Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma mistrza Europy w parach. Rasmus Jensen i Dania w złocie

dak.
27 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Energa Wybrzeże Gdańsk 45:45. Wyszarpany punkt

Trwa doskonała passa żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W sobotę, 27 sierpnia Rasmus Jensen w barwach reprezentacji Danii został mistrzem Europy w parach. Polska w turnieju w Slangerup poprzestała na najniższym stopniu podium. Przypomnijmy, że dzień wcześniej brązowy medal mistrzostw świata do lat 16 wywalczył 14-letni Antoni Kawczyński.

Antoni Kawczyński medalistą mistrzostw świata do lat 16. Przeczytaj relację z dramatycznego finału

Zawody finałowe o Mistrzostwo Europy Par rozegrane zostały na torze w Slangerup. Pierwotnie finał miał zostać rozegrany w ukraińskim Równem. Jednak te plany pokrzyżowała agresja Rosji na Ukrainę.

Ze względu na opady, zostały one przeniesione o kilka godzin. Duńczycy byli głównymi faworytami do wygranej i sprostali wyzwaniu. Rasmus Jensen, który jechał w składzie z Michaelem Jepsenem Jensenem i rezerwowym Jonasem Seifertem-Salkiem. potwierdził tym samym kolejny raz swoją wysoką formę.

Przypomnij sobie, kto przed rokiem z Wybrzeża Gdańsk zdobył tytuł wicemistrza Europy par

Żużlowiec Wybrzeża Gdańsk zdobył 13 punktów i 2 bonusy. Takim samym dorobkiem popisał się jego drużynowy kolega, dzięki czemu Duńczycy stanęli na pierwszym miejscu podium. Dla reprezentantów tego kraju to pierwsze złoto w tym turnieju.

Srebro przypadło Czechom. Z dobrej strony pokazał się Vaclav Milik który do spółki z Janem Kvechem przywieźli 23 pkt. O dwa punkty mniej uzbierali reprezentanci Polski. Prawie dobrze spisał się Grzegorz Zengota, ale w jednym wyścigu dojechał jako ostatni. Słabiej poszło Norbertowi Krakowiakowi.

Poznaj decyzje transferowe w sprawie młodzieżowców oraz U-24 w Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mistrzostwa Europy Par. Wyniki:

1. Dania - 26 pkt.
Rasmus Jensen - 13+2 (3,1,2,3,2*,2*)
Michael Jepsen Jensen - 13+2 (2*,3,0,2*,3,3)