Wiadomości

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy wznowią treningi 18 czerwca

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, żużlowcy mogą już wznowić treningi na torze. W Gdańsku poczekają do 18 czerwca, gdyż sezon w I lidze ruszyć ma w połowie lipca, a i tak termin ten nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia.
Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, żużlowcy mogą już wznowić treningi na torze. W Gdańsku poczekają do 18 czerwca, gdyż sezon w I lidze ruszyć ma w połowie lipca, a i tak termin ten nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

Choć żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk mogą już wznowić treningi na torze, jazdy na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego planowane są dopiero na 18 czerwca. - Rozgrywki najwcześniej wrócą w połowie lipca. Ten sezon wymaga oszczędności i nikt nie będzie zużywał sprzętu na ponad miesiąc przed ligą, tym bardziej, że nie ma w tej chwili zgody na organizację sparingów - mówi trener Mirosław Berliński, który wciąż czeka na oficjalne decyzje w sprawie startu eWinner 1. Ligi Żużlowej.Kibice wrócą na stadiony 19 czerwcaKluby żużlowe w Polsce mogą już organizować treningi na torze. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych oraz limitów co do liczby uczestników (7 zawodników na obiekcie, 4 na torze), kluby PGE Ekstraligi w piątek rozpoczęły przygotowania do sezonu, który ruszy w połowie czerwca.

Także w piątek, licencję toru na sezon 2020 odebrało Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Na razie podopieczni Mirosława Berlińskiego nie będą jednak trenować. Dlaczego?

- Wciąż nie ma decyzji co do startu eWinner 1. Ligi Żużlowej. Rozgrywki najwcześniej wrócą w połowie lipca. Ten sezon wymaga oszczędności i nikt nie będzie zużywał sprzętu na ponad miesiąc przed ligą, tym bardziej, że nie ma w tej chwili zgody na organizację sparingów - wyjaśnia Berliński.

Tomasz Chrzanowski: Treningi w żużlu generują za duży koszt- Druga rzecz to kwestia nieobecności zawodników zagranicznych. O ile ci z ekstraligi przeszli dwa tygodnie kwarantanny i obecnie przebywają w Polsce, wciąż nie wiemy jak te przepisy będą miały się do naszego szczebla rozgrywek. Rozpoczęcie treningów na torze planujemy wstępnie 18 czerwca. Wcześniej wrócą natomiast do zajęć nasi adepci - dodaje szkoleniowiec
Przypomnijmy, że w składzie Zdunek Wybrzeża są: Duńczycy Mikkel Bech, Peter KildemandRasmus Jensen, Szwed Jacob Thorssell i Rosjanin Alekandr Kajbuszew. Większość z nich trenuje na motocrossie lub ma okazję do pojedynczych treningów na torze w swoich krajach.

Zdunek Wybrzeże. Zrzutka dla kibiców. Potrzeba 100 tys. złGdyby pod ich nieobecność Wybrzeże zdecydowało się zorganizować treningi, ich uczestnikami byliby krajowi seniorzy: Krystian Pieszczek, Kacper GomólskiRobert Chmiel oraz juniorzy: Karol Żupiński, Piotr Gryszpiński, Alan SzczotkaAmadeusz Szulist. Pierwsze a zarazem ostatnie treningi w Gdańsku żużlowcy odbyli w tym roku na początku marca, tuż przed decyzją o wstrzymaniu sezonu ze względu na pandemię.

Opinie (34) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 11.07.2020 godz. 16:30 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

91%

147 typowań

x

0%

0 typowań

2

9%

14 typowań

TYPUJ!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 0 0 0 0 0:0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
3 eWinner Apator Toruń 0 0 0 0 0:0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0 0:0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
6 Unia Tarnów 0 0 0 0 0:0 0
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0
8 ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0

Terminarz

11.07 (sob) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Unia Tarnów LIVE!
18.07 (sob) Lokomotiv Daugavpils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
25.07 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Start Gniezno
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane