• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk porozumiał się z kapitanem. Nicolai Klindt ma zostać

dak., jag.
25 września 2023, godz. 13:10 
Opinie (283)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk. Eryk Kamiński czeka na rywala do składu żużlowców
Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Nicolai Klindt osiągnęli porozumienie ws. nowego kontraktu. Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Nicolai Klindt osiągnęli porozumienie ws. nowego kontraktu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk porozumiał się z kapitanem w sprawie nowej umowy. W 2024 roku ma nadal startować Nicolai Klindt. Jednak nie bacząc na ubiegłoroczne perypetie klub nie podpisał kontraktu, a ponownie poprzestał na nieformalnych uzgodnieniach. Tym samym oficjalnie ważne umowy na przyszłym sezon mają tylko nadal młodzieżowcy: Miłosz Wysocki i Bartosz Tyburski.Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ci zagraniczni żużlowcy są na celowniku klubu Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ci zagraniczni żużlowcy są na celowniku klubu

Zdunek Wybrzeże Gdańsk porozumiał się z kapitanemNicolai Klindt będzie kapitanem Zdunek Wybrzeże Gdańsk także w sezonie 2024. Klub i żużlowiec zawarli porozumienie w sprawie nowego kontraktu.

- Cieszę się na kolejny sezon w Gdańsku, bo im dłużej tu jestem, tym lepiej czuję się w Wybrzeżu. Najbliższe kilka tygodni muszę jeszcze nosić kołnierz ortopedyczny, natomiast po czym czasie będę mógł ruszyć z pełną rehabilitacją i rozpocząć przygotowania pod kątem następnego sezonu. Wiem, że mogę dać z siebie jeszcze więcej - mówi Klindt.


Warto podkreślić, że Duńczyk zawarł słowne porozumienie, ale póki co nie podpisał żadnych oficjalnych dokumentów, w tym również ani kontraktu ani prekontraktu. Przypomnijmy, że ten ostatni w tym roku został włączony do regulaminu Polskiego Związku Motorowego.

Ta umowa pozwala się na wiązanie się żużlowców z dowolnym klubem bez czekania na początek okna transferowego, które otwiera się w listopadzie. To zabezpieczenie dla klubów na wypadek, gdyby żużlowcy zmieniali zdanie przed zawieraniem kontraktów. W tym przypadku grążą im kary finansowe oraz zawieszenia.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk chce być mocniejszy. Czy warto wymienić Polaka? Zdunek Wybrzeże Gdańsk chce być mocniejszy. Czy warto wymienić Polaka?

Do jednej z takich historii doszło nie tak dawno, bo przecież przed ubiegłym sezonem. Rasmus Jensen, Adrian GałaTimo Lahti porozumieli się wstępnie z Wybrzeżem, ale ostatecznie żaden z nich w Gdańsku nie pozostał.

Zawodnik

Nicolai Klindt

Nicolai Klindt

ur.
1988
wzrost
178 cm
ocena z sezonu
4.49 (953 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Przypomnijmy również, że Klindt do Wybrzeża dołączył przed sezonem 2023. kapitan z powodu kontuzji sezon zakończył przedwcześnie, bo na ostatnim meczu rundy zasadniczej w Ostrowie Wielkopolskim. Mimo to i tak był najskuteczniejszym zawodnikiem w gdańskiej drużynie. W 73 wyścigach zdobył 149 pkt. i 5 bonusów co dało mu średnią biegową 2,110 i średnią meczową 10,64. W domowych meczach zdobywał średnio 2,027 pkt. na wyścig, a na wyjazdach 2,194. Te statystyki sprawiły, że był dziewiąty najskuteczniejszym zawodnikiem 1. Ligi Żużlowej.

Jeśli obie strony już oficjalnie zwiążą się na kolejny sezon, Klindt będzie drugim zawodnikiem Wybrzeża na sezon 2024. Póki co jedynym żużlowcem z ważną umową jest Miłosz Wysocki, który jako młodzieżowiec może jeździć jeszcze przez kolejne dwa lata, a kontrakt w Gdańsk ma ważny jeszcze przez rok.

Umowę ważną ma także 18-letni Bartosz Tyburski, który w tym roku zadebiutował w I lidze, ale na ogół pełnił rolę tzw. kevlara, zastępowanego przez innych zawodników.Kto jeszcze?Ponadto menadżerem zespołu pozostanie Eryk Jóźwiak, który w tej roli prowadził Wybrzeże już w dwóch ostatnich sezonach.

Natomiast co do reszty kadry, klub cały czas czeka na decyzję Madsa Hansena. Od decyzji Duńczyka, który startował jako zawodnik U-24 i U-23, w dużej mierze zależy skład drużyny.

Na pewno nie będzie w niej Keynana Rewa. Australijczyk po okresie wypożyczenia wróci do Leszna. Ponadto nie należy oczekiwać pozostania: Michaela Jepsena-Jensena, a tym bardziej Norberta Kościucha, który zresztą rozwiązał kontrakt już dzień przed rewanżowym meczem w fazie play-off. Kończy się też wypożyczenie z Grudziądza Sewerynowi Orgackiemu.Ponadto waży sie los Daniela Kaczmarka, do którego nie jest obecnie przekonany gdański klub. To czy zostanie zależeć będzie m.in. od tego, jaka koncepcja zostanie ostatecznie przyjęta na budowanie składu po określeniu się Hansena.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ruchy transferowe przed sezonem 2024:Ważne kontrakty: Miłosz Wysocki, Bartosz Tyburski

Mają zostać: Nicolai Klindt (paszport: Dania), Eryk Jóźwiak (menadżer)

Mogą zostać/mogą odejść: Mads Hansen (Dania), Daniel Kaczmarek

Mogą przyjść: Krzysztof Kasprzak (poprzedni klub: Wilki Krosno), Adrian Gała (PSŻ Poznań)

Mają odejść: Michael Jepsen-Jensen (Dania), Mateusz Łopuski - obaj koniec kontraktów

Odeszli: Norbert Kościuch (rozwiązany kontrakt), Keynan Rew (Australia, koniec wypożyczenia z Unii Leszno), Seweryn Orgacki (koniec wypożyczenia z GKM Grudziądz)
dak., jag.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (283)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra
2 ROW Rybnik
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
 • Play off-off dla zespołów z miejsc 1-6 po sezonie zasadniczym
 • ćwierćfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 59:31 (pierwszy mecz 60:30)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Trans MF Landshut Devils 53:37 (45:44)
 • Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik 50:40 (39:51)
 • półfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35 (47:42)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik 46:44 (41:49)
 • finał:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 58:32 (50:40)
 • awans do ekstraligi: Enea Falubaz Zielona Góra
 • Zespoły na miejscach 7-8 sklasyfikowane zostały na podstawie wyników sezonu zasadniczego.
 • Po zakończeniu sezonu decyzję o wycofaniu się z rozgrywek I ligi w kolejny sezonie ogłosił Trans MF Landshut Devils, co zapewne pozwoli na tym poziomie pozostać InvestHousePlus PSŻ Poznań, który to jako najsłabszy zespół I ligi miał być zdegradowany.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Filippo Xyz 16 35 81.3%
2 Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3 Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4 Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5 Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane