Znów zabrakło jednej bramki do punktu

Krzysztof Klinkosz
19 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Niczym z SPR Lubin, także w meczu z Piotrcovią gdyńskim piłkarkom ręcznym do remisu na własnym parkiecie zabrakło zaledwie jednej bramki. Mimo ambitnego pościgu Vistal Łączpol przegrał z trzecią drużyną ekstraklasy 25:26 (11:16). Co ciekawe także jednym trafieniem podopieczne Jerzego Cieplińskiego przegrały w pierwszej rundzie w Piotrkowie Trybunalskim.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Górecka - Jędrzejczyk 7, Stachowska 6, Kulwińska 6, Koniuszaniec 3, Szwed 2, Głowińska 1, Sulżycka 0.

PIOTRCOVIA: Kowalczyk, Skura - Krzysztoszek 10, Waga 8, Polenz 3, Chudzik 1, Podrygała 1, Lisewska 1, Wypych 1, Strzałkowska 1.

Pierwsze sekundy meczu były dla piotrkowianek, które za sprawą szczypiornistek wychowanych na... Pomorzu - Kingi Polenz (Tczew) i Edyty Chudzik (Słupsk) - wyszły na prowadzenie 2:0. Z karnego za to nie trafiła Monika Głowińska.

Pierwszą bramkę dla gdynianek zdobyła w 4. minucie Patrycja Kulwińska. Niestety, za chwilę gdynianki zgubiły piłkę przed bramką Piotrcovii, a po długim przerzucie Joanna Waga zdobyła trzecią bramkę.

Ta sama zawodniczka w 9. minucie, rzutem z drugiej linii poprawiła wynik na 5:3. Straty minimalnie zmniejszyła Monika Stachowska, która z karnych najpierw doprowadziła do stanu 4:5, a za chwilę na 5:6. W 12. minucie potężny rzut Kulwińskiej dał wreszcie remis (6:6).

Czwarte trafienie z karnego Stachowskiej po kwadransie gry wyprowadziło miejscowe na pierwsze prowadzenie (7:6). Jednak za chwilę bramki Wagi i Agaty Wypych, pozostawionej samej przed bramką Łączpolu, znów przechyliły szalę na stronę piotrkowianek (8:7).

W 21. minucie po karnym Inny Krzysztoszek przyjezdne odskoczyły na 11:8. Gdynianki, które znaczną część swojego dorobku bramkowego zawdzięczały rzutom karnym, około 20 minuty straciły skuteczność w tym elemencie gry.

Kolejne trafienie Krzysztoszek, w 28. minucie dało Piotrcovii prowadzenie 14:10. Niestety, niezdecydowanie w obronie i przestrzelone rzuty w końcówce pierwszej połowy spowodowały, że po 30 minutach gdynianki przegrywały 11:16.

Gdynianki na początku drugiej połowy kilkukrotnie odrabiały jedną bramkę z pięciobramkowej przewagi Piotrcovii (12:16, 13:17, 15:19), ale nie mogły znaleźć recepty na to jak dalej gonić wynik.

Dopiero po 10 minutach drugiej połowy wreszcie zafunkcjonowało to w czym ekipa Łączpolu jest mocna - szybki kontratak. Bramkę na 17:20 po kontrze zdobyła Aleksander Jędrzejczyk, za chwilę gospodynie dorzuciły kolejne trafienie i w 41. minucie było tylko 20:18 dla Piotrcovii.

Niestety, rywalki nie pozwoliły na dalsze odrabianie strat. Piotrcovia znów zaczęła grać dokładniej w ataku pozycyjnym i w 46. minucie było 23:19 dla rywalek.

W końcówce przyspieszyły gospodynie, udało im się odrobić straty w 51 minucie, wówczas po karnym wykorzystanym przez Jędrzejczyk, w hali w Gdyni był remis 24:24, a plac gry z powodu czerwonej kartki musiała opuścić Chudzik.

Kolejny karny, w 55. minucie dał gdyniankom prowadzenie 25:24 za sprawą celnego rzutu Stachowskiej. Niespełna minutę cieszyły się miejscowe przewagą. Krzysztoszek z karnego wyrównała, a po kontrze Waga odzyskała prowadzenie dla Piotrcovii (26:25).

Na niespełna dwie minuty przed końcem gry Patrycja Mikszto wybroniła rzut rywalek. Piłkę do ataku dostała Jędrzejczyk, ale skrzydłowa nie potrafiła zmienić wyniku.

Do końca meczu pozostała niespełna minuta. Gdynianki próbowały przechwycić piłkę i przejść do kontry. Niestety, nie udało im się to i poniosły trzecią porażkę we własnej hali w tym sezonie.

