Zgoda - Nata AZS AWFiS 24:34

22 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarki ręczne Naty AZS AWFiS Gdańsk zostały samodzielnymi liderkami ekstraklasy! Podopieczne Jerzego Cieplińskiego pokonały na wyjeździe Zgodę Ruda Śląska 34:24 (16:9). Bystrzyca Lublin padła w Lubinie.

NATA: Łotariewa, Piłatowska - Truszyńska 1, Kapała, Zimna 2, Bołtromiuk 3, Tyda, Stachowska 3, Siódmiak 10, Kamielina 2, Kudłacz 10, Strzałkowska 3, Wilamowska.

To drugie miejsce, w którym gdańszczanki przegrały w sezonie zasadniczym, a teraz wzięły rewanż. Los Vitaralu podzieliła Zgoda, przy czym tym razem zemsta była zdecydowanie bardziej surowa.

- Zgoda chyba pamiętała przede wszystkim o tym, że w ostatnim meczu u nas pierwszą połowę przegrała aż 6:22. To odebrało jej wiarę w powodzenie - mówi Jerzy Ciepliński.

Jeszcze w szóstej minucie gospodynie prowadziły 3:2. W szesnastej było 11:4, ale już dla Naty. Na dziewięć trafień akademiczek rywalki odpowiedziały skutecznie tylko raz! - Co się wydarzyło? Niewiele. Wystarczyła nasza poprawna gra w obronie, dzięki której mogliśmy wyprowadzać kontry. Dobrą tego dnia formę strzelecką zasygnalizowały Karoliny - Siódmiak i Kudłacz. Po przerwie cały czas wynik kręcił się wokół dziesięciu bramek na naszą korzyść - dodaje akademicki szkoleniowiec.

Już pod koniec pierwszej połowy w Nacie zaczęły następować zmiany. Jako pierwsza wolne otrzymała Galina Łotariewa. Do bramki weszła Beata Piłatowska. Broniła na tyle dobrze, że w pomeczowej ocenie została wyróżniona zaraz po zawodniczkach, które zdobyły najwięcej bramek.

Druga dobra wiadomość, czyli przegrana Bystrzycy w Lubinie, dotarła do gdańszczanek podczas kolacji.

Pozostałe wyniki 25. kolejki o miejsca 1-6:
Mercus Zagłębie Lubin - Bystrzyca Lublin 22:21 (13:8), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - EB Start Elbląg 29:23 (14:10).

O miejsca 7-12:
Kolporter Kielce - AZS AWF Katowice 21:18 (8:10), Łącznościowiec Szczecin - Piotrcovia 32:22 (17:12), Sośnica Gliwice - Meble-Ryś Gościbia Sułkowice 22:18 (11:12).