Lechia znów na remis w Turcji

9 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Wojciech Zyska strzelił pierwszego gola dla Lechii podczas sparingów w Side. Sztuka ta udała się w ostatniej minucie trzeciego ze spotkań rozgrywanych na tureckim zgrupowaniu. Wojciech Zyska strzelił pierwszego gola dla Lechii podczas sparingów w Side. Sztuka ta udała się w ostatniej minucie trzeciego ze spotkań rozgrywanych na tureckim zgrupowaniu.

Piłkarze Lechii zremisowali w tureckim Side z SK Zestafoni 1:1 (0:1). Biało-zieloni niepodzielnie dominowali w spotkaniu z mistrzem Gruzji, ale podobnie jak w poprzednich meczach rozgrywanych w Turcji, mieli olbrzymie problemy ze skutecznością. Strzelecką niemoc gdańszczan już w doliczonym czasie gry przełamał Wojciech Zyska, a przy golu nastolatka asystował Piotr Wiśniewski.

Zyska 90+3 - Apciauri 25

LECHIA: Buchalik - Deleu (75 Oualembo), Janicki, Bieniuk, Brożek - Surma (80 Zyska), Pietrowski - Ricardinho (58 Kacprzycki), Machaj (55 Wiśniewski), Buzała (68 Łazaj) - Rahoui (80 Smuczyński).

ZESTAFONI: Kwaschwadze - Gongadze (46 Grigalaszwili), Lozano, Kaczkacziszwili, Milutinovic (70 Gagoszidze), Benaszwili (65 Sardaliszwili), Gorgiaszwili (46 Babunaszwili), Jelic (80 Szarikadze), Apciauri (55 Diakite, 85 Gorgiaszwili), Rażamaszwili (65 Samuszia), Kutalia (64 Cinamdzgwriszwili, 90 Benaszwili)

Trener Bogusław Kaczmarek w wyjściowym składzie gdańszczan dokonał dwóch zmian personalnych, a także roszad w ustawieniu w stosunku do poprzedniego sparingu z Ilicziwiecem Mariupol. Na środku obrony miejsce Krzysztofa Bąka zajął zmagający się do niedawna z urazem Rafał Janicki.

Jako defensywny pomocnik obok Marcina Pietrowskiego mecz rozpoczął Łukasz Surma, a do przodu w miejsce Piotra Wiśniewskiego przesunięty został Mateusz Machaj. Trener Bogusław Kaczmarek zamienił miejscami Mohammeda El-Amine RahouiPawła Buzałę. Tym razem to Algierczyk zagrał na szpicy, a "Buzi" na lewym skrzydle.

Biało-zieloni szybko przejęli inicjatywę, jednak podobnie jak w poprzednich test-meczach, mieli problemy z trafieniem do siatki rywali. Mistrzowie Gruzji nastawili się na grę z kontry, która przyniosła efekt. Po niespełna pół godziny gry sam na sam z Michałem Buchalikiem wyszedł kapitan Zestafoni, Tornike Apciauri i zdobył prowadzenie.

Po przerwie Lechia ponownie rzuciła się do ataków i choć groźnie uderzał Marcin Pietrowski, piłka minęła bramkę. W drugiej połowie trener Kaczmarek przeprowadził sześć zmian. Najpóźniej na boisko wpuścił Bartłomieja SmuczyńskiegoWojciecha Zyskę. To właśnie drugi z nich zdobył pierwszego i jak na razie jedynego gola dla Lechii podczas sparingów w Side.

W ostatniej minucie gry w pole karne rywali przedarł się Piotr Wiśniewski, który ściągnął na siebie dwóch Gruzinów, wycofując piłkę wzdłuż boiska do Zyski, który pokonał bramkarza uderzeniem w długi róg.

- Zagraliśmy dobre spotkanie, stwarzając w przeciwieństwie do rywali, dużo sytuacji bramkowych. Niestety, wciąż bez odpowiedniego wykończenia. Nie zamierzamy szukać wytłumaczeń, ale jesteśmy na etapie przygotowań, na którym zawodnikom brakuje tak zwanej świeżości, przy której taki mecz przyniósłby nam cztery, pięć bramek. Jedynego gola zdobył Zyska i to dobrze dla niego. Jest on w bardzo ważnym momencie swojej przygody z piłką i to na pewno go podbuduje - ocenił trener Kaczmarek.

Szkoleniowiec przyznał, że o ile w Side ciężko narzekać na ogólne warunki pobytu, o tyle stan tamtejszych boisk budzi jego zastrzeżenia.

- Niestety, wyglądają coraz gorzej i z tego powodu odwołano już tutaj kilka sparingów - mówi Kaczmarek.

Gdańszczanie w Side przebywać będą do środy, a w planach mają jeszcze jeden mecz. W przeddzień wyjazdu zmierzą się z mistrzem Kazachstanu Szachtiorem Karaganda.

POZOSTAŁE ZIMOWE SPARINGI LECHII
BILANS: 3 zwycięstwa - 4 remisy - 1 porażka; bramki 16:4
16.01 Cetniewo: Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

Gryf Wejherowo 7:0 (3:0)
Bramki: Grzegorz Rasiak i Duda po dwie, Wojciech Zyska, Sebastian Sypniewski, Adam Gołuński

2.02 Side, Turcja: Worskła Połtawa (Ukraina) 0:0
przeczytaj relację

6.02 Side, Turcja: Ilicziwiec Mariupol (Ukraina) 0:0

12.02 Side, Turcja: Szachtior Karaganda (Kazachstan)

Opinie (51) ponad 10 zablokowanych

• KAPELUSZ CO W........AJ (1)

BOBO CZŁOWIEKU CO TY ROBISZ DO NĘDZY CHCESZ NAS SPUŚCIĆ DO PIERWSZEJ LIGI GDZIE WZMOCNIENIA

• 8 13

• naciśnij trzeci klawisz od dołu z lewej strony klawiatury

ale sztuczka, co?

• 1 0

• Remis z tak silną drużyna napawa sporym optymizmem przed nadchodzącym sezonem. (6)

Oczywiście można grać sparingi z II i III ligowcami i ich ogrywać.Ale to jest dobre dla drużyn z niższych lig walczących o utrzymanie ! Brawo za remis z mistrzem Gruzji !

• 42 33

• Lechia nie spadnie

Traore zapewnił jesienia pozostanie w ekstraklapie

• 0 0

• (3)

O CZYM TY MÓWISZ CZŁOWIEKU POWIEM CI JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TEN SEZON BEZ TRAORE 0;0 0;1 0;0 1;0 I TAK DALEJ MECZE BĘDĄ TAK NUDNE JAK OGLĄDANIE BĄKA RASIAK I GRZELCZAKA WSPOMNISZ MOJE SŁOWA

• 12 12

• Poślub jeszcze tego Traore jak tak bardzo się nim jarasz. (1)

Lechia sobie dobrze radziła zanim przyszedł do Lechii i teraz też sobie poradzi. Dla ciebie pewnie "sezon na Lechię" już minął bo nie ma Traore.

• 10 3

• GOŚCIU MOŻE CIE JARA PŁACZOCA GEBA BUZAŁY TWOJA SPRAWA

• 1 0

• 0:0, 0:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1 ... o zwycięstwa będzie trudno

obrona jest ważna, ale bramki też trzeba strzelać ... a nie tylko "stwarzać sytuacje"

• 6 8

• od niepamietnych czasow zawsze był problem ze skutecznoscia i wykonczenem w tej druzynie

• 6 0

• Trenują remisowanie meczów, które dadzą im spokojny środek tabeli i bezstresową wiosnę

• 0 1

• kupcie Teodorczyka,a ten transfer wroci sie z nawiaska! (2)

• (3)

MOŻE REAKTYWOWAĆ NASZEGO NAJLEPSZEGO SNAJPERA WSZECHCZASÓW NIEJAKIEGO TOMASZA DAWIDOWSKIEGO ???

• ..... a Burkina Faso - z Razakiem .... :D! - właśnie gra w finale Afryki

- narazie w rezerwie.... ale ma zagrać w drugiej połowie. Transmisja w EURO-SPORCIE - na żywo !

• 1 2

• Napastnik (1)

Potrzeby napastnik, dobry napastnik a nie panienki z krzywymi nogami

• 34 5

• jest!

• 0 1

• Dobrze jest. Maja trenowac, ogrywac sie i byc gotowi 22 lutego na 3pkt z Polonia. (1)