Za wszystkie krzywdy

22 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS Gdańsk wzięły odwet na SPR Safo za wszystkie krzywdy, których doznały od lublinianek w poprzednich latach, a przede wszystkim przegrany finał w 2005 roku oraz półfinały w 2006 i 2007 roku. Akademiczki rozbiły na wyjeździe aktualnego mistrza Polski 32:24 (11:11). W tabeli pozostały na trzecim miejscu, ale do lidera tracą już tylko jeden punkt.

SPR: Chemicz - Duran 2, Włodek 5, Tyda 3, D.Malczewska 6, Majerek 4, Marzec 2, Rola, Damięcka1, E.Malczewska 1, Łabul.

DABLEX: Sadowska - Wojtas 7, Wilamowska 4, Chudzik 2, Serwa 7, Naumienko 4, Szwed 3, Musiał 5, Sawicka.

W mecz lepiej weszły podopieczne Jerzego Cieplińskiego, które rozpoczęły od prowadzenia 2:1 po bramkach Aliny Wojas. To kolejna nastolatka, która może w tym sezonie zadziwić jeszcze nie raz krajowe rywalki. Potem jednak to akademiczki goniły wynik i tuż przed przerwą po trzech trafieniach z kolei, osiągnęły remis na przerwę.

Po zmianie stron walka cios za cios trwała jeszcze przez dziesięć minut. Ostatni stan równowagi był przy 15:15. Kolejny kwadrans należał zdecydowanie do akademiczek. Tym samym już w 52. minucie Dablex uciekł na osiem trafień różnicy (28:20). Gospodyń nie uratowały nawet Agnieszka Tyda iJustyna Łabul, które jeszcze w poprzednim sezonie grały dla Gdańska.

- Ten mecz pokazał, że mamy jeszcze rezerwy, tak w ataku pozycyjnym, jak i kontrataku. Już przed przerwą były dobre sytuacje, aby zdobyć 7-8 bramek, ale zabrakło wówczas skuteczności. Najważniejsze, że ten sukces podbudowuje dziewczyny psychicznie. Teraz już wiedzą, że mogą wygrywać wszędzie, nawet wysoko na parkiecie mistrza Polski - podkreśla trener Ciepliński.

• Brawo, Brawo, Brawo!!!

No no ośmioma bramkami w Lublinie...Szacunek dla całej drużyny!!!

• 0 0

• brawo dziewczyny

cały czas chodzi mi po głowie ten nieszczęsny Lubin. Gdyby nie to, eeech... .

• 0 0

• Jeszcze nic straconego - jeśli dziewczyny za tydzień rozprawią się z Piotrcovią, to przy innych sprzyjających wynikach możemy mieć lidera. A w drugiej rundzie przyjdzie czas na rewanż w Lubinie :).

• 0 0

• i drużyna shreków Cieplińskiego wygrała czyli siła razy ramię i piła do przodu,byle zabiegac! Brawo gdańska piłka ręczna kobieco/męska! Nie zmienia to faktu,że Lublin popełnił kilka błędów,a BURAK i zboczeniec Ciepliński(osiołek) zmotywował zawodniczki(shreki) do walki i chwała im za to.

• 0 0

• Akademiczki wygrają ligę. jesteście super, a trener Ciepliński to fachowiec z najwyższej półki. Dlaczego nie jest trenerem kadry narodowej pozostanie tajemnicą warszawskich "leśnych dziadków"

• 0 0

• Głupk(Q) jak nie potrafisz przegrywać to baranka w ścianę walnij bo bzdury tu wypisywane świadczą tylko o tobie.

• 0 0

• Q

no i wychodzi słoma z butów, wychodzi... to świadczy tylko o tobie Q i o lubelskich kibicach (chociaż muszę przyznać, że tym razem nas nie wyzywano od k... i tym podobnych (zasługa głośno puszczonej muzyki na rozgrzewce??))

• 0 0

• Kilka skojarzeń ku pokrzepieniu serc:

1) poprzednio akademiczki wygrały w Lublinie tylko raz i był to sezon mistrzowski,
    2) dwa sezony temu SPR w drugiej kolejce też przegrał u siebie z Zagłębiem, by później zostać mistrzem.