Futsaliści AZS UG stracili fotel lidera

Rafał Sumowski
25 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Zwycięski sprint gdańskich futsalistów zatrzymał się na trzech wygranych z rzędu. Zwycięski sprint gdańskich futsalistów zatrzymał się na trzech wygranych z rzędu.

Futsaliści AZS UG przegrali na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała 2:4 (0:1). Pierwsza porażka od 29 września zaowocowała spadkiem w ligowej tabeli z pierwszego na czwarte miejsce. Nowym liderem zostali właśnie bielszczanie. Szansę na rehabilitację akademicy będą mieli w piątek podczas wyjazdowego spotkania z Pogonią 04 Szczecin.

1:0 Michał Marek 9:38
2:0 Jan Jankovsky 21:07
2:1 Dominik Depta 24:13
3:1 Piotr Bubec 29:26
4:1 Wojciech Łysoń 30:35
4:2 Dominik Depta3 6:31

REKORD: Aleksander Waszka, Krystian Brzenk - Tomasz Dura, Paweł Machura, Piotr Szymura, Piotr Bubec, Artur Popławski, Rafał Franz, Wojciech Łysoń, Radosław Polasek, Łukasz Mentel, Jan Jankovsky, Michał Marek, Andrzej Szłapa.

AZS UG: Marcin Wolski - Marcin Szymański, Mateusz Cyman, Paweł Friszkemut, Michał Olszewski, Tomasz Poźniak, Patryk Ziarko, Mateusz Wesserling, Tomasz Kriezel, Wojciech Pawicki, Dominik Depta.

Pierwsze spotkanie po przerwie na mecze reprezentacji nie było udane dla gdańszczan, którzy od pięciu meczów pozostawali bez porażki, a trzy ostatnie kończyli z kompletem punktów. W Bielsku-Białej akademicy zagrali bez bramkarza Jacka Burglina. Golkiper w poprzednim spotkaniu z GKS Tychy ukarany został czerwoną kartką i od początku meczu z Rekordem między słupkami stanął Marcin Wolski.

GDAŃSCY FUTSALIŚCI NADAL LIDERAMI EKSTRAKLASY

Gospodarze od pierwszych minut przepuszczali ataki, ale gdańszczanie skutecznie je powstrzymywali. W 4. minucie meczu to właśnie akademicy stanęli przed znakomitą okazją by objąć prowadzenie, ale Tomasz Poźniak zawahał się i piłka nie wpadła do siatki. Sytuacja zemściła się kilka minut później, gdy po nieporozumieniu Pawła FriszkemutaTomasza Kriezela zagranie od Piotra Szymury wykorzystał Michał Marek z najbliższej odległości otwierając wynik spotkania.

Kolejne gole padły dopiero w drugiej połowie. Gdańszczanie wyszli na nią mocno zmobilizowani, ale szybko skrzydła podciął im Jan Janovsky trafiając wprost w okienko bramki Wolskeigo. W 23. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Paweł Machura. Podopieczni Szymona Hartmana grę w przewadze wykorzystali po strzale Dominika Depty i próbowali pójść za ciosem doprowadzając do wyrównania.

Tak się jednak nie stało, a kluczowy dla rozstrzygnięcia spotkania był przełom 30 i 31 minuty. Wówczas po dwóch błędach gdańszczan w defensywie do ich bramki trafiali Piotr BubecWojciech Łysoń i Rekord odskoczył przyjezdnym na 4:1. Gdańszczanie desygnowali do gry lotnego bramkarza, ale bramka Depty na 2:4 była wszystkim co udało się im osiągnąć.

Tym samym bielszczanie zmienili akademików na pozycji lidera futsal ekstraklasy. AZS UG zajmuje obecnie czwartą lokatę. Okazja do jej poprawy już w piątek o godzinie 20:00 podczas wyjazdowego meczu z Pogonią 04.