Wiadomości

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów 44:46. Policja badała narkotesterem

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało u siebie z Unią Tarnów 44:46 na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej. Gospodarze przegrywali już różnicą 8 pkt, by później wyjść na takie samo prowadzenie, ale nie utrzymali go do końca. Koszmarny w skutkach okazał się jednak defekt motocykla Krystiana Pieszczka na starcie 13 wyścigu. Wybrzeże po meczu złożyło protest, a jeden z zawodników gości został przebadany narkotesterem. Badanie nie wykazało jednak, aby był pod wpływem środków odurzających.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

9. Peter Kildemand 10+1 (1,3,3,2*,1)
10. Jacob Thorssell 4+1 (1,0,2*,1
11. Rasmus Jensen 8 (0,3,3,1,1)
12. Kacper Gomólski 2 (1,0,1,-,-)
13. Krystian Pieszczek 11 (3,2,3,w,3)
14. Karol Żupiński 9+1 (1,3,2*,3,0)
15. Alan Szczotka 0 (0,0,w)
16. Robert Chmiel
44:46
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Paweł Słupski (Warszawa)
Widzów:
2167

Unia Tarnów

1. Kim Nilsson 6 (3,3,0,0,0)
2. Daniel Kaczmarek 2 (w,1,1,-,-)
3. Artur Mroczka 6+3 (2*,1*,1,-,2*)
4. Ernest Koza 5 (2,2,0,1)
5. Peter Ljung 12+2 (2,2,2,2*,2*,2)
6. Dawid Rempała 2+1 (2*,0,0)
7. Mateusz Cierniak 13+1 (3,1*,3,3,3)
8. Michał Gruchalski
Aktualizacja, godz. 21
Po meczu przedstawiciele gdańskiego klubu wpłacili wymagane przez regulamin 5 tys. zł kaucji i złożyli protest. Mieli bowiem podejrzenia, że jeden z zawodników Unii Tarnów był pod wpływem środków odurzających, a w takiej sytuacji jego punkty zostałyby odjęte od dorobku zespołu gości.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że jeden z zawodników może być pod wpływem środków odurzających. Na stadion skierowany został patrol policji. Badanie narkotesterem nie stwierdziło obecności narkotyków w organizmie wskazanej osoby - mówi nam st. asp. Karina Kamińska oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Wobec niepotwierdzenia protestu, pieniądze wpłacone na kaucję przepadły.
kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

[ICO]
Spotkanie rozgrywane jest w reżimie sanitarnym. Oprócz licznych obostrzeń w parku maszyn, dotyczy on także trybun. Zająć na nich może maksymalnie 25 procent zgłoszonej maksymalnej pojemności. W Gdańsku liczba ta wynosi 2167 kibiców.
[ICO]
Przed sezonem doszło do ważnych zmian w regulaminie. Każda drużyna może wystawić z numerem 8 i 16 rezerwowego do lat 23, który może zastępować zawodników spod numerów 1-5 i 9-13.

Inna jest też tabela biegowa, wedle której można porzucić klasyczny układ par. Na przykład w swoim pierwszym starcie zawodnik z numerem 9 wcale nie wystartuje w parze z zawodnikiem spod numeru 10, a z 11. Zawodnicy spod numeru 9 i 10 pojadą ze sobą w serii zasadniczej tylko dwa, a nie trzy razy.

Te roszady w tabeli biegów wprowadzono aby przynajmniej w teorii, nieco łatwiej mieli zawodnicy drugiej linii, a liderzy częściej ścigali się między sobą.
- Nastroje są bardzo dobre i chciałbym, aby takie pozostały po meczu z Unią Tarnów. Zwycięstwo na otwarcie sezonu to ważna rzecz, więc tak też chcemy rozpocząć rozgrywki. Zawodnicy są zmotywowani i przygotowani. Wszystko zweryfikuje tor, w sobotę po meczu będziemy mądrzejsi. Wierzę, że uda nam się wszystko poukładać na tyle, aby kibice byli z nas zadowoleni - powiedział nam przed inauguracją trener Berliński.


- Nastawianie zawodników na zajęcie konkretnego miejsca w tabeli nie ma sensu. Chcemy jeździć szybko, mądrze i wygrywać każdy mecz. Najważniejsze jest zawsze wejście do pierwszej czwórki, czyli do play-off. Ten sezon jest jednak wyjątkowy. Przypomnę bowiem, że dopiero w jego trakcie dowiemy się czy rozgrywki zakończą się na rundzie zasadniczej czy też kluby będą miały zgodę na wpuszczanie większej liczby widzów i pojedziemy play-off. W tym roku awansuje też tylko jeden zespół, nie będzie spotkań barażowych - dodał szkoleniowiec Wybrzeża.

