Wiadomości

Priscilla Hagan strzeliła 2 gole dla AP Lotos Gdańsk. Debiut piłkarki z Ghany

AP Lotos Gdańsk

Priscilla Hagan pokazuje ile goli strzeliła w swoim debiucie w AP Lotos Gdańsk.
Priscilla Hagan pokazuje ile goli strzeliła w swoim debiucie w AP Lotos Gdańsk. A. Langowska

Piłkarski nożne AP Lotos Gdańsk pokonały na wyjeździe Sportis Bydgoszcz 2:1 (1:1) w inaugurującym meczu rundy wiosennej w ekstralidze kobiet. Wymarzony debiut zaliczyła Priscilla Hagan, która strzeliła oba gole dla swojego zespołu. Reprezentantka Ghany trafiła do drużyny na początku stycznia. - Wierzę, że możemy wiele osiągnąć - mówi nam 25-latka.Bramki dla AP Lotos:
Priscilla Hagan 41, 54

AP LOTOS: Kołacz - Bida, Bużan, Lukach, Szewczuk - Słowińska, Zimecka (54 Wierzbicka), Kołodziejek, Rompa (Stasiulewicz) - Okoniewska (90 Salwa), Hagan (77 Włodarczyk)


Damian Konwent: Zwycięstwo i dwa gole w debiucie to świetny start. Wymarzony początek to zapowiedź czegoś wielkiego?

Priscilla Hagan :Wierzę, że wraz z AP Lotos Gdańsk możemy wiele osiągnąć.

Cele AP Lotos Gdańsk w ekstralidze kobietZ drużyną trenuje pani od niedawna. Jak można ocenić poziom ekstraligi na tle Turcji, Rumunii, Szwajcarii i Czech, w których pani grała?

Gdańsk jest piękny. Lubię wielokulturowe miasta. Trafiłam tu na początku roku i przepracowałam cały okres przygotowawczy z drużyną. Jestem spoza Europy, więc gra w różnych ligach była dla mnie wyzwaniem. Liczę, że przyda mi się w polskiej ekstraklasie. Cieszę się, że tu jestem. Chcę podziękować całemu klubowi, zarządowi i wszystkim tym, którzy uwierzyli we mnie.

W Europie gra pani od 2015 roku. To wtedy przeniosła się pani na stary kontynent?

Dokładnie. W piłkę chciałam grać od siódmego roku życia, choć mama mówi, że inne przedmioty kopałam już wcześniej. Możliwość gry w Europie była dla mnie spełnieniem marzeń. Byłam na to przygotowania już znacznie wcześniej. Na początku nie było łatwo, bo zderzyłam się z niskimi temperaturami, co było dla mnie nowością. Dziś już przywykłam.

Hit transferowy w piłce nożnej kobiet. Aleksandra Rompa z Juventusu Turyn do AP Lotos GdańskTa przygoda wiąże się również z inną historią. Jest pani reprezentantką Ghany.

Nasz zespół narodowy to Ghana Black Queens. Traktuję to jako spore osiągnięcie w mojej karierze. Reprezentowanie barw narodowych to zaszczyt.Jak wygląda wasza popularność w kraju? Można ją zestawić na równi z reprezentacją piłkarzy?

Niestety piłka nożna kobiet nie jest traktowana tak samo jak futbol mężczyzn. Być może zmieni się to w przyszłości. Kobieca piłka jest nadal powszechnie uznawane za nieprofesjonalna, więc wskaźnik popularności między dwiema płciami są oczywisty. Jednak mam nadzieję, że kiedyś FIFA dokona pewnych starań, by to zmienić.

Ghana miała wielu dobrych i znanych piłkarzy: Gyan Asamoah, Sulley Muntari, Kevin-Prince Boateng czy Michael EssienWzorowała się pani na którymś z nich?

Tak naprawdę było wielu zawodników, którzy mnie inspirowali. Trudno wybrać jednego, ale obecnie jest to Romelu Lukaku, piłkarz Interu Mediolan.

Angelika Kołodziejek: Bez piłki nożnej wytrzymałam tydzieńDo końca sezonu jeszcze sporo czasu. Czego możemy się po pani spodziewać?

Jestem bardzo podekscytowana, że mogę tu być. Chcę się rozwijać i już nie mogę doczekać się, aby sumiennie pracować z drużyną. Mamy cele do zrealizowania, więc naprzód AP Lotos.

Mecze AP Lotos Gdańsk w rundzie wiosennej:


7 marca, Sportis Bydgoszcz (wyjazd) 2:1
13 marca, godz. 13 - Olimpia Szczecin (dom)
20 marca, godz. 11 - Rolnik B. Głogówek (wyjazd)
1 kwietnia - Czarni Sosnowiec (dom)
17 kwietnia - Górnik Łęczna (wyjazd)
24 kwietnia - Medyk Konin (wyjazd)
2 maja - ROW Rybik (dom)
9 maja - SMS Łódź (wyjazd)
15 maja - AZS Uniwersytet Jagielloński (dom)
22 maja - Śląsk Wrocław (wyjazd)
29 maja - GKS Katowice (dom)

Ekstraliga kobiet - tabela

Opinie wybrane


wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

AP Lotos Gdańsk

AP LOTOS Gdańsk prowadzi szkolenie dziewcząt w siedmiu kategoriach wiekowych: seniorki, U17, U15, U13, U11, U9 i U7.

 

Drużyna seniorek w sezonie 2020/2021 zadebiutowała na najwyższym szczeblu krajowych kobiecych rozgrywek piłkarskich – Ekstralidze kobiet.

 

APLG jest również operatorem programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, w ramach którego w 15 ośrodkach zamiejscowych (klubach partnerskich) około 3000 zawodniczek i zawodników szkolonych jest według jednolitego planu szkolenia pod dokładnym nadzorem AP LOTOS Gdańsk.

 

AP LOTOS Gdańsk prowadzi również treningi indywidualne. Wychodząc naprzeciw aktualnie panującym trendom oferujemy specjalistyczne szkolenie indywidualne z podziałem na grupy wiekowe oraz różne profile zawodników. Pracujemy w grupach z podziałem na kategorie wiekowe, dodatkowy podział pod względem umiejętności (połączenie zawodników o podobnych „wadach” i „zaletach”). Ponadto w grupach starszych skupiamy się na stworzeniu warunków podobnych do meczowych.

 

Od wielu lat organizujemy piłkarskie obozy dla wszystkich dzieci, które cieszą się dużą popularnością, a ich uczestnicy wracają do nas w kolejnych latach.

Najczęściej czytane