• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk chce być mocniejszy. Czy warto wymienić Polaka?

Mikołaj Pachniewski
19 września 2023, godz. 15:00 
Opinie (235)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Daniel Kaczmarek nie otrzymał wciąż oferty od Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Klub chce bowiem wzmocnić obsadę krajowego seniora. Daniel Kaczmarek nie otrzymał wciąż oferty od Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Klub chce bowiem wzmocnić obsadę krajowego seniora.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk chce znacząco wzmocnić skład na sezon 2024. Pozycją, którą objąć mają zmiany ma być polski senior. Stąd zaawansowane negocjacje m.in. z Krzysztofem Kasprzakiem. Oferty wciąż nie dostał za to Daniel Kaczmarek. - Klub dobrze robi, że negocjuje najpierw z Kasprzakiem, który jest najciekawszym nazwiskiem na rynku. Uważam, że będzie lepszy od Kaczmarka i będzie pewniejszym punktem - uważa Dariusz Stenka, jeden z najskuteczniejszych żużlowców Wybrzeża w historii.Czy Zdunek Wybrzeże Gdańsk powinno wymienić Daniela Kaczmarka na mocniejszego zawodnika?

Chcą być mocniejsi. Co z Polakami?Zdunek Wybrzeże Gdańsk cały czas jest na etapie negocjacji i rozmów z zawodnikami odnośnie sezonu 2024. Zarząd klubu prowadzi rozmowy zarówno z zawodnikami zagranicznymi, jak i krajowymi. To właśnie pozycja polskiego seniora jest obecnie obecnie na tapecie. Powód?

Wybrzeże chce znacząco wzmocnić krajową formację i sięgnąć po indywidualnego wicemistrza świata z 2014 roku, czyli Krzysztofa Kasprzaka. Do porozumienia ma być całkiem blisko, gdyż rozbieżności finansowe obu stron nie są duże.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zyska atrakcyjniejsze widowiska? Przeczytaj o pracach torowych na stadionie Zdunek Wybrzeże Gdańsk zyska atrakcyjniejsze widowiska? Przeczytaj o pracach torowych na stadionie

Ponadto na liście transferowej Zdunek Wybrzeża Gdańsk znaleźli się: Mateusz Tonder z H.Skrzydlewska Orła Łódź (dostał już ofertę), wychowanek Krystian Pieszczek, który obecnie ściga się dla Texcom Stali Rzeszów oraz Szymon Szlauderbach z Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Oferty wciąż nie otrzymał za to Daniel Kaczmarek, który w tym roku ścigał się nad morzem.

Zawodnik

Daniel Kaczmarek

Daniel Kaczmarek

ur.
1997
wzrost
180 cm
ocena z sezonu
3.95 (1069 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Wychowanek Unii Leszno rok temu otrzymał szansę od Wybrzeża, które przyparte do muru, "wyciągnęło" go z II ligi. Trzeba przyznać, że poradził sobie całkiem przyzwoicie, dobrze punktując w kilku spotkaniach, ale nie zbliżył się nawet do średniej biegopunktowej, którą w 2022 roku osiągnęli Jakub Jamróg (1,869 pkt/bieg) czy Adrian Gała (1,712 pkt/bieg). Dla przypomnienia, Kaczmarek "wykręcił" średnią 1,554 pkt/bieg.Postawę gdańskich działaczy chwali Dariusz Stenka, były znakomity żużlowiec, legenda Wybrzeża Gdańsk, który uważa, że klub powinien za wszelką cenę zatrudnić Kasprzaka.

- Klub dobrze robi, że negocjuje najpierw z Kasprzakiem, który jest najciekawszym nazwiskiem na rynku. Jeździł przecież tyle lat w ekstralidze i choć miał słaby sezon to w słabszej I lidze gwarantuje wysokie zdobycze punktowe. Uważam, że będzie lepszy od Kaczmarka i będzie pewniejszym punktem. Nie ma za dużego wyboru na rynku, a od czegoś budowę składu trzeba zacząć. Należy zaryzykować i postarać się o pozyskanie Kasprzaka - uważa Stenka.
Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Sam zgłosił się do klubu, powinni dać mu drugą szansę? Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Sam zgłosił się do klubu, powinni dać mu drugą szansę?

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra
2 ROW Rybnik
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
Tabela wprowadzona: 2023-10-23
 • Play off-off dla zespołów z miejsc 1-6 po sezonie zasadniczym
 • ćwierćfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 59:31 (pierwszy mecz 60:30)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Trans MF Landshut Devils 53:37 (45:44)
 • Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik 50:40 (39:51)
 • półfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35 (47:42)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik 46:44 (41:49)
 • finał:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 58:32 (50:40)
 • awans do ekstraligi: Enea Falubaz Zielona Góra
 • Zespoły na miejscach 7-8 sklasyfikowane zostały na podstawie wyników sezonu zasadniczego.
 • Po zakończeniu sezonu decyzję o wycofaniu się z rozgrywek I ligi w kolejny sezonie ogłosił Trans MF Landshut Devils, co zapewne pozwoli na tym poziomie pozostać InvestHousePlus PSŻ Poznań, który to jako najsłabszy zespół I ligi miał być zdegradowany.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (235)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Filippo Xyz 16 35 81.3%
2 Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3 Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4 Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5 Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane