Zatoka przed Bałtykiem

21 maja 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarze Bałtyku na cztery kolejki przed końcem rozgrywek stracili fotel lidera IV ligi. Gdynianie tylko zremisowali na wyjeździe z Orkanem Rumia 2:2 (1:1), choć dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Nowym przodownikiem została Zatoka Puck po nadspodziewanie łatwym zwycięstwie nad Gryfem 95 w Słupsku 3:0.

To była ważna kolejka, gdyż zmierzyły się ze sobą drużyny z pierwszej "czwórki", a niżej w tabeli byli gospodarzami. Biało-niebiescy w Rumi zdobyli prowadzenie już w 7. minucie po golu Dariusza Kudyby. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, gdyż w 40. minucie trafił Piotr Fera. Po zmianie stron scenariusz się powtórzył. Wojciech Pięta dał w 64. minucie Bałtykowi przewagę, ale na kwadrans przed końcem gry wynik spotkania ustalił Michał Freiberg.

Grad goli padł w meczach trójmiejskich rezerw. Arka II błysnęła skutecznością w Pruszczu Gdańskim. Podopieczni Dariusza Mierzejewskiego rozgromili Czarnych 6:0 (2:0). Hat-trick ustrzelił Radosław Krzemiński (35, 59, 72. min.), a po jednej bramce dołożyli Krzysztof Bułka (30), Maciej Meler (50) i Sebastian Karnat (80).

W Gdańsku padło siedem goli, wszystkie w pierwszych 40 minutach! Lechia II prowadziła po 22 minutach 2:1, ale ostatecznie została pokonana przez Orła Trąbki Wielkie 3:4 (3:4). Trenerem gości jest kapitan biało-zielonych z czasów gier z Juventusem Turyn, Lech Kulwicki pseudonim boiskowy "Jadzia".

Bramki: Jakub Kawa 18, 37, Marcin Szałęga 22 - Łukasz Dempc 15, 25, 30, Sebastian Mierzejewski 40.

Pozostałe wyniki 30. kolejki Czarni Pruszcz Gdański - Arka II Gdynia 0:6!, Lechia II Gdańsk - Orzeł Trąbki Wielkie 3:4, TKP Tczew - Orlęta Reda 0:0, Polonez Bobrowniki - Bytovia Bytów 0:1, Olimpia Sztum - Huragan Przodkowo 1:1, Gryf Wejherowo - Brda Przechlewo 1:0, Czarni Czarne - Powiśle Dzierzgoń 4:1.

• trochę prawdy

Był i będzie Bałtyk Gdynia i nie miasto a sponsorzy go utrzymują w przeciwieństwie do was śledziuchy.mu jestesmy od zawsze a nasza data powstania to nawet 1923 r a wasza prawdziwa to 1955 r i mało tego założony przez ukraińców
    Wstyd dla miasta arka dynia

• 0 0

• Wynik meczu

• 0 0

• Wynik meczu; ]

STADION W PUCKU... ZATOKA PUCK - BAŁTYK GDYNIA 5:0 ;] JESLI MACIE JESZCZE JAKIES PYTANIA TEPE KADLUBY TO TEN WYNIK MOWI WSZYSTKO!! IV LIGA - KAŁTYK!

• 0 0

• Jeszcze wrócą stare czasy

Jak was Bąłtyk w dupe kopał... jeszcze troche. Bedzie tak samo jak na poczatku lat 90* kiedy Bałtyk był nr.1 w Gdynii , a Arka gdzies tam na dnie sportowym i kibicowskim - to wszystko wróci

• 0 0

• GRABOWEK

Pilkarze Baltyku , w nagrode za dobre wystepy w IV lidze, podczes meczow Extraklasy beda podawac pilki, i nawet moga dostac autograf bez kolejki !!

• 0 0

• rp.pl

Kulesza powiedział to w poczuciu uczciwości, która była podstawową cechą jego życia. Kiedy wiele lat wcześniej prowadził drużynę Lechii Gdańsk miał duże szanse wprowadzić ją do pierwszej ligi, ale wiosną piłkarze sprzedali większość meczów. Myślał wtedy o porzuceniu zawodu trenera, ale kochał piłkę, więc nie mógł tego zrobić. Jeszcze wtedy nie wiedział, że zostanie trenerem reprezentacji Polski, ale nigdy nie poprowadzi klubu w pierwszej lidze.

• 0 0

• Trochę mamy i powoli się odradzamy.

• 0 0

• PO CO WY GRACIE JAK WY KIBICÓW NIE MACIE...

• 0 0

• Jeszcze nic s****onego,damy radę.Wiwat,wiwat ,wiwat SKS!

• 0 0

• Szkoda

Im blizej konca rozgrywek Baltyk traci punkty i niestety fotel lidera.Sa jeszcze 4 mecze w ktorych trzeba wygrac wszystko i liczyc ze Zatoka gdzies sie potknie.Moze sie tak zdarzyc ale Baltyk musi mocno uwierzyc w ten awans,czego im serdecznie zycze.