• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie idzie po zakupy żużlowców. Czeka na kłopoty rywali

jag., mip
23 lutego 2023, godz. 15:00 
Opinie (85)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 49:41. Niewykorzystane osłabienie
M.in. Nicolai Klindt, który na ten sezon został zakontraktowany przez Zdunek Wybrzeże Gdańsk, już w trakcie ubiegłorocznych rozgrywkach zmienił klub na zasadzie wypożyczenia. M.in. Nicolai Klindt, który na ten sezon został zakontraktowany przez Zdunek Wybrzeże Gdańsk, już w trakcie ubiegłorocznych rozgrywkach zmienił klub na zasadzie wypożyczenia.

Mimo pozyskania nowego sponsora strategicznego, Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie ruszy od razu po zakupy nowych żużlowców. Zamiast wydawać już teraz około 300 tysięcy złotych na wypożyczenie krajowego seniora, klub najwyraźniej zamierza poczekać aż w... tarapaty finansowe wpadną rywale. - Wydaje mi się że niektórzy koledzy prezesi przelicytowali - mówi nam Tadeusz Zdunek, prezes gdańskiego klubu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie idzie po zakupyJak informowaliśmy Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sponsora strategicznego pozyskał Pollcoper. Jednak mimo nawiązania współpracy z firmą Piotra Rusieckiego, prezesa ekstraligowej Unii Leszno, nasz klub nie zamierza od razu ruszyć na zakupy nowych żużlowców.

Czy umowa ze sponsorem przerodzi się we współpracę Wybrzeża Gdańsk z Unią Leszno?Co prawda jedynym krajowym seniorem zakontraktowany na 2023 rok jest Daniel Kaczmarek to i przy obsadzie tych pozycji zachowywana jest wstrzemięźliwość. Obecnie decydując się na wypożyczenie, trzeba liczyć się bowiem z wydatkiem około 300 tysięcy złotych.

Tadeusz Zdunek: Wszystkie pozycje seniorskie zabezpieczone- Mamy w zespole bardzo ciekawych zawodników na pozycjach U-24 oraz U-23, co sprawia że wszystkie 5 seniorskich pozycji jest zabezpieczone i nie ma potrzeby wykonywać żadnych nerwowych ruchów w tym momencie - mówi nam Tadeusz Zdunek, prezes gdańskiego klubu.

18.10.2022 Trojmiasto.pl: kevlar do składu i zagraniczni żużlowcy na U-23 i U-24Te słowa wskazują, że Zdunek Wybrzeże za podstawowy obecnie uznaje model składu, który przedstawialiśmy jako możliwy już w połowie października ubiegłego roku. W grze jest zatem tzw. metoda "kevlar w składzie".

Metoda kevlar w składzie w grzePod pozycją seniora wpisywany byłby młody krajowy zawodnik, który nie brałby udziału w meczu. W każdym przewidzianym dla niego wyścigu zastępowany byłby przez wpisanego pod numerem 8 lub 16 żużlowca zagranicznego do lat 23.

Możesz wylicytować miejsce w składzie Zdunek Wybrzeża Gdańsk oraz dorzucić się do sprzętu dla klubowego wychowankaPrzypomnijmy, że Zdunek Wybrzeże zakontraktował dwóch zawodników, którzy mogą wystąpić w tej roli: Duńczyka Madsa Hansena i Australijczyka Keynana Rewa. Jeden z nich mógłby zastępować na przykład Jakuba Kowalskiego, który jest żużlowcem gdańskiego klubu, ukończył 16 lat, a zatem może być wystawiany do meczów ligowych, ale jeszcze nie ma podpisanego aneksu finansowego z klubem na 2023 rok.

Finanse kluczem do zrozumienia sytuacjiI właśnie finanse są kluczem do zrozumienia obecnej sytuacji. Obrana koncepcja przez Zdunek Wybrzeże jest o tyle ryzykowna, że nie ma alternatywy na wypadek kontuzji lub też słabej formy nawet jednego z zawodników, którzy są uznawani za podstawowych.

Przypomnij sobie, jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk szukał wypożyczenia w trakcie poprzedniego sezonuW poprzednim sezonie, który rozpoczął się od trzech porażek, Zdunek Wybrzeże w trybie awaryjnym musiał szukać wypożyczenia. I ostatecznie zapłacił około 300 tysięcy złotych do Łodzi za Timo Lathtiego, gdyż Duńczyk Nicolai Klindt, który jest w obecnej kadrze, wówczas wybrał przenosiny z Ostrowa Wielkopolskiego do Rybnika, a jego wypożyczenie było o 100 tys. tańsze niż to, które musiał zrealizować gdański klub.

Które kluby przelicytowały?Teraz przy ul. Zawodników panuje przekonanie, że jak ktoś znajdzie się w kłopotach finansowych, to będą to... rywale.

- Czeka nas bardzo ciekawy sezon, bo słysząc jak wyglądały licytacje o niektórych zawodników, wydaje mi się że niektórzy koledzy prezesi przelicytowali - dodaje Tadeusz Zdunek.

Czy ten żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk nie za bardzo igra z losem?Dotychczas seniorscy żużlowcy odchodzili na wypożyczenia wówczas, gdy nie mieli miejsca w drużynach, z którymi mieli ważne kontrakty. Czyżbyśmy teraz mieli odejścia wynikające z braku pokrycia finansowego przez kluby przyjętych na siebie zobowiązań?

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

79% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 5 typowań REMIS
20% 63 typowania Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

jag., mip

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (85)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

InvestHousePlus PSŻ Poznań
96% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
3% InvestHousePlus PSŻ Poznań

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra 6 6 0 0 309:231 12
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 4 0 2 287:273 8
3 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 207:195 6
4 Trans MF Landshut Devils 7 3 0 4 268:274 6
5 InvestHousePlus PSŻ Poznań 7 3 0 4 306:323 6
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 3 0 4 284:303 6
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 7 2 0 5 255:283 4
8 ROW Rybnik 7 2 0 5 297:331 4
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Wyniki 7 kolejki

 • ebebe PSŻ Poznań - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 49:41
 • Trans MF Landshut Devils - ROW Rybnik 50:40
 • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Enea Falubaz Zielona Góra 35:55
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Abramczyk Polonia Bydgoszcz (przełożony na 01.07)
 • Zaległy mecz 5. kolejki
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 49:41

Ostatnie wyniki

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1 czerwca 2023, godz. 18:00
89% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
10% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
28 maja 2023, godz. 14:00
24% ebebe PSŻ Poznań
0% REMIS
76% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Grzegorz Szlachcikowski 7 18 85.7%
2. Arkadiusz Kunowski 7 16 71.4%
3. Mariusz Kamiński 7 16 71.4%
4. Henryk Kiszka 7 16 71.4%
5. Janusz Ciopcinski 7 16 71.4%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane