W 4 kolejce ligi rugby spotkały się dwie drużyny walczące o utrzymanie się w serii A AZS AWF Gdańsk oraz
Posnania Poznań. Mecz był bardzo wyrównany i wynik
rozstrzygnął się dopiero w końcowych minutach spotkania 15:21 (5-14).

Pierwsze minuty meczu należały do AZS kiedy to zaledwie po
upływie kilku minut punkty zdobył Grzegorz Deka (5-0).
Ten sam zawodnik w 13 min dostał czerwoną kartkę i musiał
opuścić boisko. Od tego momentu inicjatywę na boisku przejęli
zawodnicy Posnani. Osłabienie przeciwników wykorzystali dopiero
w 30 min, gdy punkty zdobył Pietia Gałastian (5-5) i podwyższył na 5-7. 6 minut później ten sam
zawodnik zdobył punkty (5-12), podwyższył Piotr Korek
(5-14). Po pierwszej połowie akademicy przegrywali 5:14.

Druga połowa to dobra gra po obu stronach boiska. Drużyny popisały się niezłą grą obronną. Jednak nie obeszło się bez czerwonych kartek. W 16 min kartonik o czerwonej barwie obejrzał Bogdan
Bistram
z AZS. 5 minut później doszło do bójki pomiędzy
zawodnikami obu drużyn, w rezultacie czerwoną kartkę obejrzał
zawodnik Posnani - Bartosz Szumiński. Po upływie 30 minut
drugiej połowy meczu punkty, ku radości kibiców, zdobył Rafał
Ciesiełkiewicz
z AZS (10-14), a podwyższył Jurij Buhalo (12-14). Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny
dla AZS. Na 3 punkty zamienił go Jurij Buhalo (15-14) i AZS
ponownie wyszedł na prowadzenie. Przewagi nie udało się utrzymać akademikom na dłogo. Tuż przed końcem meczu Adrian Stangret zdobył punkty dla Poznani (15-19), a podwyższył Piotr
Korek (15-21). Akademicy nie zdążyli już odrobić tej straty. Końcowy wynik pozostał bez zmian, czyli 15:21.

Surdyk, Łukasz Tietz, Piotr Korek (4), Marcin Riszumiński,
Bartosz Piotrowski, Pietia Gałastian (12), Marek Czubaszewski.
rezerwowi: Filip Raut, Dominik Kaszubowski, Maciej
Michalczyk, Sebastian Chwaszcz, Tomasz Gruszczyński, Mikołaj
Łopatyn, Dariusz Schneider.

Opinie (35)

• dobrze dla RUGBY

To dobrze dla RUGBY, że pojawili się nowi sędziowie. Choć tylko na linii mozna zobaczyć nowe twarze to miejmy nadzieję, że nie zniechęcimy ich my wszyscy.

• 0 0

• czy ktos moze wie dlaczego nie gral Kwiatkowski i Rutkowski w meczu z Posnania

• 0 0

• Pytanko do Folców

Wczoraj byłem na chat rugby i tam była mowa o walkowerach, podobno Folc Warszawa ma zamiar oddać walkowera Pogoni Siedlce w meczu Pucharu Polski który ma się odbyć 4 maja w Siedlcach, co na ten temat ma do powiedzenia Folc i jego drużyna, co na ten temat ma do powiedzenia Polski Związek Rugby który wie o całej sprawie już tydzień, w Polsce i tak się gra bardzo mało meczy a jeszcze do tego dochodzi oddawanie walkowerów, szczególnie w 2 lidze, Folc Warszawa jako drużyna 1 ligowa chyba nie powinna mieć problemów z 2 ligowcem Pogonią Siedlce, powinni chłopaki z Folca przyjechać i potrenować sobie na Pogoni taktykę i elementy gry przed bardzo ważnym meczem z Posnanią Poznań, jeżeli ktoś jest kompetentny aby odpowiedzieć na to pytanie to bardzo proszę, proszę też o wypowiedzi i komentarze na ten temat.

Ważne mecze wygrały trójmiejskie piętnastki

Gdynianie, by myśleć o awansie do czołowej czwórki mistrzostw Polski, musieli w Lublinie wygrać. - Wracamy do gry - radośnie zakomunikował "Gazecie" Adam Gaszkowski, kierownik Arki po sukcesie w Lublinie.

"Buldogi" były zdyscyplinowane taktycznie i, bardziej niż rywale, wyrachowane - stąd bezcenna wygrana.

Budowlani Lublin 10

Arka Gdynia 12

Punkty: dla Budowlanych - Tomasz Stępień i Konrad Jarosz po 5; dla Arki - Jarosław Bator 12

Mecz Budowlanych Łódź z Ogniwem Sopot został przełożony na 24 maja.

Mimo porażki w pierwszej połowie (15:17) mistrzowie Polski z Gdańska potrafili rozbić mur obronny Orkana w drugiej części gry. Weekend miło wspominać będzie zwłaszcza Tomasz Fedde z Lechii, który w sobotę się ożenił, a wczoraj zdobył dla swojej drużyny najwięcej punktów.

Lechia Gdańsk 27

Orkan Sochaczew 20

Punkty dla Lechii: Tomasz Fedde 7 oraz Grzegorz Śliwiński, Stanisław Więciorek, Łukasz Jurczak i Łukasz Doroszkiewicz po 5

dla Orkana: Konrad Pisarek 10, Bogdan Wróbel 7, Marcin Śmielak 3

Rugbiści AZS AWFiS nie sprostali w Gdańsku Posnanii. Ta porażka oznacza, że gdańszczanie muszą zdobywać punkty, by latem nie grać w barażu o utrzymanie się w serii A.

AZS Gdańsk 15

Posnania Poznań 21

Punkty dla AZS: Grzegorz Deka, Jurij Buchało i Adam Ciesiołkiewicz po 5

dla Posnanii - Pietia Gałastian 12, Adrian Stangret 5 i Piotr

Korek 4

• 0 0

• Rugbiści Posnii-Bburago Poznań odnieśli zwycięstwo w wyjazdowym meczu z AZS AWF Gdańsk 21:15. Dzięki tej wygranej znacznie poprawiła się sytuacja poznaniaków, którzy walczą o uniknięcie baraży w walce o utrzymanie się w Serii A.

AZS AWF Gdańsk - Bburago-Posnania Poznań 15:21 (5:12)

Punkty dla AZS AWF: Grzegorz Deka, Jurij Buchało i Adam Ciesiołkiewicz po 5. Punkty dla Posnanii: Pietia Gałastian 12, Adrian Stangret 5, Piotr Korek 4.

Wyniki grupy A

Budowlani Lublin - Arka Gdynia 10:12 (3:6)

Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew 27:20 (15:17)

Wyniki grupy B

AZS AWF Gdańsk - Bburago-Posnania 15:21 (5:12)

Juvenia Kraków - Folc-AZS Warszawa 10:11 (5:0)

• 0 0

• ale dajecie sie robić, kibice rugby przecież od kilku tygodni wiadomo , że mecz Ogniwa jest przełozony, ale taki wynik byłby hmm, całkiem całkiem i tego zycze Ogniwu

• 0 0

• Głupoty

Ludzie wy tutaj takie głupoty wypisujecie, Łódź nie grała bo brała udział w mistrzostwach uniwersytetów we Francji gdzie zajęła 1 miejsce, a mecz z Ogniwem gra 24.05.
    Spotkajmy się na czacie rugby o 21 to pogadamy.