po minimalnym zwycięstwie w półfinałowym boju ze Spójnią Gdynia, podopiecznym Damiana WleklakaMarcina Lijewskiego przyszło mierzyć się z Sokołem Browar Kościerzyna, którzy wcześniej, po dogrywce, pokonał GKS Żukowo 29:27.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O LEONIE WALLERANDZIE

Pierwsze minuty finałowego starcia była bardzo wyrównane, a gdańszczanie na pierwsze prowadzenie wyszli w 6. minucie po bramce Huberta Korneckiego. Rozgrywający, który wraca do gry po poważnej kontuzji barku, w porównaniu z czwartkowym spotkaniem grał odważniej i już po pierwszym kwadransie miał na swoim koncie już trzy trafienia.

W szeregach gości dobrze prezentował się Maciej Reichel . To dzięki bramkom doświadczonego rozgrywającego Sokół utrzymywał kontakt z rywalem. Takiego stanu rzeczy nie udało utrzymać się przyjezdnym do końca pierwszej połowy. W ciągu ostatnich 5 minut gdańszczanie rzucili pięć bramek tracąc zaledwie jedną i zeszli na przerwę prowadząc 16:11.

W drugiej części gry gdańszczanie kontrolowali przebieg spotkania i nie dali zbliżyć się rywalom na dystans mniejszy niż trzy bramki.

To pierwsze w historii zwycięstwo gdańszczan w rozgrywanym od 2012 roku Memoriału Leona Walleranda. We wcześniejszych edycjach imprezy triumfowały drużyny: MMTS Kwidzyn, KPR Legionowo, Stal Mielec oraz Hasto IF Karlskrona.

Spójnia Gdynia - GKS Żukowo 37:21 (18:9)
SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki - Lisiewicz 6, Ćwikliński 5, Oliferchuk 4, Kamyszek 3, Matuszak 3, Cichocki 3, Nazimek 1, Ringwelski 3, Brukwicki 1, Rychlewski 1, K. Pedryc 3, P. Pedryc 3, Marszałek 1

GKS: Kaczmarek, Muńko, Grugel - Bruy, 2 Adamczyk 4, Radecki 3, Reseman 2, Korbus 2, Dzierżawski, Babieracki 2, Czarnecki 2, Kaniowski 2, Baturo, Wiczkowski 2, Ciszewski, Kruszewski

W meczu o 3. miejsce emocje skończyły się już po pierwszym kwadransie. Spójnia po bramce doskonale znającego halę AWFiS, Pawła Ćwiklińskiego prowadziła 9:3. Zespół beniamina I ligi ambitnie starał się podjąć walkę, ale podopieczni Jakuba Bonisławskiego nie mieli argumentów w starciu z gdynianami.

Tak skuteczny jak w czwartek nie był Dmyrto Bruy i w 44. minucie przewaga Spójni wzrosła do 17 bramek! Znamienny jest fakt, że każdy z gdańskich szczypiornistów występujących w polu zaliczył przynajmniej jedno trafienie.

Wybrzeże Gdańsk - Spójnia Gdynia 29:27 (12:11)

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Orzechowski, Oliveira 3, Skwierawski, Kornecki, Bednarek, Rogulski 1, Prymlewicz 8, Kondratiuk 6, Wróbel 6, Salacz, Kostrzewa 5

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki - Lisiewicz 4, Ćwikliński 4, Oliferchuk 12, Kamyszek 2, Matuszak 1, Cichocki, Ringwelski, Brukwicki, Rychlewski 1, K. Pedryc 2, Marszałek 1

Inauguracyjne spotkanie V Memoriału Leona Walleranda przysporzyło kibicom sporych emocji. Biorąc pod uwagę, że w meczu kontrolnym Wybrzeża i Spójni rozgrywanym w Gdyni goście wygrali 39:29, można było przypuszczać, że na swoim terenie gdańszczanie nie powinni mieć problemów z lokalnym rywalem.

DECYDUJĄCY SEZON DLA SPÓJNI GDYNIA

Stało się jednak inaczej i to I-ligowcy lepiej rozpoczęci spotkanie. W 5. minucie na tablicy było 4:1 dla Spójni, a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył...były lider gdyńskiego zespołu, Mateusz Wróbel. Dzięki czterem trafieniom z rzędu Adriana Kondratiuka miejscowi wyrównali stan meczu na 5:5, a do przerwy żadnej z ekip nie udało się odskoczyć rywalom.

Po przerwie w roli głównej ponownie wystąpił Wróbel, który do spółki z Wojciechem Prymlewiczem wyprowadził gdańszczan na czterobramkowe prowadzenie. Przez lwią część drugiej połowy goście nie potrafili zbliżyć się do Wybrzeża na odległość mniejszą niż trzy trafienia. Udało się to w 55. minucie, kiedy skutecznym rzutem popisał się Adam Lisiewicz. Na więcej gdynian stać jednak nie było, choć na parkiecie dwoił i troił się Bogdan Olifierchuk, który zdobył 12 bramek.

