Koszykarki Basketu triumfowały w Toruniu

24 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Trener Katarzyna Dydek może być zadowolona z zespołowej gry swojej drużyny, która przyczyniła się do czwartej wygranej w sezonie TBLK. Trener Katarzyna Dydek może być zadowolona z zespołowej gry swojej drużyny, która przyczyniła się do czwartej wygranej w sezonie TBLK.

Koszykarki Basketu udowodniły w sobotę, że chcą w tym sezonie walczyć o miejsce w górnej szóstce Tauron Basket Ligi Kobiet. Pokonały w Toruniu miejscową Energę 78:69 (18:11, 24:26, 18:20, 18:12). Zespół Katarzyny Dydek pokazał zespołową koszykówkę. W całym spotkaniu uzbierał aż 29 asyst.

Energa: Macaulay 19 (15 zb.), Ajavon 9 (10 as., 5 st), Skorek 6, Misiek 2, Alikina 2 oraz Idczak 16 (2x3), Walich 6, Szczechowiak 7, Kelley 1

BASKET: A. Bibrzycka 26 (3x3, 5 as.), Wilson 12 (10 zb.), Johnson 12 (7 zb.), Skerović 8 (9 as., 7 st.), M. Bibrzycka 2 oraz Troina 6 (6 zb.), Jakubiuk 6 (5 zb.), Kotnis 4, Podgórna 2, Suknarowska 0

Początek sezonu w wykonaniu Energi Toruń był zaskoczeniem. Zespół ten przegrał do soboty trzy z pięciu meczów. To dawało nadzieję koszykarkom z Gdyni na kolejne spotkanie walki i czwarte ligowe zwycięstwo.

Tradycyjna wyjściowa piątka Basketu bardzo dobrze rozpoczęła mecz. Poza Magdą Bibrzycką każda koszykarka znajdująca się w niej zdobyła szybko punkty. Gdy w 4 min. drugi raz do kosza trafiała Shawnice Wilson przyjezdne prowadziły już 11:2.

Z przewagą w okolicach 10 pkt Basketowi udało się dograć do końca pierwszej kwarty. Zakończyła ją celnym rzutem z półdystansu Tatiana Troina (11:18). Drugą rozpoczęła punktami Agnieszka Bibrzycka. Ta część spotkania należała do skrzydłowej. W sumie zdobyła w niej aż 13 pkt. Gdy trafiała do kosza w 20 min. Basket prowadził 42:34. Połowę zakończyła jednak trójką Weronika Idczak.

Koszykarka Energi zdobyła dla swojej drużyny pierwsze 4 pkt po przerwie. Odpowiedź w wykonaniu Magdy Bibrzyckiej oraz Wilson i w 24. min. było 51:41 dla Basketu. Za chwilę wolnego dorzuciła Agnieszka Bibrzycka i gdynianki po raz kolejny zdobyły bezpieczną przewagę.

13 pkt wynosiła ona w 27. min. po wolnym Paris Johnson. 8 kolejnych punktów zdobyły jednak rywalki i mecz stał się znowu wyrównany. Gorąco gdyniankom zrobiło się na początku czwartej kwarty. Taki stan spowodowało trafienie Matee Ajavon i Energa przegrywała już tylko 59:60. Jakby tego mało w 33. min. prowadzenie zapewniła jej Victoria Macaulay (65:64).

Odbiła je rywalkom pierwszym trafieniem w meczu Kamila Podgórna, a po chwili kolejne punkty z linii rzutów wolnych dołożyła Agnieszka Bibrzycka (65:68). Skrzydłowa trafiła w następnej akcji za trzy, a gdy pod kosz weszła Jelena Skerović było 73:68 dla Basketu. Gdynianki wzmocniły w ostatnich trzech minutach kwarty obronę i wywiozły z Torunia zwycięstwo.

Wyniki 6 kolejki

• Energa Toruń - BASKET GDYNIA 69:78 (11:18, 26:24, 20:18, 12:18)
  • MUKS Poznań - MKS Polkowice 74:81 (17:16, 20:25, 24:17, 13:23)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 88:83 (16:21, 20:18, 14:21, 22:12, d. 16:11)
  • Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 85:53 (24:13, 25:15, 18:20, 18:5)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 58:55 (10:17, 21:8, 8:14, 19:16)
  • Wisła Can-Pack Kraków - MKK Siedlce 93:57 (38:9, 21:16, 17:14, 17:18)

• 24 1

• Cieszy gra, cieszy kolejne zwycięstwo i widać chemię w zespole !

Brawo Biba i reszta zespołu

• 22 1

• kto tam Bibe krytykowal?

Po kontuzji, zdrowie już nie te, a bez Niej Basket nie prezentowały się tak dobrze-rzecz jasna, w porównanie z poprzednim sezonem? Jest niezle.

• 18 1

• To na następnum meczu

Jest szansa, że pojawi się więcej niż tych 100-200 widzów. Bardzo dobrze!

• 19 1

• (3)

Brawo dziewczyny ' A " Biba " szacun . Gdynia Ciebie Kocha !

• 18 1

• (2)

Zamiast chodzić na kopaczy Arki ,lepiej na kosz. Zarówno na dziewczyny jak i na Asseco .

• 15 1

• (1)

Mocno popieram tę opinię i tak dokładnie robię czyli koszykówka i piłka ręczna na tak a kopaczom Arki stanowcze -NIE !!!.