• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zbigniew Smółka nowym trenerem Arki Gdynia. Właściel klubu pożegnał Leszka Ojrzyńskiego

jag., mad.
17 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
aktualizacja: godz. 15:27 (17 maja 2018)

Arka Gdynia

Leszek Ojrzyński w sobotę poprowadzi Arkę Gdynia w 57. meczu. Do historii klubu już przeszedł jako zdobywca Pucharu Polski i krajowego Superpucharu. Leszek Ojrzyński w sobotę poprowadzi Arkę Gdynia w 57. meczu. Do historii klubu już przeszedł jako zdobywca Pucharu Polski i krajowego Superpucharu.

Dominik Midak, właściciel większościowego pakietu akcji Arki Gdynia, poinformował Leszka Ojrzyńskiego, że nie przedłuży z nim kontraktu, który dobiegnie końca 30 czerwca. Odejdzie też asystent Patryk Kniat. Szkoleniowcem żółto-niebieskich na nowy sezon został Zbigniew Smółka. Jednak oficjalnie wiadomość zostanie potwierdzona po zakończeniu rozgrywek w I lidze, w której ten trener walczy jeszcze ze Stalą Mielec o awans do ekstraklasy.ARKA NIE UTRZYMAŁA NAJLEPSZE SNAJPERA. SPRAWDŹ, GDZIE PRZENOSI SIĘ MATEUSZ SZWOCH

Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia oficjalnie poinformował w czwartek, że umowa z dotychczasowym szkoleniowcem Leszkiem Ojrzyńskim nie zostanie przedłużona.

- Dużo plotek, dużo historii pojawiło się wokół Arki w ostatnim czasie. Dlatego warto na ten temat porozmawiać i ukrócić plotki dotyczące obsady stanowiska pierwszego trenera. Rzeczywiście. Doszło do spotkania głównego udziałowca Arki Gdynia z trenerem Ojrzyńskim. Porozmawiali, podali sobie rękę. Finał jest taki, że kontrakt szkoleniowca zostanie wypełniony w stu procentach. Kończy się 30 czerwca. Przyszły sezon Arka rozpocznie pod wodzą innej osoby - oświadczył prezes Arki przed konferencją prasową poświęconą ostatniemu meczowi ligowemu w tym sezonie żółto-niebieskich.
Zapytaliśmy, czy postanowienie o zakończeniu współpracy z dotychczasowym trenerem, było autonomiczną decyzją większościowego akcjonariusza klubu, Dominika Midaka, czy też była ona konsultowana z prezesem czy dyrektorem sportowym klubu.

- Oczywiście takie rozmowy były, ale akurat jest to na tyle strategiczna decyzja, że te finalne z trenerem prowadził właściciel. Jest to w jakiś sposób naturalne. Właściciel nie ingeruje w bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem klubu, ale w takich sprawach ma do tego prawo. Jest od niemal roku właścicielem. Ma pogląd na to, jak klub wygląda, w jakim kierunku chciałby, aby szedł. Podjęto taką, a nie inną decyzję. Jak widać jedna i druga strona jest dość lakoniczna, ale być może tak powinno być, że pewne rzeczy zostają za firaną rozmów. Trzeba podziękować trenerowi, bo kończymy na 11 lub 12 miejscu, do tego przygoda w Pucharze Polski, zwieńczona drugim finałem. Jednak sezon na pewno z falowaniem i to dużym. Niezła jesień i dość przeciętna, jak nie słaba wiosna - odpowiada prezes Pertkiewicz.
SPRAWDŹ, O ILE PIENIĘDZY BĘDZIE MNIEJ W BUDŻECIE ARKI W PORÓWNANIU Z POPRZEDNIM ROKIEM I DLACZEGO?

Trener Ojrzyński w sobotę, przeciwko Śląskowi poprowadzi Arkę po raz 57. w oficjalnym meczu. Jego dotychczasowy bilans to: 19 zwycięstw, 15 remisów i 22 porażki, przy bilansie bramkowym 74:74.

- W środę odbyłem dopiero pierwszą rozmowę z właścicielem. Dostałem komunikat, że w następnym sezonie będzie Arkę prowadził ktoś inny. Nie wnikałem, dlaczego taka decyzja. Trzeba ją uszanować. Nie ma co tego roztrząsać. Sam nawet powiedziałem, że nie ma sensu dalej o tym rozmawiać, ale daj Boże, aby Arka tak wygrywała w następnym zero 4:0 czy 5:0, bo takie wyniki też mieliśmy. Ta drużyna potrafi wygrać z każdym. Uznano, że mój czas w Gdyni kończy się 30 czerwca i z tym się trzeba pogodzić, zacząć się pakować. Ale na pewno szkoda. Kawałek serca i zdrowia tutaj zostawiłem. Zżyłem się z tymi chłopakami, tutaj też przeżyłem najpiękniejsze rzeczy w pracy trenerskiej. To zapisze się w historii klubu, a przede wszystkim w naszych głowach. Dlatego chciałbym podziękować, że na mnie tutaj postawiono. Nie każdy może być takim szczęściarzem jak Arsene Wenger, który w Arsenalu pracował 22 lata. Na pewno sam nie będę dzwonić po klubach. Spokojnie czekam i wierzę, że jak przyjdzie dobra oferta to ją przyjmę - deklaruje dotychczasowy szkoleniowiec.
Razem z trenerem Ojrzyńskim odchodzi jego asystent Patryk Kniat. W drużynie nastroje nie są najlepsze.

- Ta smutna informacja doszła do nas po czwartkowym treningu. Na pewno nie jest to najfajniejszy i łatwy dzień w naszym życiu. Z trenerem bardzo się zżyliśmy. Myślę, że większość chłopaków najcenniejsze trofea zdobyła pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego. Ale takie jest życie. Musimy to zaakceptować - deklaruje Krzysztof Sobieraj, który w sobotę kończy karierę piłkarską.
- Smutno, że tacy ludzie odchodzą - dodaje Pavels Steinbors
BEZ ZASTRZEŻEŃ DO ARKI GDYNIA. POZNAJ CAŁE ORZECZENIE KOMISJI DS. LICENCJI W SPRAWIE KLUBÓW EKSTRAKLASY

Pozostali członkowie pierwszej drużyny: Jarosław Krupski, Grzegorz WittŁukasz Radzimiński zostaną przedstawieni jako kandydaci do pracy z nowym szkoleniowcem.

- Są to trenerzy związani z Arką od lat. Naszą intencją jest, by tacy ludzie zawsze znajdowali się w sztabie pierwszej drużyny, niezależnie od tego, kto jest pierwszym trenerem. Co najwyżej może się dokonywać wymiana takich osób pomiędzy poszczególnymi drużynami Arki. Nowy trener otrzymał jedynie zapewnienie, że może zabrać ze sobą jednego współpracownika - dodaje prezes Pertkiewicz.
Szef żółto-niebieskich nie ma jeszcze zgody większościowego udziałowca na ogłoszenie nazwiska nowego trenera Arki. Według naszych informacji kontrakt ze szkoleniowcem jest już podpisany. Ogłoszenie zostało odłożone do zakończenia rozgrywek w I lidze. Zbigniew Smółka, który poprowadzi żółto-niebieskich, obecnie pracuje w Stali Mielec. Na trzy kolejki przed zakończeniem jego drużyna ma szansę na awans do ekstraklasy. Do premiowanego miejsca traci tylko 2 punkty. Ostatnia kolejka planowana jest na 3 czerwca.

Jednak bez względu na to, czy Stal awansuje, czy nie, trener Smółka podejmie pracę w Arce. To 46-letni szkoleniowiec, który w zawodzie pracuje od 2007 roku. Lista jego klubów jest już dość pokaźna. Co ciekawe zaczynał od... Arki, ale tej z Nowej Soli. Następnie był trenerem takich klub jak: Polonia Świdnica, Czarni Żagań, MKS Kluczbork, Ruch Radzionków, LZS Piotrówka, Jarota Jarocin, MKS Oława, Odra Opole, Zawisza Bydgoszcz.

