Wiadomości

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik 45:45. Remis żużlowców jak porażka

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

fot. A.Buczyński

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zremisowało u siebie z ROW Rybnik 45:45 w meczu eWinner 1. Ligi Żużlowej. Remis uratował Jakub Jamróg, który w ostatnim wyścigu na mecie wyprzedził Sergieja Łogaczewa. Końcowy wynik to i tak porażka gospodarzy i wielki sukces gości. Rybniczanie przyjechali bez swojego lidera Michaela Jepsena Jensena. Duńczyk otrzymał dodatni wynik testu na koronawirusa. Pod stadionem pojawiły się dwa podnośniki, z których pojedynczy kibice oglądali mecz. Ominęli w ten sposób zakaz wejścia na trybuny.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

9. Krystian Pieszczek 4+1 (w,2*,w,1,1)
10. Rasmus Jensen 11 (3,3,2,0,3)
11. Jakub Jamróg 11 (2,3,3,2,1)
12. Michał Gruchalski 1 (1,0,-,-)
13. Wiktor Kułakow 14 (3,3,3,3,2)
14. Piotr Gryszpiński 1 (1,0,0)
15. Alan Szczotka 1 (0,0,1)
16. Aleksandr Kajbuszew 2 (2,0)
45:45
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Lis (Lublin)

ROW Rybnik

1. Kacper Gomólski 11+1 (3,2,1,2*,3)
2. Sergiej Łogaczew 9+1 (2,1*,3,3,0)
3. Wiktor Trofimow 8+1 (1,2,1*,2,2)
4. Rune Holta 7+2 (1*,1*,2,3,d)
5. Błażej Wypior 0 (-,-,-,-)
6. Mateusz Tudzież 8+1 (3,2,1,1,1*)
7. Przemysław Giera 2+1 (2*,0,0,w,0)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »Relacja LIVE

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Przewodniczący Jury: Zbigniew Fiałkowski
W pierwsze kolejce oba zespoły odniosły przekonujące zwycięstwa. Gdańszczanie wygrali w Tarnowie 55:35 a rybniczanie u siebie rozgromili Celfast Wilki Krosno 63:27.

Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 35:55

[ICO]
Jako rezerwowy do lat 23 zgłoszony dziś Kajbuszew. Jeśli 19-letni Rosjanin zaprezentuje się na torze, będzie to dla niego debiut w lidze polskiej.
Dzisiejszy mecz będzie pierwszym na gdańskim torze od czasu dosypania nawierzchni w listopadzie. Dosypano 500 ton granitu i 20 ton glinki. Prace trwały łącznie ponad 60 godzin, wydano około 130 tys. zł.

Ponad 60 godzin usypywali na nowo tor dla żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk

- Sam nie startowałem nigdy w Rybniku i nie wiem na ile będzie odpowiadał im ten tor. Poza Kacprem Gomólskim chyba większość zawodników ROW-u dawno tu nie jeździła. Zmiana po dosypaniu materiału nie jest tak wielka jak może się niektórym wydawać. Na pewno tor jest bardziej gładki, ale to w zasadzie tyle. ROW ma bardzo silny zespół i na pewno stworzymy kawał widowiska - powiedział nam Rasmus Jensen, którego nagrodziliśmy Pucharem dla Ligowca Roku 2020. Tytuł ten przyznali mu czytelnicy Trojmiasto.pl

Rasmus Jensen - wywiad z Ligowcem Roku 2020 przed meczem z ROW Rybnik

Gomólski, którego ROW zgłosił dziś z numerem 1, startował w Wybrzeżu w latach 2017 i 2019-20. W tym pierwszym sezonie omal nie pomógł wprowadzić zespołu do Ekstraligi. Gdańszczanie przegrali baraż z zespołem z Torunia. Gomólskiemu złożono wówczas propozycję korupcyjną. Zawodnik nie przystał na nią a o zajściu poinformował gdańskich działaczy.