PREZES WYBRZEŻA O CELACH PIŁKARZY RĘCZNYCH

W szeregach podopiecznych Damiana Wleklaka oraz Marcina Lijewskiego świetną partię rozegrał Prymlewicz. W składzie po raz kolejny zabrakło skrzydłowego Piotra Papaja, którego z powodu kontuzji czeka jeszcze miesiąc przerwy. Na parkiecie nie oglądaliśmy środkowego Jacka Suleja, który zmaga się z urazem palca. Jego występ w inauguracyjnym spotkaniu PGNiG Superligi przeciwko Vive Taruon Kielce stoi pod znakiem zapytania.
mik

Opinie (16) 1 zablokowana

• Wygrali ze Spójnią?! (3)

Niesamowite!

• 12 3

• Kto sędziował?

No ale Kielce to chyba pykniecie bez sędziów?

• 6 2

• Spójnia jak nie przygwiazdorzy i nie zlekceważy przeciwników, to wygra tą ligę bez większego szumu.

• 12 3

• Też mnie dziwi to, że oddali Bruy'a do Żukowa, a zostawili Bednarka, który wg. mnie jest najsłabszym elementem tej ekipy. Nie wnosi nic do gry. Niby gra coś tam w obronie ale czy naprawdę gra czy tylko jest? Co do Huberta, to może akurat lepiej żeby odbudowywał się w Żukowie ale w tej sytuacji kadrowej ktoś chyba liczy na cud czyli na to, że Hubert nagle zacznie grać jak 2 sezony temu. Po takiej kontuzji zawodnik potrzebuje 5-6 miesięcy, żeby wejść na normalne obroty, o ile nie ma oczywiście żadnej bariery psychicznej.
      Nie wiem czy jest jeszcze na to czas ale już dziś, bym sprowadziła Bruy'a z powrotem. Pozostaje tylko wybrać za kogo - Hubert czy Bednarek?
      Zawsze twierdziłam, że lepiej mieć na ławce słabszego ale zdrowego zawodnika,który w każdej sytuacji pójdzie na maksa, niż lepszego ale nie w pełni sił. W ten sposób tracimy podwójnie.

• 4 0

• Słabo dziś :(

Słabo to dziś wyglądało ze strony Wybrzeża, a do tego słabego poziomu dostosowali się sędziowie. Nadzieja w tym że odpalą na ligę. Spójnia powalczyła i przy równych warunkach (sędziowie) ograłaby Wybrzeże.

• 10 6

• Spójnia Gdynia

chłopaki dały czadu, mimo wszystko.... brawo!

• 16 2

• Słabo to widzę

Spójnia ma przeciętny skład na 1 ligę a Wybrzeże słaby jak na extra, ale obu życzę powodzenia i sukcesów.
    Teraz tak naprawdę nie ma się co podniecać, parkiet zweryfikuje i zobaczymy w maju jak to będzie wyglądało.
    Pozdrawiam

• 12 3

• Jeżeli to jest zespół superligi który wygrywa tylko dlatego że z gwizdkiem biegali nieudaczniacy,którzy wypaczyli wynik(sędziami trudno ich nazwać!).
    Spójnia to bramka i Olifieruk ,dochodzi Lisiewicz i Rychlewski- reszta to słabizna,chociaż na I ligę może wystarczyć.
    Wybrzeże?! jak tak ma wyglądać LZ i takie zespoły mają w niej grać,to nie na ERGO mecze tylko na Kołobrzeskiej wystarczy,bo z szumu wyszła tylko piana!
    Oddali do Żukowa zawodnika który na dzisiaj przewyższa wielu którzy na dzisiaj grali w Wybrzeżu. Stwarza spore zagrożenie,inaczej niż Kornecki.Myślę ze Kornecki tam powinien być i się w Żukowie odbudować bo na ławce będzie mu ciężko.
    Z innych zespołów to czy nikt nie widzi Kmiecia z Kościerzyny? On i w Spójni by wzmocnił rozegranie ale w w Wybrzeżu by brylował. Żukowo powinno się utrzymać w I lidze no chyba że zabiorą im zawodnika z nr.10.

• 13 0

• Czy ktoś pamięta jeszcze kim był Pan Leon? (1)

• 6 0

• Jasne

Oczywiscie, Tego czlowieka zapomniec sie nie da.

• 6 0

• Spójnia Gdynia. Co to k....jest?!!! (1)

Spójnia to legendarny gdański klub. Aż żal patrzeć jak jakaś podróba występuje pod ta nazwa. W dodatku w tak nieprzyjaznym mieście...

• 9 15

• sam jestes wrkgiem tego miasta

• 0 0

• W Wybrzeżu widoczna dobra zmiana,skaczącego i robiącego show przy ławce trenerskiej Wleklaka,zastąpił Lijewski.Koniecznie należy dodać,że to zmiana na plus (500+).Lijewski prowadzi zespół mądrze i spokojnie,widać bardzo dobry kontakt z zawodnikami.Oby tak dalej.

• 9 4

• Gratki !

Miło popatrzeć jak gracie.

• 3 8

• Hubert (1)

Jezeli Hubert z Kielcami będzie zdolny do gry to myślę, że z 20 wyjdziemy ;)

14 Zepter Legionowo 30 4 0 2 23 800:940 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.