W Stali pracuje od 2 października 2016 roku. Jego asystentem w tej drużynie jest Maciej Serafiński.

MICHAŁ MARCJANIK WE WŁOSZECH. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYJEŹDZIE OBROŃCY ARKI GDYNIA

Typowanie wyników

Gdynia, Olimpijska 5/9
HIT
3 pkt.
ARKA Gdynia
Śląsk Wrocław

Jak typowano

55% 251 typowań ARKA Gdynia
19% 86 typowań REMIS
26% 117 typowań Śląsk Wrocław

Twoje dane

jag., mad.

Kluby sportowe

Opinie (191) ponad 10 zablokowanych

 • Powinien odejść prezes i midak. (11)

  kibice za Ojrzyńskim, bojkot!!!

  • 212 67

  • Nowy porządek. (1)

   Dyletanctwo zarządzających w pełnej krasie.
   Pan Midak i potakujący mu zawsze dzielnie prezes Pertkiewicz postanowili zmienić najlepszego trenera w historii klubu najbardziej utytułowanego bo go Midak nie lubił.
   Nie dosyć że dyletanctwo to jeszcze dziecinada zalatująca piaskownicą.
   Wczoraj Atletico wygrało ligę Europy a jego trener wcześniej przegrał 2 finały ligi mistrzów. Ale że tam ocenia się pracę trenera uczciwie i całościowo to pracuje tam już ponad 6 lat a po drodze oprócz wygranych miał i bardzo dotkliwe porażki z lokalnym rywalem w najważniejszych rozgrywkach. Ale został i zdobył kolejne trofeum dla Klubu.
   Mędrcy z nad Bałtyku uradzili że najbardziej utytułowanego trenera zamienią na jeszcze lepszego. Gratuluję pomysłu seria kompromitujących porażek zacznie się już za 2 miesiące w super pucharze. Bardzo łatwo będzie można porównać dokonania, bo rywal ten sam będzie co rak temu i miejsce gry to samo.
   Zarzucano Ojrzyńskiemu że przed każdym meczem myślał tylko o tym jak zagrać by styłu było na 0 zero. No to będzie teraz Nowa ekipa i szybko zobaczycie jak skończą się pomysły dyletantów, którzy myślą że w grach zespołowych można wygrywać nie zaczynając od zabezpieczenia własnej bramki. Szybko się przekonacie że Ojrzyński miał rację i takich wyników jak w jego kadencji przy tak niskim budżecie nie będzie przez wiele lat.
   Nowy porządek organizowany przez przypadkowego właściciela dyletanta w sprawach piłkarskich jego kolesi pomagierów od siedmiu boleści i przytakującego prezesa skończy się tak jak zawsze kończy się odsuwanie fachowców a sprowadzanie ludzi z przypadku. Czyli Arka za 2 lata w 2 lidze może będą akurat derby z Bałtykiem.

   • 43 13

   • Prawda

    Przyznam Ci rację małolat któremu tatuś kupił klub + prezes beton z tego nie będzie nic dobrego piłkarze odchodzą za Free kasy brak obawiam się że to wszystko się rozsypie i znowu będziemy się kopać w czoło w 3 lidze

    • 19 2

  • Możesz nie chodzić jak ci się nie podoba (2)

   • 13 12

   • Przestaje. Kilku moich kumpli również. (1)

    • 16 5

    • miejsce siedzenia

     A moi znajomi zaczną chodzić

     • 5 6

  • nieprawda

   powinien go wywalić dawno
   kibic

   • 10 8

  • bezdomni ale bedziecie trenera miel same potegi trenowal leszcz jak wy (2)

   • 7 11

   • Betony

    Co do trenerow ich jakosci i ilosci to nie zabierajcie glosu. Bo sie osmieszacie!