Sponsorzy skazani za próbę przekupstwa Gomólskiego, klub z Torunia niewinny

[ICO]
Goście pojadą bez jednego ze swoich liderów Michaela Jepsena Jensena. Duńczyka z meczu wykluczył pozytywny wynik testu na koronawirusa. To ogromne osłabienie "Rekinów". Przypomnijmy, że odwołanie meczu ze względu na zakażenie koronawirusem jest możliwe jedynie w dwóch wypadkach:

1. pozytywny wynik u przynajmniej dwóch zawodników z trzema najlepszymi średnimi w zespole
2. pozytywny wynik u dwóch krajowych młodzieżowców z najwyższymi średnimi

Natomiast jeśli zawodnik z pierwszą najwyższą średnią w zespole (liczone co 7 kolejek) otrzyma dodatni wynik testu, będzie mogło być za niego zastosowane zastępstwo zawodnika tak, jak w przypadku kontuzji. Jepsen Jensen, który w minionym roku ścigał się w Ekstralidze, nie ma najwyższej średniej za poprzednie rozgrywki, więc zastosowanie tego punktu regulaminu nie będzie możliwe. Zastąpi go młodzieżowiec Błażej Wypior, który miał startować z numerem 8.
Na próbę toru wyjechali Gomólski i Holta oraz Pieszczek i Jamróg.
[ICO]
Równolegle prowadzimy relację z meczu piłkarzy Arki Gdynia, którzy w ramach rozgrywek I ligi podejmują Odrę Opole. Do przerwy goście prowadzą 1:0.

Arka Gdynia - Odra Opole. Relacja live

[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Krystian Pieszczek,
  Wiktor Trofimow,
  Jakub Jamróg.
[ICO]
I
Wyścig przerwany, na drugim łuku upadł Gomólski. Zacięta walka w pierwszym łuku i na prowadzenie wyszedł Trofimow. Walczący o druga pozycję z Pieszczkiem Gomólski upadł na wejściu w drugi łuk. Tylnym kołem zahaczył o bandę.
[ICO]
I
Pieszczek wykluczony z powtórki. Sędzia uznał, że trącił Gomólskiego i zawinił przy upadku rywala. Dość kontrowersyjna decyzja. Pieszczek poszerzył tor jazdy ze względu na jazdę całej czwórki w kontakcie.
[ICO]
I
[2:4] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Wiktor Trofimow (1 pkt), Krystian Pieszczek (w/0 pkt).

Dobrze wyszedł ze startu Gomólski, Jamróg gonił go do samej mety, zabrakło centymetrów.
[ICO]
I
Pod stadionem pojawiły się dwa podnośniki, z których kibice oglądają mecz.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Piotr Gryszpiński,
  Przemysław Giera,
  Alan Szczotka,
  Mateusz Tudzież.
[ICO]
II
[3:9] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mateusz Tudzież (3 pkt), Przemysław Giera (2 pkt), Piotr Gryszpiński (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Fatalny start gdańskich juniorów. Od początku do końca podwójne prowadzenie gości. Szokujący początek meczu.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Przemysław Giera,
  Michał Gruchalski,
  Sergiej Łogaczew.
Giera jako rezerw zwykła za Wypiora
[ICO]
III
[7:11] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Sergiej Łogaczew (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Przemysław Giera (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gdańszczan, ale Gruchalski dał się wyprzedzić Łogaczewowi na drugim okrążeniu. Pewna wygrana Kułakowa.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Rune Holta,
  Piotr Gryszpiński,
  Mateusz Tudzież,
  Rasmus Jensen.
[ICO]
IV
[10:14] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Mateusz Tudzież (2 pkt), Rune Holta (1 pkt), Piotr Gryszpiński (0 pkt).


Fantastyczny start Jensena z czwartego pola. Duńczyk uciekł rywalom. Gryszpiński próbował gonić, ale Holta czujnie asekurował młodszego kolegę.
Przerwa na równanie toru
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Rune Holta,
  Jakub Jamróg,
  Wiktor Trofimow.
[ICO]
V
[13:17] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Wiktor Trofimow (2 pkt), Rune Holta (1 pkt), Michał Gruchalski (0 pkt).

Dobry start Gruchalskiego, ale dał się szybko wyprzedzić. Jamróg zaatakował Trofimowa na wyjściu z łuku i wyszedł na prowadzenie. Gruchalski na dystansie minął Holtę, ale ten odbił pozycję i zawodnik Wybrzeża gonił, ale nieskutecznie. Na ostatnim łuku zanotował defekt motocykla, ale dojechał do mety.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Kacper Gomólski,
  Alan Szczotka,
  Sergiej Łogaczew.
[ICO]
VI
[16:20] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Sergiej Łogaczew (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Kułakow nie dał szans rywalom. Wygrał start i pojechał po "swoje". Szczotka z kolei nie nawiązał walki.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Mateusz Tudzież,
  Krystian Pieszczek,
  Przemysław Giera,
  Rasmus Jensen.
Tudzież jako rezerwa zwykła za Wypiora
[ICO]
VII
[21:21] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Mateusz Tudzież (1 pkt), Przemysław Giera (0 pkt).

Dobrze wyszedł spod taśmy Giera, ale szybko na pierwszą lokatę przebił się Jensen. Pieszczek na drugim łuku zaatakował przy krawężniku i dołączył do Duńczyka. Giera zanotował uślizg i spadł na ostatnie miejsce.
Przerwa na równanie toru
[ICO]
Remis po 7 wyścigach to wynik, który z pewnością bardziej cieszy gości. Mało kto spodziewał się, że nawiążą walkę bez Jepsena Jensena. Tymczasem ROW lepiej zaczął mecz i to mimo faktu, że nie bryluje dziś Holta.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Wiktor Trofimow,
  Piotr Gryszpiński,
  Rune Holta.
[ICO]
VIII
[24:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Rune Holta (2 pkt), Wiktor Trofimow (1 pkt), Piotr Gryszpiński (0 pkt).

Kułakow wygrał start. Holta gonił go do samej mety, ale Rosjanin nie popełnia dziś błędów. Gryszpiński nie liczył się w walce o punkty.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Sergiej Łogaczew,
  Krystian Pieszczek,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
IX
Wyścig przerwany. Na wyjściu z łuku upadł Pieszczek po kontakcie z Łogaczewem. Krystian po słabszym starcie walczył o trzecie miejsce. Po zewnętrznej napędzał się Jensen goniący będącego na prowadzeniu Gomólskiego .
[ICO]
IX
Pieszczek wykluczony z powtórki
[ICO]
IX
[26:28] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Sergiej Łogaczew (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Krystian Pieszczek (w/0 pkt).

Spod taśmy 5:1 dla gości, ale już na drugim łuku Jensen minął przy krawężniku Gomólskiego. Niestety, Łogaczew jechał uważnie i nie dał sobie zagrozić. Na ostatnim łuku Jensena wyniosło pod bandę, ale opanował motocykl i zdołał przymknąć czyhającego na drugie miejsce Gomólskiego.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Mateusz Tudzież,
  Aleksandr Kajbuszew,
  Przemysław Giera.
Giera jako rezerwa zwykła za Wypiora
Kajbuszew jako rezerwa zwykła za Gruchalskiego
[ICO]
X
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku upadł Giera. Upadek bez kontaktu, więc najpewniej arbiter go wykluczy
[ICO]
X
Giera wykluczony z powtórki. Najwyraźniej nikt go o tym nie poinformował, bo wyjechał pod taśmę. Junior rybniczan został zawrócony do parku maszyn
[ICO]
X
[31:29] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Aleksandr Kajbuszew (2 pkt), Mateusz Tudzież (1 pkt), Przemysław Giera (w/0 pkt).

Jamróg uciekł spod taśmy, ale Kajbuszew wykorzystał okazję i po zewnętrznej minął jeszcze na wyjściu z pierwszego łuku Tudzieża. Pewne, podwójne zwycięstwo i udany debiut Rosjanina
Przerwa na równanie toru. Wybrzeże prowadzi po raz pierwszy raz w tym meczu
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Rune Holta,
  Aleksandr Kajbuszew,
  Kacper Gomólski,
  Krystian Pieszczek.
Kajbuszew jako rezerwa zwykła za Gruchalskiego
[ICO]
XI
[32:34] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Rune Holta (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Aleksandr Kajbuszew (0 pkt).