Tabela wprowadzona: 2009-12-20
Pozostałe wyniki 13 kolejki ekstraklasy szczypiornistek: SPR Lublin - EKS Start Elbląg 36:27 (15:14)
SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 21:23 (15:11), KS Zgoda Ruda Śląska - KSS Kielce 36:24 (16:14), w niedzielę zagrają: AZS AWF Wrocław - KPR Jelenia Góra, Interferie Zagłębie Lubin - KU AZS Politechnika Koszalińska.

Opinie (128) 5 zablokowanych

• od kiedy Hanka gra w gdyni???

• 2 4

• pozdrowienia dla piotrcovii z Gdańska (1)

Ave Lechia

• 8 16

• Pryszczaty kibolu

W Łączpolu gra prawie w całości dawny AZS AWFiS Gdańsk, kluby współpracują i Gdańsk kibicuje Łączpolowi, a Ty pomyliłeś piłkę nożną z ręczna.

• 4 0

• a gdzie sugydol? (1)

a gdzie sugydol? zawsze jako pierwszy pisal chwalebne litania na temat vl.

Ja mam pytanie do miłośników myśli szkoleniowej pana "trenera" Cieplińskiego:
    po 1 czy ciągła obecność na parkiecie Koniuszaniec to efekt tych "problemów kadrowych", po 2 czy ciągłe ściąganie z bramki Mikszto i wstawianie dużo słabszej Góreckiej to jakiś etap "budowania drużyny"?? 3 niech mi ktoś wytłumaczy jak można połączyć dwie drużyny a po roku mieć problemy kadrowe?? jak pisałem przed sezonem,że oddanie p. Pauliny do Elbląga to błąd to cwaniakowali, że grać jej się nie chce, wiec proszę są efekty.
    Gratulacje dla p. Aleksandry i obu p. Patrycjii za doskonały mecz!!

• 18 10

• (8)

Koniuszaniec miedzy innymi wyprowadzila dziewczyny w 2 polowie z tej wysokiej roznicy bramkowej!! MIkszto slabo na poczatku bronila wiec musial trener dokonac zmiany na Gorecka, a ta kilka pilek wybronila i z powrotem Mikszto sie podniosla i zaczeła bronic lewe skrzydlo jest malym problemem, choc Oli naleza sie gratulacje za karne!!
      Czekamz na kolejne mecze w Gdyni.
      Wesolzch Swiat dla wszystkich SYMPATYKOW VL!!

• 8 6

• (7)

jak Koniuszaniec wyprowadziła dziewczyny z czegokolwiek to widocznie jakieś dwa różne mecze oglądaliśmy! Ja za to przypominam sobie niedokladne podania, zgubione piłki i wyjście z kontrą kiedy staneła, odwróciła się i podała piłkę przeciwniczce. Już nie mówiąc o 2min które dostała w samej końcówce i przegrała Łączpolowi mecz. Ja pania Kasie przepraszam, że się tak znęcam, ale jeszcze bardziej znęca się trener wystwiając ją do gry.

• 5 5

• aha (5)

najpierw była Karola, teraz Kasia winne wszystkim porażkom. A ja się dalej pytam gdzie wielka pani kapitan w takich momentach meczu jest, gdzie gwiazdeczka co do Lublina chciała i gdzie ją juniorka wygryzła

• 6 6

• p.s. (1)

a na powrót kolejnej gwiazdeczki to raczej nie ma co liczyć bo myslami jest juz gdzie indziej

• 1 2

• A gwiazdeczki to sam ciepły choduje...to jego specjalność

Facet nie docenia ciężkiej pracy i nie szanuje zawodniczek które mają swoje zdanie.Pupilki graja a jak przegrana to wina tych co mu w tyłek nie wchodzą!

• 7 3

• (2)

nonono dobre pytanie!! Te "gwiazdeczki" potrafiły zająć 3 miejsce w fazie zasadniczej z czym Ciepliński ze swoimi gwiazdami będzie miał wyraźny problem :)
            Co do Sulżyckiej to bardzo ciekawe.. po jednym błędzie "ława" prawie przez cały mecz.. zastanówmy się.. kara za "krnąbrność"??

• 8 1

• A mi Pani Kasia bardzo się podoba i jej gra rowniez. Nie w kazdym meczu musi byc liderka,a i tak widac jak jest zaangazowana w gre.
              Podobalo mi sie jak z Kuliwinska odwracaly sie by nie ogladac karnych i trzymaly kciuki za Jedrzejczyk. Fajna atmosfera byla szkoda ze przegrany mecz,ale glowy do gory i dozobaczenia w Nowym Roku!!
              Wesolych Swiat!