Mirosław Berliński - wywiad z trenerem przed pierwszym meczem


[ICO]
Wybrzeże dziś bez Mikkela Becha. Duński kapitan przegrał na treningach rywalizację o skład z Thorssellem oraz nowymi zawodnikami: Kildemandem i Jensenem.
W barwach gości zobaczymy dziś Nilssona, który w Wybrzeżu startował w drugiej części poprzedniego sezonu oraz Mroczkę, który ścigał się jako gdański zawodnik w latach 2013-14. Z kolei epizody w tarnowskich barwach mają za sobą Kildemand i Gomólski.
Równolegle relacjonujemy mecz piłkarskiej ekstraklasy, w którym Arka Gdynia podejmuje ŁKS Łódź w starciu drużyn, które straciły już szanse na utrzymanie.

LIVE: Arka Gdynia - ŁKS Łódź

Komisarzem toru jest dziś Waldemar Cisoń a przewodniczącym Jury Zbigniew Fiałkowski.
Ze względu na opady deszczu i zły stan toru przełożono mecz Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils, który był planowany na godz. 14.
W Gdańsku pogoda dopisuje. Na próbę toru wyjechali Mroczka i Kaczmarek oraz Pieszczek i Gomólski.
Po torze jeździ polewaczka, która rosi jeszcze nawierzchnię.
Zawody odbędą się wg I zestawu. Goście zaczną z pól A i C, gospodarze z B i D.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Kim Nilsson,
  Peter Kildemand,
  Artur Mroczka,
  Rasmus Jensen.
[ICO]
I
[1:5] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Kim Nilsson (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Peter Kildemand (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Świetny start Nilssona, na drugim okrążeniu Mroczka minął Kildemanda. Mocne otwarcie gości.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Mateusz Cierniak,
  Alan Szczotka,
  Dawid Rempała.
[ICO]
II
[2:10] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mateusz Cierniak (3 pkt), Dawid Rempała (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Na starcie podniosło koło Żupińskiemu i od razu miał kilka metrów straty. Szczotka prowadził prawie trzy okrążenia aż popełnił błąd na drugim łuku i minęli go obaj rywale.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Peter Ljung,
  Kacper Gomólski,
  Daniel Kaczmarek.
[ICO]
III
Znakomity start gdańszczan, ale w pierwszym łuku upadł ostatni Kaczmarek. Nie zdążył wstać, wyścig został przerwany. Wydaje się, że nie było kontaktu z innym zawodnikiem i powinien być wykluczony.
3'
Kaczmarek wykluczony z powtórki.
[ICO]
III
[6:12] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Peter Ljung (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Daniel Kaczmarek (w/0 pkt).

Dobrze wystartował Ljung, ale gdańszczanie wyszli na 5:1. Zawodnik Unii szybko minął jednak Gomólskiego i do końca gonił Pieszczka. Pod koniec trzeciego okrążenia był nawet blisko minięcia gdańszczanina, ale ten upilnował krawężnika.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Ernest Koza,
  Karol Żupiński,
  Dawid Rempała,
  Jacob Thorssell.
[ICO]
IV
[10:14] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Karol Żupiński (3 pkt), Ernest Koza (2 pkt), Jacob Thorssell (1 pkt), Dawid Rempała (0 pkt).

Ofensywnie w pierwszym łuku Żupiński, który pewnie dowiózł prowadzenie. Za Kozą dwoił się i troił Thorssell, ale nie zdołał minąć zawodnika Unii.
Przerwa na kosmetykę toru.
[ICO]
W pierwszej serii startów trzej zagraniczni zawodnicy Wybrzeża przywieźli razem 2 pkt.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Ernest Koza,
  Rasmus Jensen,
  Artur Mroczka.
[ICO]
V
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku upadł Koza, po kontakcie z Gomólskim. Powtórka w pełnym składzie.
5'
Zawodnicy wyjechali na tor do powtórki.
[ICO]
V
[13:17] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Ernest Koza (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Kacper Gomólski (0 pkt).