Fatalny start gdańszczan. Pieszczek naciskał cały wyścig Gomólskiego, ale nie dał rady. Holta wygrał z ogromną przewagą.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Alan Szczotka,
  Przemysław Giera,
  Jakub Jamróg,
  Sergiej Łogaczew.
[ICO]
XII
[35:37] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Sergiej Łogaczew (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Przemysław Giera (0 pkt).

Dobry start Łogaczewa, słaby Jamroga. Kuba musiał się przebić jeszcze przez Szczotkę, ale stracił za dużo czasu.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Wiktor Trofimow,
  Rasmus Jensen,
  Mateusz Tudzież,
  Wiktor Kułakow.
Tudzież jako rezerwa zwykła za Wypiora.
[ICO]
XIII
[38:40] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Wiktor Trofimow (2 pkt), Mateusz Tudzież (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Kułakow jeździ dziś we własnej lidze, choć Trofimowa ambitnie naciskał go do samej mety. Niestety, od startu kompletnie pogubił się Jensen i te stracone przez niego punkty mogą być kluczowe w końcowym rozrachunku.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Rune Holta,
  Krystian Pieszczek,
  Wiktor Trofimow.
[ICO]
XIV
[42:42] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Wiktor Trofimow (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Rune Holta (d4/0 pkt).

Znakomicie spod taśmy Jensen, który uporał się z rywalami w pierwszym łuku i uciekł do przodu. Pieszczek po dużych "przebojach" wyszedł na trzecie miejsce i gonił drugą lokatę. Wcześniej błąd popełnił Holta, który później zaliczył defekt na czwartym miejscu. O wszystkim przesądzi ostatni wyścig.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Wiktor Kułakow,
  Sergiej Łogaczew,
  Jakub Jamróg.
[ICO]
XV
[45:45] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Sergiej Łogaczew (0 pkt).

Słaby start gdańszczan. Rybniczanie prowadzili 4:2, ale szalejący Jamróg na samej mecie wyprzedził Łogaczewa i uratował meczowy punkt gospodarzom.
15'
Koniec meczu. Wybrzeże zremisowało z ROW 45:45

opinie kibiców w trakcie relacji (315)


Typowanie wyników

mecz ligowy
11.04.2021 godz.14:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

90%

255 typowań

x

0%

1 typowanie

2

10%

28 typowań


Tabela po 2 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ROW Rybnik 2 1 1 0 108:72 3
2 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 2 1 1 0 100:80 3
3 Orzeł Łódź 1 1 0 0 50:40 2
4 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
5 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
6 Arged Malesa Ostrów 0 0 0 0 0:0 0
7 Cellfast Wilki Krosno 1 0 0 1 27:63 0
8 Unia Tarnów 2 0 0 2 75:105 0

Tabela wprowadzona: 2021-04-24

aktualna tabela »

Wyniki 2 kolejki:

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - ROW Rybnik 45:45
  • Orzeł Łódź - Unia Tarnów 50:40
  • Arged Malesa Ostrów - Aforti Start Gniezno, przerwany przy stanie 16:14 z powodu opadów deszczu, przełożony na 3 maja
  • Celfast Wilki Krosno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz, przełożony na 2 maja

Opinie wybrane


wszystkie opinie (249)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!
05.07 (pon) godz.20:15 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 59:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
20.06 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:40 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
14.06 (pon) godz.20:30 Celfast Wilki Krosno 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.06 (sob) godz.18:30 Orzeł Łódź 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
31.05 (pon) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Arged Malesa Ostrów LIVE!

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2 Cellfast Wilki Krosno
3 ROW Rybnik
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
6 Orzeł Łódź
7 Aforti Start Gniezno
8 Unia Tarnów
  • Awans do ekstraligi: Arged Malesa
  • Spadek z ekstraligi: Falubaz Zielona Góra
  • Awans do I ligi: Trans MF Landshut Devils (Niemcy)
  • Spadek do II ligi: Unia Tarnów

Playoff

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
79
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2
100

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane