Zwycięski marsz trwa!

8 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Lotos PKO BP po raz trzeci w tym sezonie wygrał z Wisłą Can-Pack! Po dwóch sukcesach w lidze oraz zdobyciu Superpucharu w najbliższy weekend zapewne dojdzie do kolejnej konfrontacji tych drużyny, tym razem w Pucharze Polski. Lotos PKO BP po raz trzeci w tym sezonie wygrał z Wisłą Can-Pack! Po dwóch sukcesach w lidze oraz zdobyciu Superpucharu w najbliższy weekend zapewne dojdzie do kolejnej konfrontacji tych drużyny, tym razem w Pucharze Polski.
Koszykarki Lotosu PKO BP zapewniły sobie pierwsze miejsce do play off i zapewne z kompletem zwycięstw zakończą sezon zasadniczy w ekstraklasie. Gdynianki w meczu na szczycie wygrały na wyjeździe z Wisłą Can-Pack Kraków 66:61 (17:14, 9:16, 24:14, 16:17). Rywalki to mistrzynie Polski z dwóch ostatnich sezonów.

WISŁA: Skerovic 16, Braxton 13, DeForge 10, Fernandez 9, Wielebnowska 9, Dupree 2, Gburczyk 2, Kobryn 0.

LOTOS PKO BP: Holdsclaw 22, Breitreiner 17, Canty 17, Snicyna 4, Gulak 2, Jujka 2, Leciejewska 2, Waligórska 0.

Gdynianki musiały sobie poradzić bez kontuzjowanej Slobodanki Maksimovic. Mecz był niesamowicie wyrównany i emocjonujący. Wiele miał zwrotów akcji. Wisła prowadziła 10:7 i 14:9, ale pierwszą kwartę wygrał Lotos. Druga odsłona należała już do Wisły. Przyjezdne nie mogły się wstrzelić w kosz z gry aż przez blisko dziewięć minut. Tym samym w przerwie gospodarze miały przewagę 30:26.

W trzeciej kwarcie było już źle, gdy po piątym faulu spadła Marta Jujka, a Dominique Canty zapisano na konto czwarty faul. całe szczęście, że o snajperskich umiejętnościach przypomniała Anne Breitreiner, którą wspierała swoimi punktami Chamique Holdsclaw.

Ostatnie dziesięć minut rozpoczęło się przy korzystnym rezultacie dla Lotosu 50:44. Jednak Jelena Skerovic szybko "ukuła" dwukrotnie za trzy punkty i wszystko zaczęło się poniekąd od nowa, gdyż od remisu. O sukcesie Lotosu przesądziła "trójka" Breitreiner na 42 sekund przed końcem gry.

Pozostałe wyniki 25. kolejki: Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Energa Toruń 61:73 (11:19, 22:12, 16:18, 12:24), Arcus SMS PZKosz Łomianki - ŁKS Siemens AGD Łódź 40:90 (8:31, 17:17, 4:20, 11:22), MUKS Poznań - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 57:73 (18:21, 11:17, 8:20, 20:15), Utex Row Rybnik - PKM Duda PWSZ Leszno 52:62 (15:10, 17:11, 15:20, 5:21), Cukierki Odra Brzeg - CCC Polkowice 71:88 (15:26, 14:23, 12:22, 30:17).

[tabela]

Opinie (4)

• LOTOS

Zobaczymy wyniki w play-off.W zeszłym sezonie było 3-1 a skończyło się 4-3.Poczekajmy z tym hura-optymizmem.