Znakomicie na wyjściu z pierwszego łuku poradził sobie z rywalami Jensen. Pewnie dowiózł prowadzenie, ale Gomólski mimo starań, nie zdołał minąć choćby jednego rywala.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Kim Nilsson,
  Krystian Pieszczek,
  Daniel Kaczmarek,
  Alan Szczotka.
[ICO]
VI
[15:21] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Kim Nilsson (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Daniel Kaczmarek (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Pieszczek wygrał start i choć był wolniejszy od Nilssona, bronił się bardzo mądrze. Atakiem na ostatniej prostej Szwed zapewnił jednak sobie zwycięstwo. Muszą pluć sobie w brodę gdańscy działacze, że nie zostawili go w drużynie.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Peter Ljung,
  Jacob Thorssell,
  Mateusz Cierniak.
[ICO]
VII
[18:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Peter Ljung (2 pkt), Mateusz Cierniak (1 pkt), Jacob Thorssell (0 pkt).

Z pierwszego łuku goście wyszli na 5:1, ale na drugim okrążeniu rozpędzający się po zewnętrznej części toru Kildemand, wyszedł na pierwsze miejsce i uciekł rywalom wywołując ogromny entuzjazm na trybunach. Niestety, w stawce kompletnie nie liczył się Thorssell.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Artur Mroczka,
  Karol Żupiński,
  Ernest Koza.
[ICO]
VIII
[23:25] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Karol Żupiński (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Ernest Koza (0 pkt).

Świetnie ze startu Pieszczek. Żupiński z zewnętrznego toru na wyjściu z pierwszego łuku minął obu rywali i dowiózł 2 punkty. Znakomita jazda Karola, który sam zapracował na punkty, bez pomocy Pieszczka. Podwójne zwycięstwo wychowanków na pewno smakuje podwójnie.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Daniel Kaczmarek,
  Jacob Thorssell,
  Kim Nilsson,
  Peter Kildemand.
[ICO]
IX
[28:26] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Jacob Thorssell (2 pkt), Daniel Kaczmarek (1 pkt), Kim Nilsson (0 pkt).

Znakomicie ze startu Kildemand. Na wejściu w łuk obejrzał się jeszcze na Thorssela i razem ograli rywali. Pewnie dowieźli podwójne prowadzenie. Nilsson tym razem nie liczył się w rywalizacji. Drugie 5:1 z rzędu dla Wybrzeża i pierwsze prowadzenie w meczu.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Dawid Rempała,
  Rasmus Jensen,
  Peter Ljung,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
X
Z trybun głośne "GKS!"
[ICO]
X
Gospodarze ze startu na 5:1, ale obaj tarnowianie upadli na tor w pierwszym łuku.
10'
Po analizie wideo, sędzia zdecydował o powtórce w pełnym składzie.
[ICO]
X
[32:28] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Peter Ljung (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Dawid Rempała (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gdańszczan, ale Ljung był ewidentnie szybszy od Gomólskiego i w końcu minął go atakiem przy krawężniku na wyjściu z drugiego łuku trzeciego okrążenia.
Przerwa na równanie toru.
Wyścigi 8-10 Wybrzeże wygrało 14:4 i odrobiło stratę do Unii z nawiązką. Ewidentnie właściwe przełożenia odnaleźli Kildemand i Jensen, poprawił się Thorssell. Zaimponował też Żupiński i nastroje kibiców Wybrzeża zgoła odmienne niż jeszcze kilka wyścigów temu.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Ernest Koza,
  Peter Kildemand,
  Kim Nilsson.
Żupiński jako rezerwa zwykła za Gomólskiego.
[ICO]
XI
[37:29] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Karol Żupiński (3 pkt), Peter Kildemand (2 pkt), Ernest Koza (1 pkt), Kim Nilsson (0 pkt).

Kapitalnie rozegrany pierwszy łuk przez gdańszczan. Żupiński nawet się nie obejrzał i pognał do przodu, a Kildemand spokojnie pilnował tyłów, choć nie miał wiele pracy. Gdańszczanie poza zasięgiem gości. Istna metamorfoza Wybrzeża w drugiej części meczu. Nilsson kompletnie zgasł, nie nawiązał walki.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Mateusz Cierniak,
  Alan Szczotka,
  Peter Ljung,
  Rasmus Jensen.
Ljung za Kaczmarka jako rezerwa taktyczna.
[ICO]
XII
Wyścig przerwany. Lepiej ze startu tarnowianie. Gdańszczanie rzucili się w pogoń, ale ambitnie atakujący Szczotka wywrócił się na drugim łuku. Po analizie powtórek sędzia wykluczył Szczotkę, który jadąc za składającym się w łuk Cierniakiem nadział się na jego tylne koło.
[ICO]
XII
[38:34] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mateusz Cierniak (3 pkt), Peter Ljung (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Alan Szczotka (w/0 pkt).

