• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk uzupełnił skład żużlowców. Pierwsze treningi na torze

jag.
6 marca 2023, godz. 15:15 
Opinie (40)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ci zagraniczni żużlowcy są na celowniku klubu
Jakub Kowalski został włączony do składu I-ligowej drużyny Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Jakub Kowalski został włączony do składu I-ligowej drużyny Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zdecydował, że do składu I-ligowej drużyny włączony został Jakub Kowalski. Natomiast klub twierdzi, że jeszcze nie podjął decyzji, którego z juniorów wypożyczy z Unii Leszno, choć jest już łączony z nim Antoni Mencel. We wtorek, 7 marca podopieczni Eryka Jóźwiaka wyjadą na tor, ale jeszcze nie przy ul. Zawodników. Ten obiekt, jeśli nie dojdzie do załamania pogody, ma być gotowy na 17 marca.Sprawdź, którzy żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk pojadą w Speedway BundeslidzeZdunek Wybrzeże Gdańsk w listopadzie zaprezentował tylko siedmiu żużlowców I-ligowej drużyny, w tym Mateusza Łopuskiego, który uprawienia do seniorskich startów nabędzie dopiero 15 maja, czyli w dniu, w którym skończy 16 lat. W identycznym składzie drużyna zaliczyła w minionym tygodniu zgrupowanie.

- Zgodnie z decyzją menedżera, do kadry zespołu zostanie włączony wychowanek Jakub Kowalski, który na ten moment przewidziany będzie przede wszystkim do startów w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Kuba, który ostatnie tygodnie spędza startując na motocrossie, dołączy do nas w połowie marca - informuje Rafał Sumowski, rzecznik prasowy gdańskiego klubu.

Czym zadziwił Daniel Kaczmarek podczas zgrupowania Zdunek Wybrzeża Gdańsk?Przypomnijmy, że Kowalski 16 lat skończył 15 grudnia ubiegłego roku, a w marcu 2022 roku pomyślnie zdał egzamin na licencję żużlową. Może zatem być uwzględniany w składzie od 1. kolejki w I lidze.

Menedżer Eryk Jóźwiak to właśnie Kowalskiego będzie mógł wpisać do składu pod jedną z pozycji seniorskich, jeśli będzie korzystać z tzw. metody "Kevlar w składzie". Wówczas w trakcie meczu 16-latek będzie zastępowany przez Australijczyka Keynana Rewa, który przewidziany jest do startów z pozycji zawodnika U-23.

Który z żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk jest najlepszym piłkarzem?Natomiast klub nie potwierdza doniesień Przeglądu Sportowego, że jest już zdecydowany na wypożyczenie konkretnego juniora. W tym kontekście wymieniony został Antoni Mencel.

- Na ten moment nie zapadła żadna decyzja dotycząca pozyskania juniora. W tej kwestii monitorujemy rynek i trzymamy rękę na pulsie - dodaje rzecznik Sumowski.

Prezes Zdunek Wybrzeża Gdańsk uważa, że rywala przelicytowali. Co może się wydarzyć?Niemal dokładnie na miesiąc przed inauguracją sezonu w I lidze gdańscy żużlowcy rozpoczynają treningi na torze. Michael Jepsen JensenMads Hansen od wtorku, 7 marca do czwartku, 9 marca trenować będą z reprezentacją Danii na torze w Debreczynie.

Natomiast Nicolai Klindt, wybrany kapitanem Zdunek wybrzeża, sprawdzi się we we włoskim Lonigo od 9 do 12 marca.

Czy umowa ze sponsorem przerodzi się we współpracę Wybrzeża Gdańsk z Unią Leszno?Pozostali żużlowcy Zdunek Wybrzeża na pierwsze treningi na torze liczą w Gdańsku. Na razie obowiązują ustalenia, że pierwsze tegoroczne zajęcia przy ul. Zawodników mają odbyć się 17 i 18 marca. Oczywiście, jeśli na to pozwoli aura.

Pod względem techniczny nie powinno być problemów. Nowe bandy pneumatyczne co prawda nie są jeszcze zainstalowane, ale mają być już zamówione i w przysłowiowej "drodze". Natomiast na wykonanie niezbędnych pracy związanych z przygotowaniem do jazdy żużlowców na torze, wystarczy jeden dzień.

Zbiórki i licytacje w Zdunek Wybrzeże GdańskW pierwszych treningach w Gdańsku mają uczestniczyć wszyscy żużlowcy zakontraktowani przez Zdunek Wybrzeże na sezon 2023. Rew ma przyjechać bezpośrednio po prezentacji, którą w przededniu ma zaplanowano w angielskim Ipswich Witches.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

79% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 5 typowań REMIS
20% 63 typowania Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

jag.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (40)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane