Zgrupowanie pod znakiem 1:1

12 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarze Arki wynikiem 1:1 zakończyli trzeci z czterech sparingów, które mieli zaplanowane w Turcji. Na pożegnanie drugiego zagranicznego zgrupowania gdynianie zremisowali z FK Ventspils. Do przerwy 1:0 prowadzili wiceliderzy łotewskiego elity. Końcowy rezultat ustalił Maciej Szmatiuk.

Szmatiuk 60 - Tukura 40

ARKA: Moretto - Bruma, Rozić (80 Żołnierewicz), Szmatiuk, Noll (60 Bednarek) - Płotka - Labukas (60 Duarte), Zawistowski (80 Czoska), Burkhardt, Bożok (46 Glavina) - Mawaye (46 Ross).

Przed rokiem Arka pokonała Ventspils 3:1, ale gole strzelali piłkarze, których nie ma już w gdyńskim zespole (Bartosz Ława, Stojko Sakaliew, Lubomir Ljubenow). Dzisiaj żółto-niebiescy zadowolili się remisem, a od 40. minuty prowadzili nawet rywale.

Na pięć minut przed przerwą Marcelo Moretto pokonał Michael Tukura. Nigeryjski napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z brazylijskim bramkarzem Arki.

Swoje sytuacje w pierwszej połowie mieli też żółto-niebiescy. Aleksandrs Własows dobrze jednak broni przy strzałach Tadasa Labukasa i Pawła Zawistowskiego.

Jedyny gol dla podopiecznych Dariusza Pasieki padł ostatecznie po stałym fragmencie gry. Zawistowski dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę głową zdobył stoper, Maciej Szmatiuk.

W ostatniej pół godzinie gry wynik nie uległ zmianie, choć Arka miała kilka sytuacji, aby zdobyć zwycięską bramkę. Dwukrotnie na bramkę rywali groźnie strzelał drugi środkowy obrońca gdynian, Ante Rozić. Na listę strzelców mógł się wpisać ponadto Junior Ross. Natomiast zdaniem żółto-niebieskich Giovanni Duarte był faulowany w polu karnym, ale sędzia, do którego nasza drużyna miała sporo pretensji nie tylko w tej sytuacji, nie wskazał na "wapno".

Tym samym rezultat 1:1 stał się ulubionym przez Arkę w Turcji. Z czterech sparingów tak też kończyła pojedynki z białoruskim Homelem i ze słowacką Senicą. Jedynie ukraińskiemu Wołyniowi Łuck gdynianie nie potrafili strzelić gola i przegrali 0:2.

Z uwagi na kontuzje w dzisiejszym sparingu nie wystąpili Wojciech Wilczyński i Mirko Ivanovski. Obaj narzekają na dolegliwości kolan. Natomiast po urazie wrócił na gry Miroslav Bożok. Słowak, który próbowany jest na wszystkich pozycjach w drugiej linii, tym razem został ustawiony na lewym skrzydle.

Meczem z łotewską drużyną gdynianie zakończyli zakończyli zagraniczną część przygotowań do rundy wiosennej. Bilans gier w Hiszpanii i Turcji jest kiepski, gdyż żółto-niebiescy nie wygrali ani razu, czterokrotnie zremisowali oraz doznali trzech porażek. W siedmiu spotkaniach zdobyli sześć bramek, a stracili jedenaście.

Opinie (66) ponad 20 zablokowanych

• Spadek jak nic

buahahaahahaah, ale mam beke, uuauauaaa buahahaah

• 39 39

• Lechia na was czeka śledzie (3)

.. i znowu bedzie w torbe, sądząc po popisach w Turcji :)))