Zachód - Wschód 136:132

kryst
17 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
W 53. Meczu Gwiazd koszykarskiej ligi NBA drużyna Zachodu pokonała Wschód 136:132. Spotkanie odbyło się w hali Staples Center w Los Angeles w obecności 19 662 widzów. Za najbardziej wartościowego gracza (MVP) meczu został uznany Shaquille O'Neal z Los Angeles Lakers.
ZACHÓD: S. O'Neal 24, Bryant 20, Ming 16, Allen 16, Duncan 14, Francis 13, Garnett 12, Miller 8, Stojaković 5, Cassell 4, Nowiztki 2, Kirilenko 2.
WSCHÓD: Magloire 19, Martin 17, J. O'Neal 16, Kidd 14, McGrady 13, Redd 13, Carter 11, Pierce 8, Artest 7, Davis 7, Wallace 4, Iverson 3.
Do końca nie było wiadomo, kto wygra 53. show gwiazd Zachodu i Wschodu. W czwartej kwarcie prowadzenie zmieniało się sześciokrotnie. Prowadzenie 133:132 na 26 sekund przed ostatnią syreną dał Zachodowi Tim Duncan. W rewanżu występujący w jednym czerwonym, a drugim niebieskim bucie, Tracy McGrady niedokładnie zagrał do Jermaine'a O'Neala, a faulowany Ray Allen powiększył przewagę Zachodu do trzech punktów. Do remisu rzutem za trzy punkty próbował doprowadzić debiutujący w Meczu Gwiazd Michael Redd, ale spudłował. Wynik meczu, celnie wykonując jeden rzut wolny, ustalił Duncan.
Tym razem grano na poważnie, bez żartów towarzyszących zazwyczaj takim spotkaniom. Co prawda zawodnicy ubarwili show 44 wsadami, ale też wykorzystali zaledwie 16 z 32 rzutów wolnych. Żeby nie było za smutno, to koszykarze pozwalali sobie na przerywniki żywcem przeniesione z kabaretu. Taki Shaquille O'Neal, który bawił się w rozgrywającego, kozłował piłkę przez całe boisko, by w końcu zabrać aparat jednemu z fotoreporterów.
Ciekawie było także w przerwie meczu. Czas fanom umilała piosenkarka Beyonce Knowles. W trakcie wykonywania piosenki, połączonego z gorącym tańcem, gwieździe pop spod sukienki wysunęła się obfitych kształtów prawa pierś. Pzypomnijmy, że niedawno Janet Jackson pochwaliła się swym nagim biustem podczas przerwy meczu finałowego w futbolu amerykańskim o Super Bowl. Pierś Beyonce podziwiali nie tylko zwykli fani, ale także aktor Jack Nicholson, zapalony fan "Jeziorowców", jego koledzy po fachu, Denzel Washington i Will Smith, modelka Naomi Campbell oraz bokser Lennox Lewis, który przed tygodniem ogłosił zakończenie kariery.