Osamotniony Jensen po przegranym starcie wyszedł na dystansie na drugą pozycję, ale stracił ją po błędzie. Inna sprawa, że start był nierówny z korzyścią dla Cierniaka, ale sędzia nie zareagował, uznał bowiem start juniora za prawidłowy.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Jacob Thorssell,
  Mateusz Cierniak,
  Krystian Pieszczek,
  Peter Ljung.
Cierniak jako rezerwa zwykła za Mroczkę.
13'
Przerwa dla Cierniaka, który startuje wyścig po wyścigu.
[ICO]
XIII
Pieszczek został na starcie, ale wyścig został przerwany. Thorssell i Ljung dostali ostrzeżenia za utrudnienia startu (kolejne będą skutkować wykluczeniami). Natomiast Pieszczek, który pod taśmą zanotował defekt, zostaje automatycznie wykluczony z powtórki.
[ICO]
XIII
[39:39] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mateusz Cierniak (3 pkt), Peter Ljung (2 pkt), Jacob Thorssell (1 pkt), Krystian Pieszczek (w/0 pkt).

Thorssell powalczył z rywalami tylko do wyjścia z pierwszego łuku. Pech gdańszczan sprawia, że mamy kolejny zwrot akcji w tym meczu i remis na dwa wyścigi przed końcem spotkania.
13'
Przerwa na równanie toru przed wyścigami nominowanymi.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Mateusz Cierniak,
  Rasmus Jensen,
  Artur Mroczka,
  Karol Żupiński.
Cierniak jako rezerwa zwykła za Kaczmarka.
Żupiński jako rezerwa zwykła za Gomólskiego.
[ICO]
XIV
[40:44] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mateusz Cierniak (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Goście wygrali walkę w pierwszym łuku i uciekli gdańszczanom. Trzeci wyścig z rzędu Unia wygrywa 5:1. Aby zremisować mecz, Wybrzeże musi wygrać ostatni wyścig w takim samym rozmiarze. Wygraną w meczu dałby tylko triumf 5:0.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Kim Nilsson,
  Peter Kildemand,
  Peter Ljung.
[ICO]
XV
[44:46] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Peter Ljung (2 pkt), Peter Kildemand (1 pkt), Kim Nilsson (0 pkt).

Start wygrał Pieszczek i uciekł rywalom. Kildemand dwoił się i troił na dystansie. Najpierw minął Nilsson, a do samej mety naciskał Ljunga. Niestety nieskutecznie i Wybrzeże kończy mecz minimalną porażką.
15'
Koniec meczu. Zdunek Wybrzeże przegrało z Unią Tarnów 44:46

opinie kibiców w trakcie relacji (129)


Typowanie wyników

mecz ligowy
11.07.2020 godz.16:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

91%

195 typowań

x

0%

0 typowań

2

9%

19 typowań


Tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Orzeł Łódź 1 1 0 0 57:33 2
2 eWinner Apator Toruń 1 0 0 0 55:35 2
3 Arged Malesa TŻ Ostrovia 1 1 0 0 53:37 2
4 Unia Tarnów 1 1 0 0 46:44 2
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 1 0 0 1 44:46 0
6 ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 1 0 0 1 37:53 0
7 Start Gniezno 1 0 0 1 35:55 0
8 Lokomotiv Daugavpils 1 0 0 1 33:57 0

Tabela wprowadzona: 2020-07-12

aktualna tabela »

Wyniki 1 kolejki:

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Unia Tarnów 44:46
 • Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils 57:33
 • eWinner Apator Toruń - Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 55:35
 • Arged Malesa TŻ Ostrovia - Polonia Bydgoszcz 53:37

Opinie (220) ponad 20 zablokowanych

 • (2)

  Jak to się stało że przegraliśmy

  • 45 2

  • Czerwiński

   • 0 5

  • Mirek nie dał szans Chmielowi

   • 8 2

 • Ofermy na motorkach . (2)

  Brak mi slow na tych dziadow .

  • 45 23

  • Smutne to ! (1)

   Ale prawdziwe !

   • 32 3

   • Wygrali przypadkowo przez defekt Pieszczka

    powinien być remis lub wynik odwrotny

    • 1 0

 • Pokazali swoją moc jak co roku to samo.

  • 67 9

 • (3)

  Szumne zapowiedzi Zdunka i jak co roku wielkie rozczarowanie.

  • 66 10

  • W

   Skopiuj link z wypowiedzią Zdunka proszę

   • 4 0

  • możesz mu skoczyć. (1)

   Możesz jeździć do Bydgoszczy. Tylko dzięki niemu jest żużel w Gdańsku. Mecz dobry. Pieszczek i Żupa o dziwo nie zawiedli.