    • 12 1

   • Do ścieków bucie betonowy

    • 8 1

  • Ojrzyński to charakterny facet

   ...i z taką dziewczynką jak Midak to nie mógł się dogadać. SZKODA

   • 6 3

  • A myślałem,że młody Midak się nie zna na piłce?!Jednak kuma jak zwalnia Ojrzyńskiego.Przecież tego się nie dało oglądać co grali!!dobrze,że narobili tyle pnk. na początku,bo spadek by był na bank!

   • 4 1

 • To wygląda tak jakby chcieli zniszczyć naszą Arkę. (6)

  wyrzucili trenera który odnosił historyczne sukcesy, pozbyli się kilkunastu piłkarzy w tym młodych oddają tylko za ekwiwalent itd. co wy robicie? wy naszą Arkę niszczycie!!!

  • 173 41

  • Niestety.

   Klub trafił w ręce niedojrzałego dyletanta i dlatego wprowadza się te nie zrozumiałe dla nikogo zmiany. A efekt będzie opłakany i szybko się niestety o tym przekonamy.
   Szkoda. Ale wygląda na to że Arka w przyszłym roku będzie pierwszym kandydatem do spadku. A po laniu w superpucharze i odpadnięciu z pucharu Polski wszyscy zatęsknią za Ojrzyńskim i znienawidzą Pertkiewicza.
   No obym się mylił.

   • 31 2

  • LO

   A co ty myślałeś że po takich wynikach trener zostanie.
   Jest przeciętnym trenerem jadącym w Arce na farcie.

   • 27 13

  • (1)

   Idź mi w las z tymi sukcesami. Z każdym kolejnym meczem coraz słabiej się prezentowali nasi zawodnicy. Nie widziałeś wyniki osttnich meczy??? Jak w takim stylu mieli byśmy wejść w nowy sezon to spadek...

   Jestem dobrej myśli bo obecny trener stopuje Arke a ja chce klubu, który chce wygrywać! Szybko wyjdzie polityka zarządu. Co zrobią podczas okienka transferowego. Nie ma co debatować nad rozlanym mlekiem jak się nie rozlało.

   Jesteśmy kibicami i oceniamy efekt pracy! Efekt!!! A nie prognozowanie ruchów zarządu.

   • 6 3

   • Do poziomu gry z ostatnich meczy to będziesz musiał się przyzwyczaić.
    A co do wygrywania to tak każdy chce wygrywać i Arka pewnie za rok znowu zacznie wygrywać niestety w niższej klasie rozgrywkowej.
    Jest o czym debatować jak się widzi dziadostwo w "profesjonalnym" klubie
    Takich głupot jak w Arce nigdzie na świecie się nie robi. Jeżeli więc profesjonalnych klubach piłkarskich działa się inaczej to kim się jest jeżeli wszystko robi się inaczej niż gdzie indziej.
    Przykład proszę trener twierdził że słaba gra wiosną jest pochodną braku dobrego boiska do treningu w lutym i marcu. Co klub zrobił by ten problem rozwiązać nic zmienili trenera by nie zawracał głowy rzeczywistość można albo zaklinać albo zmienić a Arce ekipa pana Midaka postawiła zdecydowanie na zaklęcia. A potem będzie kolejna runda wiosenna i wszyscy będą się zastanawiać dlaczego Arka jak co roku słabiej gra wiosną dlaczego? bo idzie swoją drogą w kontrze do profesjonalnego zarządzania klubem bo woli zaklęcia od rozwiązywania realnych problemów.

    • 1 0

  • (1)

   kolejny widzę profesor od zarządzania klubem i pouczania ludzi co pakuja własna kasę w biznes. zostań ty na kanapie z piwem i czipsami albo zainwestuj sam bo jak widze masz wiedze kosmiczną, buahahhahaha

   • 0 0

   • Pieniądze to nie wszystko

    To że ktoś ma kasę nie oznacza że ma rację.
    Sposób rozstania się trenerem Ojrzyńskim brak komunikacji pana Midaka z kimkolwiek poza swoimi kolesiami pokazuje po prostu słabość i dyletanctwo. Bo znacznie łatwiej jest zadzwonić do kolegi i negatywnie ocenić czyjąś pracę a znacznie trudniej zatrudnić się w Arce na konkretnym stanowisku i pracę wykonać lepiej niż poprzednicy.
    Midak nie musi nic komunikować nie ma obowiązku. Ale to jak się zachowuje obecnie pokazuje jakim niedojrzałym jest jeszcze dzieckiem rozwój intelektualny jest daleko z tyłu za wiekiem.
    Bo mężczyzna miałby odwagę przyjść i rozmawiać o swoich decyzjach nie obowiązek bo takiego nie ma ale odwagę by bronić swoich decyzji by spierać się o swoje racje. Na koniec i tak będzie tak jak on zdecyduje bo jest właścicielem.
    A tak czy ktoś coś wie co się dzieje w Arce?? jakie są cele?? Po co są te działania robione?? Co mają zmienić?? dlaczego??
    Obawiam się że młody pan Midak nic nie mówi bo sam do końca nie zna odpowiedzi na te pytania sam nie jest przekonany w 100% do tego by te decyzje obronić.
    To niestety jest największe zagrożenie dla Arki za klub odpowiadają tego typu ludzie którzy może i mają dobre chęci ale sposoby działania i pomysły na realizacje nie spotykane w profesjonalnych klubach. Po co znowu Arka me eksperymentować pójście własną drogą zamiast korzystać z doświadczeń innych?

    • 3 0

 • Midak biedaku oddaj akcję klubu miastu lub kibicom i odejdź! (2)

  • 136 22

  • co to znaczy oddaj?

   • 7 16

  • Dno.

   Żałosne jest to co wyprawia ten rozkapryszony dzieciak.
   Zwolnił najlepszego trenera w historii klubu ot jak sprzątaczkę z Afryki.
   Żadnego dziękuję. Żadnego uzasadnienia wyjaśnienia. Zero w temacie kto to podpowiedział i dlaczego. A nie mając cywilnej odwagi by bronić swojej decyzji ze strachu narobił w portki i schował się do szafy. Ot trafił nam się Midak.

   • 10 4

 • co to jest za drużyna... (4)

  • 65 34

  • Co to jest za druzyna (2)

   Co szambem bie tak...
   ścieki w gdansku posprzątane???

   • 28 15

   • jeszce nie ponieważ śledzie w nim pływają

    • 13 7

   • sr*ńsk Miasto Wonności

    Oj tam od razu tak dosadnie 'szambem bije'

    • 12 7

  • Szambo i śmieci oto cała wasza lehia

   • 3 1

 • Kiedy sponsor? Co robi dział marketingu??? (4)

  Petrykiewicz odejdź i nie zapomnij tego dzieciaka!

  • 100 9

  • A ty dalej 8 baniek chłopie zrozum nudny jestes!

   • 5 6

  • Petrykiewicz ma odejść?

   A kto to taki?

   • 5 6

  • (1)

   Prezesie Pertkiewicz. W każdym trolejbusie wiozacym rano ludzi do pracy jest co najmniej jeden kandydat na Pana miejsce lepszy od Pana.

   • 10 1

   • A jednak zatrudniają mnie

    Ciekawe prawda? Może jednak nie w każdym trolejbusie

    • 0 1

 • Nowy trener ze Stali Mielec (3)

  Zbigniew Smółka

  • 35 17

  • a co to za frajer? (1)

   Jakis zart? Kim jest ten facet, jakie zespoly prowadzil?

   • 13 15

   • stal mielec. masz napisane!!!

    • 20 3

  • To jest trener na 1 ligę a nie ekstraligę !

   .

   • 0 0

 • (2)

  oby następcą był ktoś lepszy od LO.

  • 24 16

  • Gorszego nie znajdziesz niż ten pseudo trener nie będzie tyle. Rotacji że skladem

   • 2 4

  • nie ktoś

   masz napisane kto, przeczytaj tylko

   • 1 0

 • (2)

  Świetny ruch. Prezesie Midak cała Lechia jest z panem! Brawo!!!!