• 5 3

• a widzisz w tej drużynie jedna ma prawo popełniać błędy a druga nie :)

• 2 0

• Glupi jestes!! Jak jedna zawodniczka moze przegrac mecz?? Zal mi ciebie!!

• 3 1

• Popieram Remiko - problemy kadrowe to specjalność Pana JC -tak było jest i będzie

• 2 2

• tak zwani sędziowie

każdy kto oglądał ten mecz widział chyba co wyprawiali sędziowie,choc z drugiej strony nas identycznie wydrukowali w piotrkowie.

• 14 4

• Bardzo slabo Glowinska prowadzi gre ostatnimi czasy!! Moze by Jedrzejczyk sprobowac tam postawic, moze bz wiecej widziala a nie sama grala jak robi to Monika. Cos nie pasuje mi w ostatnich meczach jej gra, ale moze to juz ze zmeczenia.Szkoda meczu,ale glowy do gory i do przodu!!!!!

• 13 6

• super e h

analfabeta z Gdańska

• 2 3

• klub kibica - porażka (11)

Jak chcecie dopingować Nasze dziewczyny to się trochę wysilcie bo to co pokazaliście dziś to żenada. Jak Wam się nie chce dopingować to usiądzcie sobie gdzie indziej, było sporo wolnych miejsc a nie robicie wstyd.

• 9 9

• zgadza się... (7)

goście mieli w miarę, a my, gospodarze?!

• 5 5

• dajcie chłopakom szanse!! (6)

ci z piotrkowi to stała ekipa, a nasi dopiero zaczynają, więc moze troche wsparcia?? albo sami idzcie pokazać jak się powinno kibicować cwaniaki ??

• 7 3

• (1)

potwierdzam, jeżeli ktoś się nazywa łączpolistą to powinien wiedzieć, ze ta ekipa z piotrcovii przyjezdza do nas od 3 lat

• 6 1

• Gdue Wy byliście? Zmaist pomóc to nie, lepiej ponarzeka w necie jak typowy Polak. To be to fuj a samemu nic nie zrobic.

• 5 2

• (1)

Gdzie Wy byliście? Zamiast pomóc to nie, lepiej ponarzekac w necie jak typowy Polak. To be to fuj a samemu nic nie zrobic.

• 3 2

• po raz kolejny pisze ze doping żenada...

i nic nie zmienią te głupie teksty, albo dopingujcie albo nie oszmieszajcie się, zero wsparcia w najważniejszych momentach meczu...

• 2 5

• nie nazywaj tego kibicowaniem (1)

w najwazniejszych moentach grobowa cisza

• 2 3

• To zapraszam do pomocy. Kilka osób cudów nie zdziała i nie zakrzyczy całej hali razem z goścmi.

• 4 1

• (2)

A czy ktoś się ruszył i przyszedł im pomóc??

• 8 1

• (1)

a komu / czemu pomagać - jak wy w tym czasie siedzieliście cicho ???

• 0 3

• Skoro my siedzieliśmy cicho, to mogliście z trybun nas wspomóc. może inni dookoła tez by pomogli i tak by się coś ruszyło...

• 2 0

• Do Cenika

Być może Monika nie jest ostatnio w dobrej formie i nie rzuca bramek, ale z jednym się z Tobą nie zgodzę, na pewno nie gra sama. Kilkakrotnie w dzisiejszym meczu jej podania do zawodniczek mających dobrą pozycję rzutową kończyły się bramką lub wywalczonym karnym. Natomiast co do Oli myślę, że rozwija się nam niezła zawodniczka.
    Pozdrawiam Ciebie i wszystkie dziewczyny z zespołu!

• 8 3

• Do Marika (1)

Niestety Monika jednak dzisiaj zagrała nieco słabszy mecz! Ale również niestety nie mamy w zespole rasowej rozgrywającej. Monika nią nie jest a NIESTETY sytuacja kadrowa zmusza do tego aby to właśnie ona prowadziła tę grę. Tak więc większych pretensji do niej mieć nie można.
    Mam jedynie uwagi do starszych zawodniczek -tych WYG- DZIEWCZYNY NIE ROZGRYWA SIE DECYDUJĄCEJ AKCJI NA ZAWODNICZKĘ NAJMŁODSZĄ. Mimo że tą najmłodszą była dość doświadczona Ola to tego się nie powinno robić. Młoda zawsze może się spalić i tak się chyba stało w tym meczu.

• 4 6

• Młodsze na mistrzostwach świata grają i zdobywają medale , więc już siebie tak nie usprawiedliwiaj.