   • 8 3

   • A ty możesz przed nim klękać.

    • 1 4

 • Troche kasy wpadlo na konto u buka

  Wybrzeze to zawsze trzyma poziom.

  Brawo Ja.

  O Play off znowu mozemy pomarzyć.

  • 35 9

 • Zdunek odejdź! (9)

  Stanowisko prezesa cię przerasta.

  • 35 42

  • (1)

   Tylko innego nie ma chętnego. Dzięki zdunkowi dalej jest żużel w Gdańsku
   . A prezes nie jeździ na motocyklu

   • 13 6

   • Nazywasz to żużlem? To kpina z kibiców nie żużel.

    Prezes owszem nie jeździ. Prezes kontraktuje zawodników. Takich jak co roku. Same tanie odpadki, które nie potrafią zawalczyć o czołowe pozycje w tabeli.

    • 11 16

  • Możesz mu skoczyć. (4)

   Wiem, że dla ciebie polny terlecki majewski to byli dopiero prezesi. Prezydenci nawet ! :):):)

   • 8 4

   • (2)

    Wara od Polnego

    • 3 12

    • Wara (1)

     Rolny to grabarz gdańskiego żużla

     • 10 2

     • Za Polnego nie było takich długów

      Jak za Terleckiego przyprowadzonego do klubu przez dełektoła Kędzielskiego

      • 0 0

   • Terlecki to ziomuś Kędzielskiego przyklepany przez Zdunka

    Majewski to szef jedynego słusznego GKS

    • 0 0

  • nie piszcie glupot (1)

   Zdunek odejdż - a ile ty dziecko masz kasy,żeby takie pierdoły pisać ?

   • 0 1

   • Nie jestem pewien czy umiesz do tylu liczyć.

    • 0 0

 • Hmm

  Liga ruszyła a Wybrzeże jak zawsze d.. moczą po całości.Zupinski zawodnik ekstraliga i Cierniak.Dali by rade w elicie.Szkoda takich talentów.

  • 53 3

 • Rudy i Berlinski aout.....szkoda ale Tylko Berlinski potrafi to spitolic

  • 41 8

 • Thorsell katastrofa, on podobno golił wszstkich na treningach (1)

  Krystian w 13 mógł wjechać w taśmę, jak to możliwe, że nasi zawodnicy nie znają regulaminu. Mecz pechowo przegrany, mnóstwo błędów i nerwów. Mroczka znów nam dowalił. Skoro nie ma play off to w zasadzie Toruń jest pewnym kandydatem do awansu.

  • 73 0

  • Na dzień dzisiejszy

   Play-Off ma ponoć nie być, ale zobaczysz, że jednak będą

   • 0 0

 • Zdunek jestes wielki nie potrafisz nawet utrzymac II ligi w Gdansku

  • 17 24

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

14.06 (pon) godz.20:30 Celfast Wilki Krosno typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
20.06 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Cellfast Wilki Krosno
03.07 (sob) Abramczyk Polonia Bydgoszcz ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
17.07 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Aforti Start Gniezno
31.07 (sob) ROW Rybnik ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
05.06 (sob) godz.18:30 Orzeł Łódź 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
31.05 (pon) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Arged Malesa Ostrów LIVE!
24.05 (pon) godz.20:15 Arged Malesa Ostrów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
15.05 (sob) godz.18:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 44:45 Orzeł Łódź LIVE!
04.05 (wt) godz.18:00 Aforti Start Gniezno 50:39 bez publiczności ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 8 7 0 1 385:331 16
2 ROW Rybnik 8 5 1 2 391:346 13
3 Arged Malesa Ostrów 7 7 1 2 358:272 11
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 8 3 2 3 365:353 9
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 3 0 4 311:316 6
6 Orzeł Łódź 6 3 0 3 266:270 6
7 Aforti Start Gniezno 7 3 0 4 290:337 6
8 Unia Tarnów 9 0 0 9 324:483 0

W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.

Wyniki 9 kolejki:

 • Cellfast Wilki Krosno - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK (poniedziałek, godz. 20:30)
 • ROW Rybnik - Unia Tarnów 55:35
 • niedziela
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Aforti Start Gniezno
 • Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 14.06.2021 godz. 20:30 LIVE!

Celfast Wilki Krosno
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

88%

167 typowań

x

1%

2 typowania

2

11%

20 typowań

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 8 13 50%
2. WIESŁAW KWIDZIŃSKI 8 12 50%
3. Tomasz Chrostowski 8 12 50%
4. Sławek Surkont 8 11 50%
5. Marta B 8 10 50%

Najczęściej czytane