  • 116 34

  • Czy można coś jeszcze dodać ???

   W sedno. 100% racji

   • 18 2

  • Arkowcy teź !!!

   • 3 2

 • Szkoda, najlepszy trener Arki w historii. Dziękuję za wszystko trenerze (3)

  to działacze Arki z prezesem i mlodym wlascicielem powinni odejść

  • 122 33

  • Przyłączam się. (2)

   Panie trenerze Ojrzyński Dziękuję. Z pana kadencji najbardziej zapamiętam finał pucharu z Lechem w Warszawie siedziałem wśród kibiców w większości z Poznania na neutralnej części trybun byli mili raczej pewni swego bo 5 tygodni wcześniej ograli Arkę 4:1 na jej stadionie. Z tyłu jeden z kibiców tłumaczył co chwilę swojemu koledze coś po włosku. A potem była dogrywka 2 bramki których nie da się zapomnieć i niezapomniane uczucie dumy bo oni wszyscy siedzieli kiedy ja skakałem z całkowicie niespodziewanej radości.
   Arka to nie Barcelona że wygra wszystkie mecze w sezonie i wszystkie możliwe rozgrywki.
   Arka to mały klub z niewielkim budżetem ale w tym roku potrafiliśmy postraszyć najlepszych 1:0 z mistrzem Polski Legią a wcześniej 4:1 z Jagiellonią awans do finału pucharu. Były też porażki 3 z Lechią z czego 2 po tym gdy wiadomo już było że Trener nie zostanie na przyszły sezon bo go właściciel nie lubił a część piłkarzy już dogadała się z nowymi klubami.
   Ogólnie jednak miał pan dobre wynik co potwierdzają wszystkie statystyki i w normalnym klubie dostał by pan podwyżkę i co najmniej 3 letni kontrakt.
   W Arce zarządzający odporni na wiedzę idą własną drogą z dala od rozumu dlatego wszystko musi być inaczej niż w normalnych profesjonalnych klubach (zobaczcie kto jest trenerem Atletico Madryt i dlaczego nie zwolniono go mimo porażek w finale ligi mistrzów z lokalnym rywalem, no to wczoraj od lat ten sam trener wygrał ligę Europy) dlatego sezon 2018/2019 zapowiada się nie najlepiej. Obym się mylił.
   Trenerze Dziękuję.

   • 22 9

   • nie po*raj się za nim

    • 1 4

   • Mieszane uczucia

    Z jednej strony wyniki Ojrzyński miał niezłe albo i bardzo dobre, jak na klub o naszych możliwościach, z drugiej... Za niego nie przychodzi "uznany fachowiec" i nie słychac nic o wzmocnieniu klubu i biciu się o puchary (wtedy ew. zwolnienie miałoby sens, na zasadzie: "Z tym trenerem Arka osiągneła maksa, ale my chcemy zrobić krok do przodu, wejsc na wyższy poziom"), tylko raczej będzie jakaś opcja oszczędnościowa. Trenerem debiutant na tym poziomie, a zawodnikami pewnie jakieś odpady w rodzaju drągala ze Słowacji czy emeryta z Białorusi. Ew ktoś z Mielca :)

    Trudno mi powiedzieć, że jest teraz jakaś "Drużyna" w Gdyni. Może mentalnie tak, ale piłkarsko wyglądało to kiepsko. Arki najczęściej nie dało się oglądać. Rzecz w tym, że w kolejnym sezonie będzie pewnie jeszcze gorzej...

    • 1 0

 • Przyszedł g*wniarz z Warszawy (13)

  I wyrzuca najlepszego trenera w historii klubu.Nie da się z tym niczego zrobić?

  • 136 34

  • tylko bojkot, ARKA to my a nie prezesik z bidakiem. (1)

   • 26 10

   • ARKA to cos wiecej niz palenie rac i darcie ryja.

