Zwycięstwo "Buldogów" nad mistrzem Polski

25 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Arka Rugby

Rugbiści Arki pozostali w grze w rywalizacji o pierwsze miejsce w rundzie jesiennej w ekstraklasie. Na własnym boisku gdynianie pokonali aktualnego mistrza Polski, Folca AZS AWF Warszawa 24:5 (10:0). Na bocznym boisku GOSiR trybuny pękały w szwach. Liczba widowni przekroczyła dwa tysiące osób. Byli także sympatycy Polonii, którzy przyjechali na mecz piłkarzy. Dla wielu z nich było to pierwsze zepchnięcie z tą dyscypliny, choć w przeszłości w Bytomiu rugby stało na wysokim poziomie.

Punkty: Macoń 9, Motyl 5, Szostek 5, Zembroń 5 - Jędral 5.

ARKA: Ruszkiewicz (65 Kaszubowski), Wojaczek, Bartkowiak (70 Kałduńki) - Skindel, Rogowski (41 Andrzejczuk) - Dąbrowski, Jeliński, Raszpunda - Szostek (75 Denisiuk) - Chromiński, Motyl, Głuszek, Korbolewski, Zembroń - Macoń.

Już inauguracyjna akcja gospodarzy zakończyła się przyłożeniem. W 40 sekundzie gdy (!) ładnie rozprowadził ją Kazmierz Raszpunda. Mariusz Motyl dostał dokładne podanie i wykorzystując swą szybkość położył niemal między słupami. Marcin Macoń z podwyższenia nie mógł przestrzelić. W 6. minucie kopacz Arki nie zawiódł z około 15 metrów, trafiając tym razem z karnego.

Przy wyniku 10:0 przewagę optyczną osiągnął Folc, ale nic z niej do przerwy nie wynikało. Najbliżej powodzenia stołeczna piętnastka była po kwadransie, gdy jej atak załamał się dopiero metr przed polem punktowym miejscowych. Arce tylko na chwile udało się otrząsnąć z tej przewagi. Jeden z wypadów przyniósł karnego. Tym razem Macoń kopał z trudnej pozycji i wynik nie uległ zmianie.

Zaraz po zmianie stron Folc również postanowił poszukać punktów po kopach. Dwie próby Rafała Janeczko, ale ze znacznej odległości od celu, były nieudane.

W 52. minucie przestrzelił również Macoń, choć miał dogodną pozycję na trzy punkty. Jednak po chwili już nikt o tym nie pamiętał. Łukasz Szostek dobrą grą w dniu dzisiejszym uświetnił przyłożeniem, po rajdzie lewą stroną boiska. Macoń z trudnej pozycji kopnął na 17:0.

Po przerwie gra była wyrównana. Gospodarze dążyli do zdobycia czterech przyłożeń, co dałoby im bonusowy punkt. Goście chcieli jeszcze powalczyć o korzystny rezultat. W 70. minucie Tomasz Jędral zdobył, jak się później okazało, honorowe punkty dla Folca. Na to przyłożenie goście z pewnością zasłużyli.

Końcowy rezultat na pięć minut przed końcem ustalili Marcel Zembroń (przyłożenie) i Macoń (podwyższenie). Barbariens za najlepszych zawodników spotkania uznał Raszpundę i Szostka. Obaj otrzymali gratisowe karnety do siłowni.

- To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Udało nam się zdominować rywali. Do pełni szczęścia zabrakło tylko lepszego przenoszenia gry nogą. W ostatnim czasie dużo pracowaliśmy nad obroną i dziś widać było bardzo dobrą postawę w defensywie. Nastawiliśmy się na powstrzymanie Meraba Gabuni i to się udało perfekcyjnie. Gruzin często był bezradny. Ponadto doskonale ten mecz drużyna wytrzymała pod względem psychicznym - chwalił Maciej Stachura, szkoleniowiec "Buldogów".

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Posnania - Ogniwo Sopot 36:5 (24:0), Lechia Gdańsk - Pogoń Siedlce 62:12 (43:5), Budowlani Łódź - Czarni Pruszcz Gdański 92:0 (38:0), Salwator Juvenia Kraków - WMPD-PUDiZ Olsztyn 32:7 (20:0).

Opinie (28) 1 zablokowana

• Gratulacje. Podziękowania dla panów Megafonów :) (3)

• 0 0

• : (2)

jak dla mnie żenada.
      Mamy rozpowszechniać Rugby w Trójmieście czy Polsce a nie dawać antyreklamę.
      Beznadziejny widok grupki napitych kolesi.
      Myślę, że ktoś powinien ich nagrać i pokazać im dnia następnego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Powtórze jeszcze raz żenada!!!!!!!!!!

• 0 0

• (1)

I tu jest problem oni nie trzeźwieją hehehehehehe.Kolego kiedyś mówiono mi że to sport dla wszystkich także nie miej pretensji nic złego nie robili a grunt to dobra zabawa

• 0 0

• nie przesadzaj MARKA. czasem trzeźwiejemy. pozdro

• 0 0

• Zaległy mecz pucharowy? (1)

Witam
    Czy wybiera sie Arka do Krakowa 11.11 na zaległy mecz?prosze o odpowiedz.pozdrawiam

• 0 0

• wybieramy się

• 0 0

• (2)

widzisz koleżko(jak się domyślam napisał to hiszpański wiatrak) nie ...się na to że jest łapany przez mniejszych/lżejszych ale o pedalskie gadki które temu towarzyszyły

• 0 0

• Kolego! Nie mąć znowu z tymi wiatrakami - a może powiesz jakie to straszne komentarze wyprowadziły Gabunie z równowagi psychicznej? Tak czy inaczej miło było patrzeć jak grubas został zneutralizowany. Wystarczy przypomnieć mecz z zeszłego sezonu w którym Lechia przez całe spotkanie nie potrafiła przypilnować Gruzina - to było straszne - bezradność i brak pomysłu.

• 0 0

• czyli nie dość że fizycznie to jeszcze psychologicznie Gabunia rozłożony na łopatki hehehehehehehehehehehehehehe

• 0 0

• Ogniwo - Arka (3)

Wszystkich sympatyków zapraszam na spotkanie w Sopocie w piątek /31.10. / godz. 14.30. Niestety taki termin zaproponowali nam goście . Ze względu na szybko zapadające ciemności godzina spotkania też nie wszystkim pasuje.

• 0 0

• panie Janku, niech pan nie kłamie, godzina spotkania to była wasza decyzja - Arka się tylko zgodziła, termin był zaproponowany (tylko zaproponowany nie narzucony) a wy nie podaliście żadnego innego więc może tak trochę pokory, ludzie narzekają a wy już zaczynacie udawać że to nie wasza wina, trzeba było grać w terminie, poza tym dzień później mogliście już grać w pełnym składzie ??

• 0 0

• Z tego co się orientuje to Ogniwo prosiło o przełożenie meczu. Ogniwo ma jeszcze zaległy mecz z Lechią także prosze napisać kiedy chcecie grać ??????? A może koniecznie chcecie grać wiosną ????W terminie wyznaczonym przez PZ Rugby mogliśmy grać Ogniwo dzień póżniej podczas Pucharu p.Kozłowskiego jakoś mogło wystawić pierwszy skład .

• 0 0

• Odpowiedz

To Ogniwo chcialo przelozyc mecz wiec teraz prosze nie pisac ze to wina Arki ze podaje taki termin meczu. Kiedy indziej mialby byc rozegrany ten mecz?? Pewnie to ze jest szybko ciemno to tez wina Arki?? Trzeba bylo grac w pierwszym terminie to by nie bylo problemu