    Odkupcie udzialy od Midaka to bedziecie mogli powiedziec "ARKA to my".

    Na razie jestescie garsta frustratow, ktorym cos sie wydaje.

    Jest mi przykro, ze w Remondisie placa tak slabo I nie stac cie nawet na jedna akcje ARKI.

    • 11 7

  • Każy ma swój problem,nasz nazywa się Mandziara (7)

   • 29 2

   • (6)

    A nasz problem to KORUPCJA i 84.06 20

    • 9 15

    • Twoj problem nazywa sie zupelnie inaczej. (4)

     Da sie go rozwiazac kiedy jeszcze raz wrocisz do 1 klasy szkoly podstawowej I powtorzysz sciezke edukacyjna.

     Tylko tym razem sie ucz - a problem zostanie rozwiazany.

     • 15 5

     • za to u ciebie jest sytuacja beznadziejna, tobie już nic nie pomoże twardogłowy śledziu (1)

      • 3 8

      • Dziecko - jest po 22 - idź spac.

       • 8 2

     • 14 lat, brak dziewczyny. (1)

      I pośmiewisko na dzielni = nudny frustrat.

      W 84 to jego stary pewnie polerował pazura.

      • 9 2

      • W 84 jego stary pracowal w PGR i nie widzial miasta wiekszego niz Lomza.

       Natomiast sasiad mogl z nim miec cos wspolnego.

       • 7 2

    • No już już.

     To Ty ten kwietnik we Wrzeszczu chciałeś bić ?

     • 12 2

  • bzdura (2)

   najlepszym trenerem był Niciński- to On przygotował zespół z niczego
   a co zrobił obecny- wstyd i nic więcej
   niech odejdzie i nie wraca
   Arka to My

   • 7 8

   • Re

    Opinia bez stron na braci.jestem tego samego zdania
    Ustka z ARKA

    • 4 4

   • puchar, superpuchar, finał PP, 2-krotne utrzymanie ekstraklasy

    rzeczywiści słabizna, co nie?

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

73% ARKA Gdynia
10% REMIS
17% Odra Opole

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 36 64 61.1%
2 Sławek Surkont 37 62 56.8%
3 Renata Koczyńska 37 61 56.8%
4 Roman Sutkowski 33 61 60.6%
5 Mariusz Kamiński 37 61 54.1%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 34 21 5 8 60:34 68
2 GKS Katowice 34 18 8 8 68:35 62
3 Arka Gdynia 34 18 8 8 52:34 62
4 Motor Lublin 34 16 8 10 49:42 56
5 Górnik Łęczna 34 14 13 7 35:29 55
6 Odra Opole 34 15 8 11 42:32 53
7 Wisła Płock 34 14 9 11 46:46 51
8 Miedź Legnica 34 13 12 9 52:36 51
9 GKS Tychy 34 16 3 15 43:47 51
10 Wisła Kraków 34 13 11 10 62:50 50
11 Stal Rzeszów 34 14 6 14 53:60 48
12 Chrobry Głogów 34 11 9 14 35:49 42
13 Znicz Pruszków 34 12 6 16 34:44 42
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 34 10 11 13 56:52 41
15 Polonia Warszawa 34 8 11 15 41:50 35
16 Resovia 34 9 7 18 39:60 34
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 4 11 19 26:59 23
18 Zagłębie Sosnowiec 34 2 10 22 21:55 16
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 34 kolejki

 • ARKA GDYNIA - GKS Katowice 0:1 (0:1)
 • Miedź Legnica - LECHIA GDAŃSK 4:1 (1:1)
 • Odra Opole - Znicz Pruszków 2:0 (1:0)
 • Wisła Płock - Resovia 1:2 (0:1)
 • Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:0)
 • Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
 • Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (0:0)
 • GKS Tychy - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Stal Rzeszów - Polonia Warszawa 1:2 (1:1)

Ostatnie wyniki Arki

44% ARKA Gdynia
17% REMIS
39% GKS Katowice

Relacje LIVE

Najczęściej czytane